Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ütöget még mindig? Nem...

Miért ütöget még mindig? Nem használt az, amit itt tanácsoltatok. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

az öcsém mindig ütöget. ő 2 éves, én pedig 14/L. már nem tudjuk, hogy mit tegyünk, hogyan kellene megnevelni. nemrégiben tettem fel egy kérdést, hogy mit kellene tennünk, hogy leszokjon a verekedésről. megpróbáltuk a szüleimmel azokat a dolgokat, de nem segített. írták, hogy csináljak úgy, mintha sírnék, de ő nem szól ehhez semmit, csak nézett, úgy mint egy "rossz kisördög". de tényleg kajak olyan fejet vágott. szóval ez a dolog nem használt. mit javasolnátok?

mellékesen még annyit, hogy nincs olyan, hogy nem játszok vele, és általában az ütögetés is akkor tör ki belőle, amikor játszunk. szóval nem lehet arra fogni a dolgot, hogy nem foglalkozok vele. és mindig csak engem bánt, anyáékat nem szokta. csak nagyon ritkán. meg bölcsibe is jár, úgyhogy ott is inkább azt tanulja, hogy hogyan kell okosan viselkedni.


ezt a kérdést tettem fel múltkor:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


2011. máj. 10. 20:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem neked kellene változtatni valamin, hanem a szüleidnek. Te úgy viselkedsz, annyira felnőttesen ebben a témában ahogy azt el sem lehet várni egy 14 évestől. A szüleid viselkedésével viszont komoly baj van, mondanám, hogy beszélj velük, de ha maguktól nem tudják, hogy nem szabad, hogy a kisebb terrorizálja a nagyobbat, akkor nem hiszem, hogy a beszélgetés segít. Sorry.
2011. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
meg megint elkezdett ütögetni, nem csak engem, anyát is, és mondtam neki hogy állj a sarokba, oda is állítottam, és a falnak dőlve sírt. én tök kitartó lennék, de anya megsajnálta (mert ugye kiabált anyának, hogy "anya, anya!") és felvette az ölébe, és mégpedig meg is ölelgette, szóval nem hogy azt mondta volna neki, hogy ha többet nem ütögetsz, akkor felveszlek (vagy ilyesmi), HANEM ÖLELGETTE, VÍGASZTALTA, MIKOR ROSSZAT CSINÁLT. de már a bölcsibe is harapdál mindenkit, azt mondta a gondozőnője.
2011. máj. 13. 13:05
 13/34 anonim ***** válasza:
esetleg elmondhatnád anyádnak h mekkora gyökér.. (már bocsánat) am ha anyucira nem lehet másképp hatni mond neki h olvasgatod ezt az oldalt és találtál egy olyat h egy kislány (!) megharapott az ovodában egy másikat és ezért feljelentették (!) őket az ovónők.. szoval ha mással nem talán ezzel tudsz rájuk hatni.. itt már nem a gyerekre kell hatnod, hanem a szülőkre. de esetleg legközelebb ha tutujgatja akkor szolj rá anyádra is, h b*ssza már meg... téged meg utál v mivan??
2011. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

ez jónak tűnik. köszi.

most is pont az történt, hogy nemrég jött haza a munkából, nyugodtan játszottam tesómmal, (építő kockáztunk) és megütötte a fejem, anya meg tvzett és én meg mondtam tesómnak, hogy menny be a sarokba, vagy pedig ne csinálj ilyet többé, megütöttem (nem úgy hogy fájjon neki), és anya meg mondta, hogy ez mi volt, mér ütöttem meg, hogy inkább nyugodjunk le, menjünk már pihenni. mostez milyen már? mostis mijár bőgök, hogy milyen b*zi :@:((((

2011. máj. 13. 21:38
 15/34 anonim ***** válasza:
kezdj el lázadni:) és mond meg a kedves anyudnak hogy jobb dolgod is van 14 évesen mint a tesódra vigyázni meg neked foglalkozni vele, bocs de lelépsz bnődhöz tanulni (stb..) és hagyd ott majd egy idő mulva ő is megtapasztalja h a gyerek ütögeti/harapdálja ilyesmi, és meglátjuk ő mit csinál:D ne akadj ki, a szülök ilyenek egy ideig:)
2011. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
hát muszáj rá vigyáznom. minden 2. héten 3szor nekem kell érte mennem a bölcsibe. de ez lényegtelen. mert ha később felmegyek a lakásba, akkor is kell vele foglalkoznom, mert mindig mondja hogy "gyere gyere!" mivel valamilyen téren szeret, csak ezt az ütögetést nem tudom nála hova tenni. meg szeretek vele játszani is. meg akarok is vele foglalkozni. csak ütögetést nem tudom mér kell csinálnia.
2011. máj. 14. 17:08
 17/34 anonim válasza:
nemtudom....és ha ütögetés közben valamilyen más játékra próbálnád elterelni a figyelmét?? vagy gondolom már tud beszélni és akkor megkérdezhetnéd miután megütött hogy ezt miért csinálta mert te soha nem bántod őt meg stb.
2011. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
nem azért gondoltam mert h nem szeretsz vele foglalkozni, csak mondtad korábban h anyud nem szól semmit ha téged ütöget, kiváncsi lennék ha őt ütné meg játék közben akkor mit szolna. viszont ha te "kéznél vagy" h foglalkozz vele akk ez sosem derül ki:S
2011. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
ma pont egész nap ő volt vele, és tökre megharapta, és anya azt mondta, hogy kajakra nem foglalkozott vele, nem játszott vele, egy idő után meg elkezdett vele játszani.
2011. máj. 15. 21:22
 20/34 A kérdező kommentje:
már nem tudom mit kellene csinálni, csak anniy, hogy elmegyek mellette, és egyből rám csap.
2011. máj. 15. 21:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!