Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ütöget még mindig? Nem...

Miért ütöget még mindig? Nem használt az, amit itt tanácsoltatok. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

az öcsém mindig ütöget. ő 2 éves, én pedig 14/L. már nem tudjuk, hogy mit tegyünk, hogyan kellene megnevelni. nemrégiben tettem fel egy kérdést, hogy mit kellene tennünk, hogy leszokjon a verekedésről. megpróbáltuk a szüleimmel azokat a dolgokat, de nem segített. írták, hogy csináljak úgy, mintha sírnék, de ő nem szól ehhez semmit, csak nézett, úgy mint egy "rossz kisördög". de tényleg kajak olyan fejet vágott. szóval ez a dolog nem használt. mit javasolnátok?

mellékesen még annyit, hogy nincs olyan, hogy nem játszok vele, és általában az ütögetés is akkor tör ki belőle, amikor játszunk. szóval nem lehet arra fogni a dolgot, hogy nem foglalkozok vele. és mindig csak engem bánt, anyáékat nem szokta. csak nagyon ritkán. meg bölcsibe is jár, úgyhogy ott is inkább azt tanulja, hogy hogyan kell okosan viselkedni.


ezt a kérdést tettem fel múltkor:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


2011. máj. 10. 20:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
kérdezted tőle miért csinálja?
2011. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd le anyukádat a számítógép elé, és mutasd meg neki ezt a kérdést meg a rá adott válaszokat. Ha ezeket elolvassa, érteni fog téged.Készülj egy őszinte beszélgetésre.
2011. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
kérdeztem tőle, komolyan odahajoltam hozzá (tesómhoz) hogy "ilyet ne csinálj, mert ez fáj nekem." és hát persze, mivel közel vagyok hozzá, elkezd fejelgetni.
2011. máj. 16. 15:57
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
és mit mondott?? am nemtom:S sztem egy ideig probáld mellőzni ha elkezd ütögetni, olyankor hagyd ott, ne vedd észre ha beszél hozzád, ne figyelj rá, még akkor se ha megint ütöget, ilyesmi.. jobb ötletem nincs:S
2011. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
hát igen, szerintem is, akkor talán megunja egy idő után.
2011. máj. 16. 20:36
 26/34 anonim ***** válasza:
48%

Szeret és nemtudja máshogy kifejezni mert még nem ismeri ezeket a szavakat.

Ha én valakit nem szeretek azt le se s*zarom nemhogy ütögetem.

2011. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
Csúnya és drasztikus megoldás ugyan,de menj el mellette,ne szólj hozzá,mintha ott sem lenne,legyél határozott vele(és ha anyudék rád szólnak hagyd figyelmen kívül,azért ezt nem viselheted el tovább).Fogd le erősen öcséd karját,guggolj le hozzá,nézz a szemébe,és HATÁROZOTTAN(nem ordítva) kérd számon,hidd el nagy hatása van annak ha a szemedbe néz.Ha lehajtja a fejét irányítsd oda hogy lásd a szemét.Ne legyél olyan közel hogy megfejelhessen,de mégis legyél mellette.Mondd el neki az érzéseidet,hogy rosszul esik és fáj ha megüt.Közben legyél erős.Amúgy anyudnak nyugodtan megmondhatod hogy most rosszat csinált öcsid,éppen 5 perces büntiben van.Nem igaz hogy a testvérnek nem kell nevelnie a kisebb testvért,sokszor a nagyobb testvérek nem olyan elfogultak a kicsivel mint az anyuci meg apuci.
2011. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
az egyetlen dolog, hogy anya ideges, hogyha megütöm vagy ilyesmi, az a kifogása, hogy még kicsi, majd kinövi. ha meg lefogom a kezét, akkor meg megharap. teljesen viccnek veszi ezt a dolgot. ha meg nem foglalkozok vele, és elmegyek onnan ahol ő is van, akkor jön utánam, és úgy csinál mintha az i is játék lenne. úgy kezeli mint egy fogócskát. de talán hatásos lehet. kipróbálom.
2011. máj. 18. 19:48
 29/34 anonim válasza:
igen ám,de ha elmész mellette,utánad fut és egyből ráirányul a figyelmed,továbbra is legyél határozott,ha megfogod a kezét és megharap csak őrizd meg a hidegvéred,ne kapkodd el a kezed mert játéknak fogja azt is venni.legyél kimért,visszafogott,de fogd erősen,a tekintetedből leszűri hogy mi van
2011. máj. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nagyon együttérzek veled, egy 14 éves lánynak barátnőzni, álmodozni kéne, és egyedül a tanulás meg a pályaválasztás miatt aggódnia. Elfogadhatatlannak tartom, ha egy anya elveszi a gyerekkorát az idősebb testvérnek (akár nemtörődömségből, akár egészségügyi okokból) azzal, hogy a kisebbek nevelésének a felelősségét a nyakába varrja.


Úgy látom, hogy anyukáddal sokkal nagyobb baj van, mint az öcséddel, elsősorban őt kell "lerendezned", mivel más a környezetében ezt nem teszi meg. Próbálj meg most ebbe az irányba elindulni, egy kicsit hagyd az öcséd problémáját, mert az eddigiekből nyilvánvaló, hogy megtettél az égvilágon mindent érte, ami tőled telik. Szerintem is EL KELLENE OLVASTATNOD VELE A VÁLASZOKAT, egy olyan típusú anya mint a tied nem ad a saját gyereke véleményére, ellenben az idegenek rosszallása, tanácsa sokkal nagyobb hatással lehet rá. Ezzel ki tudod mozdítani ebből az állapotból, mert ő most a tehetetlenség csapdájába esett, ezért hagyja, hogy rajtad csapódjanak le a problémák. Védőpajzsnak használ téged, hogy a szerinte megoldhatatlan élethelyzettel ne neki kelljen szembesülnie, ezért is kezel téged másként, mint az öcsédet. Ellenben valahol mégiscsak érzi, hogy ez az ő dolga lenne, lehet, hogy tudat alatt szégyelli is magát miatta, ezért büntet téged, ha át kell venned az ő szerepét (az öcséd megregulázása). Ki kell ráncigálnod ebből a számára kényelmes, de azért nyomasztó helyzetből, mert az idő múlásával egyre eltompultabb lesz és képtelen lesz összeszedni magát annyira, hogy a sarkára álljon. Tudom, hogy ez nem a te feladatod lenne, de a sors sajnos ezt hozta neked, és úgy tűnik neked kell megoldást találnod, hogy mihamarabb élhesd a veled egykorúak életét, és a korodhoz illő problémákon rágódhass, ami elengedhetetlen ahhoz hogy egy egészséges lelkületű felnőtté válj. Ez általában a szülők felelőssége, de ha te is tehetsz érte, miért ne tennél?


Neked is el kell fogadnod valamit, ami kulcsfontosságú, és itt már többen leírták: NEM SZABAD MAGADRA VENNED AZ ÖCSÉD NEVELÉSÉNEK TERHÉT. Nem csak fizikálisan, még a gondolataidban sem. Elsősorban ez az, amit megtehetsz az öcsédért, minden más - mint ahogy eddig is tapasztaltad - időpocsékolás. Szerintem érdemes lenne elmenned nevelési tanácsadóhoz, akár egyedül is, hogy megélhesd, hogy valakitől támogatásra, megértésre találsz ebben a problémában. Anyukád szégyene legyen, hogy idegenekhez kellett fordulnod, és tegyél róla, hogy erről mindenki tudomást szerezzen. Talán ez is segít neki abban, hogy rádöbbenjen, érző emberi lény vagy és ő az aki nagyon rosszul áll a dolgokhoz.

A másik dolog talán, ami kibillentheti anyukádat ebből a passzivitásból, hogy választás elé állítod: vagy a sarkára áll, vagy ha továbbra is közömbös marad az öcséd viselkedése iránt, a saját módszereiddel fogod a kezedbe venni a nevelését (itt lehet néhány drasztikus dolgot beígérni), és nem tűröd, hogy ezért megbüntessenek. Esetleg nem vagy hajlandó vigyázni rá többet, és a lehető legkevesebb időt fogod otthon tölteni, inkább átmégy barátnőkhöz tanulni, mert otthon nincsenek meg ehhez a nyugodt körülmények. Vagy bevállalsz egy-két szakkört (pl. dráma, kézműves vagy tudományos), vagy különórát suli utánra. Ez ellen senkinek sem lehet kifogása, hiszen csak a hasznodra válna. Nem tudom, hogy milyen suliba jársz, de ha még a középsuli előtt vagy, megemlítheted, hogy ha nem változnak a dolgok, egy másik városban lévő kollégiumos suliba fogsz jelentkezni.

Nagyon sajnállak, és nagyon szorítok érted, hogy rendbe jöjjenek a dolgok, mert te sokkal jobb sorsot érdemelsz. Sok erőt és kitartást kívánok neked, hogy meg tudd oldani a problémát, és hogy kicsit megkésve is, de élhesd a kamaszok "felhőtlen" életét.


p.s.

Valami még eszembe jutott.

Le kellene írnod a gondolataidat, félelmeidet, érzéseidet, sérelmeidet egy levélben, és odaadni anyukádnak, és azt mondani neki, hogy ha egy kicsit is szeret, figyelmesen elolvassa, és minden sorát komolyan veszi. Közeli ismerőseim körében már bevált, megmentett egy kapcsolatot, egy másik esetben pedig elsimított egy hónapok óta tartó családon belüli konfliktust.

2011. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!