Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ütöget még mindig? Nem...

Miért ütöget még mindig? Nem használt az, amit itt tanácsoltatok. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

az öcsém mindig ütöget. ő 2 éves, én pedig 14/L. már nem tudjuk, hogy mit tegyünk, hogyan kellene megnevelni. nemrégiben tettem fel egy kérdést, hogy mit kellene tennünk, hogy leszokjon a verekedésről. megpróbáltuk a szüleimmel azokat a dolgokat, de nem segített. írták, hogy csináljak úgy, mintha sírnék, de ő nem szól ehhez semmit, csak nézett, úgy mint egy "rossz kisördög". de tényleg kajak olyan fejet vágott. szóval ez a dolog nem használt. mit javasolnátok?

mellékesen még annyit, hogy nincs olyan, hogy nem játszok vele, és általában az ütögetés is akkor tör ki belőle, amikor játszunk. szóval nem lehet arra fogni a dolgot, hogy nem foglalkozok vele. és mindig csak engem bánt, anyáékat nem szokta. csak nagyon ritkán. meg bölcsibe is jár, úgyhogy ott is inkább azt tanulja, hogy hogyan kell okosan viselkedni.


ezt a kérdést tettem fel múltkor:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


2011. máj. 10. 20:34
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm hogy írtál, értelmes dolgokat mondtál, örülök neked, és köszi hogy drukkolsz, hogy jobb legyen a kamaszkori életem. igazából, ha anyu észrevenné magát, akkor látná, hogy nem egy osztály főnökim(figyelmeztető) van, és már az igazgatói figy. határán állok. a jegyeim is ezt mutatják, hogy lázaod minden lehetséges dologgal szemben. a tesó vigyázást meg azzal magyarázza, hogy igazán vigyázhatsz rá 3 napot minden második héten. nemrég úgy volt, hogy megváltoztatják a munkaidejét, és egy hétig kellett volna rá vigyáznom, utána két hetet nem. és mondtam neki, hogy így tuti nem lesz, mert egy hét az angyon hosszú. a kollégiumnak én is nagyon örülnék. szívesen elmennék, valami olyasmiba, csak hogy ne is kelljen itthon lennem. mostanság elég bánatos vagyok azért is, mert minden lányt a környezetemben hüly.e pi-csának tartok, nem bírom elviselni őket, ezért is lógok fiúkkal, azokkal lehet hülyülni, csak ugye velük meg nem lehet komoly dolgokról beszélni, mert nem hallgatnak meg, meg éretlenek is.
2011. jún. 1. 20:42
 32/34 A kérdező kommentje:
ja megy ugye most volt a kirándulásunk is (osztállyal ) és hazaértem ült a gép előtt, és persze hogy nem hallgatott meg, hogy mi volt, hol voltunk, mit vettem stb....
2011. jún. 1. 21:08
 33/34 anonim ***** válasza:

Van egy AD/HD-s gyerekem, ez egy betegség viszont ilyesmiröl szól mint amit öcséd csinál. Igazából csak azt akarja elérni evvel, amit el is ér, mindenki neki szenteli a figyelmét. Hidd el ilyen gyerekeknél az is mindegy sokszor, hogy a fogyelmet negatív értelemben lektette fel és nem érdekli, ha épp megszidják, hiszen számít erre ( mert nem hülye gyerek) és addíg is vele foglalkoznak.

Ami kizökkenti ebböl az pontosan ez olyan dolog lenne, amire egyáltalán nem számít.

Rád üt, tudja, hogy rosszat csinált, várja a megszidás, várja, hogy "sírj" és várja, hogy anyu rászóljon, megdorgálja, stb.

Amit nem vár, hogy egész más következik. Ha legközelenn ütöget, fordulj hozzá gyorsan, öleld át szorosan (persze ne úgy, hogy fájjon neki, csak ne tudjon azonnal elmozdulni) szórítsd magadhoz és símogasd. Akkor is, ha közben ki akar szabadulni az ölelésböl és össze-vissza kapálózik. Ezt tartsd pár perig mér érzed, hogy "megadja" magát. Hidd el meg fog lepödni...

2011. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
* figyelmet negatív értelemben keltette
2011. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!