Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyünk? Ki fogják csapni...

Mit tegyünk? Ki fogják csapni a bölcsiből? Esetleg a szülőket is megbüntetik? Hogyan hassak rá a bölcsiben?

Figyelt kérdés
2,5 éves unokám megüti és megharapja társait a bölcsiben. Most feljelentést tesz ellene az egyik szülő, akinek megharapta a kislányát. Már mindent megpróbáltunk, beszélgettünk vele, mindig megígéri, hogy ma nem bánt senkit, aztán mikor érte megyünk, mindig azzal fogadnak, már megint rossz volt. Egyedül ő ilyen az egész csoportban. Itthon is sokat van gyerektársaságban, de se meg nem harapott még senkit, se meg nem ütött, pedig állandóan figyeljük. Kifejezetten szeretik idehozni ismerősök hasonló korú gyerekeiket. Mit tegyünk? Ki fogják csapni a bölcsiből? Esetleg a szülőket is megbüntetik? Hogyan hassak rá a bölcsiben?
2011. máj. 12. 14:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem próbáljatok meg egy másik bölcsit, persze ha van rá lehetőség!

Unokaöcsém volt így az első bölcsiben, aztán eltanácsolták, mert nem lehetett bírni vele. Otthon maradt 1 hónapot aztán újra kezdték egy másikban és érdekes módon a gyerekkel semmi gond nem volt!

Kívánom, hogy nektek is így legyen. Próbáljatok meg beszélni a megharapott kislány édesanyjával, hogy kiveszitek a gyereket csak ne jelentse fel, mert az csak nehezítené a dolgokat!Sok sikert!

2011. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Hogy lehet egy 2,5 évest feljelenteni?
2011. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nekem is furcsa, de a gondozónő mondta.

Hogy tanácsolták el az unokaöcsédet? Mi a menete? Köszi előre is.

2011. máj. 12. 14:47
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Hú, és hol jelentették fel?

Ilyen szerintem nincs, maximum a vezetőnél jelezték, hogy gondjuk van az unokáddal.


Valahogy az az érzésem, hogy a kicsi a bölcsiben el van könyvelve, mint "rossz gyerek", és ő ennek megfelelően így is viselkedik.

Le kellene ülni a gondozónőkkel beszélni, és közösen keresni a megoldást. Talán jót tenne, ha gyerekpszichológus is foglalkozna a kicsivel.

2011. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Hiába tesz ellene feljelentést a szülő,valszeg ki is röhögik majd a rendőrségen. De ha holnap reggelig ráér,akkor biztosat tudok mondani.
2011. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Az elején minden jól kezdődött, szépen beszokott, igazán aranyos volt. Aztán állandóan megverték, egy nagyobb kisfiú, de a göndozónő nem tudott mit kezdeni vele. Később már panaszkodott, hogy az unokám verekszik, de már nem tudja mivel büntesse. Mondtam, talán próbálja másfele terelni, nagyon segítőkész, hívja magával, kérje a segítségét, esetleg dicsérje, én többnyire ezt alkalmazom. Sajnos azonban egyre többet büntette, végül elvette a rongyiját, amit pici kora óta mindenhova magával visz, így a bölcsiben is vele van. Azután elszabadult a pokol, másnap már nem akart bölcsibe menni, alig tudták beadni a szülei, aznap vert meg minden gyereket, ráadásul mindig ok nélkül és váratlanul támad, most meg megharapta ezt a kislányt, már nics ötletem, mit kellene vele tenni.

A gondozónőtől csak annyit kértünk, ha már mindenképp büntetni akar, legalább a rongyit ne vegye el tőle, mert azóta éjszakánkánt sem alszik rendesen. Már semmi ötletem sincs. Kértem pszichológusi vizsgálatot (erről nem tudnak a bölcsiben), de még nem hívták be.

2011. máj. 12. 15:25
 7/29 anonim ***** válasza:
70%

Hát akkor itt nem is a kisfiúval van alapvetően a probléma, hanem a gondozónővel...

Ha állandóan csak bünteti azt a gyereket, akkor nem csodálom, hogy így vág vissza.

Másik csoportba nem tudják áttenni?

2011. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Kislány, egy kis pici, vékony kislány. Barátságos, mosolygós, de a bölcsiben ezek szerint Hyde lesz belőle. Attól félek, már késő, én kezdetektől szerettem volna, hogy egy barátságosabb gondozónője legyen, de most már biztos kiteszik a bölcsiből a feljelentés alapján.
2011. máj. 12. 15:41
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örüljetek neki, ha megszabadul a gyerek ebből a gyerekmegőrzőből. A gondozónőjének annyi érzéke van a gyerekekhez, mint a kerti csapnak. Önmagában, egy 2,5 éves kisgyerek állandó büntetése is egy agyrém. De azzal büntetni, hogy a biztonságot jelentő rongyiját elszedi tőle, az már kínzás kategória.

Vigyétek onnan szegényt, amilyen gyorsan csak lehet, a gondozónőknek meg mondják meg a szülők; örüljenek, ha ők nem jelentik fel a bölcsődét ennyi súlyos szakmai hiba miatt.

2011. máj. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen még 6 hétig kellene kihúzni, mert jún 30-tól én már tudnék rá vigyázni, aztán szeptember végén kezdhetné az ovit. De most senki nem tudja vállalni, a szülei olyan helyen dolgoznak, hogy ilyenkor semmiképp nem tudnak szabira menni, én meg épp a finishben vagyok.

Szóval ez most nagyon rosszul jött.

2011. máj. 12. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!