Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom 8 hónapos. A pépes...

A lányom 8 hónapos. A pépes étkezések közben mindent kiköpköd és kiprüszköl. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Hat hónapos korában kezdtem el a pépek adását. Sokáig ügyesen evett. De kb két hete megy ez a "köpdösődés".Pépes ételt tízóraira és ebédre kap. Álltalában én készítem el neki. A tanácsokat előre is köszönöm!
2011. máj. 9. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Játszik, szórakozik, boldog, hogy tud ilyet. 1-2 hét és túl lesztek rajta. Ne bosszankodj rajta, nevess vele.

Nálunk kb. egy hónapja volt ilyen. Ő is 8 hónapos.

2011. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 7hósan kezdte. Próbáld meg sűrűbre csinálni, akkor nem lesz gond! Szerintem...
2011. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A ne bosszankodj jó ötlet, de hogy vele nevess eszedbe ne jusson , az aztán adna a lapátra.

Próbálj más állagú hamit adni neki. Pici kenyérdarabokat, felvágott darabokat, gyümi darabokat. Felvágottat lehet még inkább ne, de a kenyeret szét tudja majszolni, nem kell hozzá fog sem.

2011. máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítem az amúgy jó válaszokat avval ,hogy mindenképp ügyelj arra, hogy ne erőltess semmit, persze az étellel való játéka nem jelenti azt ,hogy nem ízlik neki; ilyen esetben folytasd; de ha kifejezetten ellenkezik, akkor javaslom, egy-két órára függeszd fel az etetését. Az ember, a gyermek szervezete többnyire érzi, mikor van szüksége étkezésre és mikor nem, azonban jellemző az is, hogy a hozzászokás lehet hibás is, tehát kívánhat az ember, a gyermek káros ételt is sajnos, amiről le kell szoktatni; és épp így jellemző lehet, hogy nincs hozzászokva egy illető valamiféle szükséges ételhez, vagy akár a kellő vízfogyasztáshoz, és ilyen esetben meg rászoktatni szükséges, pl. gyakori vízivásra (kivéve a szopós csecsemőket , kisgyermekeket, mert nekik arányosan kevesebb víz kell, sőt, fél éves korig akár teljesen mellőzhető a víz, ha tart a kielégítő szoptatás; amúgy meg napi gyenge egy liter víz kell a 3 év alattiaknak, és bő egy liter víz pedig a 3-10 éveseknek még akkor is, ha iszik mást is; az anyatej azonban kiválthatja a vízivást).

Egyébként amondó vagyok, hogy a csecsemőt legalább egy éves koráig szoptatni kell, sőt, addig csak a szopás lenne az ideális, legalábbis tápszer addig mindenképp mellőzendő; persze ha az anya életkörülményei, vagy az apadó/hiányzó anyatejmennyiség, vagy a csecsemő fogzása adott esetbe nem engedik meg ezt a fajta hozzáállást, akkor csak részben kivitelezhető, ez érthető.


Avval a hozzászólással különösen egyet értek, hogy fontos a változatosság az étkezésben, ha lehetséges kivitelezni, tehát próbálj más ételt is , illetve más módon elkészítve, bár a rost dús nyers növényi ételt mielőbb érdemes bevezetni, de majd 12 hó felett. A nitrátosodás veszélyes, a legtöbb növénytermesztő gazdaság nem bio!

Tehát MELLŐZD a te fogyasztásodban is , gyermekedében is a különösen nitrátosodó növényeket: a gyökerek, gumók többségét (répa, zellergumó), és általában a leveleket (spenót, sóska)!

Vöröskáposzta adását JAVASLOM, uborkát, főtt burgonyát, karalábét - a vöröskáposzta, meg a karalábé tehát kivételek a levelesek és a gumók közül, azokban szétoszlik, minimalizálódik a zesetlegesen meglevő nitrit, nitrát. Csecsemő számára, 12 hó alatt párold, reszeld, 1 éves kortól viszont nyersen ajánlom többnyire.

2011. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!