Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyünk? Ki fogják csapni...

Mit tegyünk? Ki fogják csapni a bölcsiből? Esetleg a szülőket is megbüntetik? Hogyan hassak rá a bölcsiben?

Figyelt kérdés
2,5 éves unokám megüti és megharapja társait a bölcsiben. Most feljelentést tesz ellene az egyik szülő, akinek megharapta a kislányát. Már mindent megpróbáltunk, beszélgettünk vele, mindig megígéri, hogy ma nem bánt senkit, aztán mikor érte megyünk, mindig azzal fogadnak, már megint rossz volt. Egyedül ő ilyen az egész csoportban. Itthon is sokat van gyerektársaságban, de se meg nem harapott még senkit, se meg nem ütött, pedig állandóan figyeljük. Kifejezetten szeretik idehozni ismerősök hasonló korú gyerekeiket. Mit tegyünk? Ki fogják csapni a bölcsiből? Esetleg a szülőket is megbüntetik? Hogyan hassak rá a bölcsiben?
2011. máj. 12. 14:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan szagú ez az egész, mintha nem foglalkoznának a gyerekekkel. Különösen azzal akinek igénye lenne rá, hanem inkább eltolják, problémásnak minősítik. Nem odaadóak a gondozónők ahol van. Nem igaz, ha ketten vannak, bölcsis néni és dadus egy csoportban, hogy nem tudnak egy egy ilyen gyerekre jobban figyelni azaz foglalkozni velük, hogy lekössék őket. Én úgy szeretném ezt csinálni pont ezért, mert tudom odaadó lennék, és mert egy gyerek más, nem kell egyből leírni. Próbáljátok megkérni őket, hogy játszanak vele, szeretgessék. vagy átíratni máshova.

Nekem nem volt ilyen gondom a gyerekeimmel, de nagyon meghat, és nem a gyereket hibáztatom, meg a szülőket. Ugyan már beperelni. Na és akkor ? Szégyellheti magát az ilyen. Elhiszem nem jó érzés én sem szeretném enyémeket bántanák, de nahh bizony előfordul.

Remélem találtok jó megoldást, és rendben lesz a kislány.

Ja az én kisfiam 2,5 éves volt mikor beadtuk bölcsibe. Előtte felderítettük a terepet tetszett neki. Mondtam neki, másnap, hogy most itt marad picit, mindjárt jövök. Szépen el is köszönt, bevonult. Én meg kint mosolyogtam, hogy hogy megúsztam az első nagy napot. Ahhhha. Másfél óra múlva jött a telefon, hogy tanítsam meg a gyereket, hogy ne rugdosson, ne dobálózzon, ne dobálja magát a földhöz. Én meg csak hallgattam és visszakérdeztem, hogy biztos egy gyerekről beszélünk e. Igen mondták. No mondom akkor hát én hogyan tanítsam meg valamire, amit itthon sosem csinál, mert egy abszolút nyugis gyerekről van szó. Kiborult mikor rádöbbent a szitujára. Mondták, hogy mutassam meg neki otthon amiket csinál, és mondjam szigorúan, hogy ezt nem szabad. Ezeket nem is csinálta utána, de sírt még 3 napig nagyon, majd összesen egy hónapig.

Mondjátok meg neki lemenve a szintjére, hogy nem szabad harapni, mutassátok is meg. És vigyetek neki játékot, hogy ha nem harap, akkor ezt amikor jöttök érte megkapja. Valami új játék legyen.

2011. máj. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
52%

Én a gondozómnőre tenék panastzt a gyerekjogi képvislelőnél. Illetve a főnőkénél. mert nem igaz,hogy egy 2,5t éves kilsányt terrorizálni ekkl illetve hagyni,ohgy idősebb gyerekek terrolizálják. S az,hogy hogyna vislekdik a bölcsiben a többiekkel főleg jó beszokás után nem a ti problémátok hanem a gondozónőé. Itt a gondozónő csődjéről van szó.

Szegéyny gyerek.


pl az én kisfiam amikor bölcsibe került úgy ismerkedett,hogy lökdösödört. én szóltam a gondozónőnk nek,ohgy ilyen gondom van. Természetesen nem engedem de előrodul. Erre az volt a válasz ne csináljak belőle gondot ők ott bent lerendezik. Csak akkor fognak szólni ha kezelhetetlen. A mai napig nem szóltak és a lökdösödés is megaszünt. 2 éve járunk bölcsibe.:)

2011. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
52%
fel sem veszik a feljelentést. büntethetőséget kizáró ok a gyermekkor. röhej. az óvónő meg egy tuskó, remélem megoldódik. a feljelentéstől ne féljen, csak fenyegetőztek a szülők. nem tehetnek semmit.
2011. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondták a gondozónők, hogy a harapós gyerekeknél utóbb minidg kiderült, hogy otthon nincs valami rendben...
2011. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Nekünk is azt mondták. Meg azt, hogy agresszív. Meg azt, hogy hyperaktív. Hétvégén velünk voltak, egész nap homokozott. meg palántákat ültettünk, kardhagymát dugtunk el, locsolta a növényeket a kis locsolójával.

Semmi jelét nem láttam se az agressziónak, se a hyperaktivitásnak, pedig nem kevesen voltunk.

Remélem, minél előbb megvizsgálják a Pedszolgálatnál, akkor már többet tudok írni. Még annyit, mi még hangosan rászólni sem szoktunk, nem tartom jó módszernek. Ezzel szemben reggel fél 8-kor, mikor bevitték a szülei a bölcsibe, a gondozó néni már kiabált az egyik kicsivel, hogy már harmadjára jön ki pisilni, mit képzel, hogy őt ugráltatja, mikor nem jön semmi. Ez a szobatisztaságra szoktatás része? No komment. De ha már fél 8.kor ingerült a gyerekekkel, milyen lehet pl. du. 3 órakor?

2011. máj. 16. 20:07
 26/29 anonim ***** válasza:
52%
nem tudom ki az óvónő felettese, de én jelenteném. nehogy már a gyereket kelljen dilidokihoz vinni, egy hülye nőszemély miatt. a gyerekekben nagyon nyomot tud hagyni egy ilyen dolog. nagyon népszerű manapság hyperaktívnak minősíteni egy gyereket. a barátnőm kislányát is kivették az oviból, mert pszichológushoz akarták küldeni, csak azért mert egy kicsit más mint a többi gyerek, nagyon jól eljátszott egyedül is. az új oviban semmi baj vele. nem szabad annyiban hagyni, nehogy azt higyje az óvónő, hogy neki mindent lehet.
2011. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Nagymama/Nagypapa

Az édesapám ügyvéd és és már több ismerősöm 12,3,9, éves gyerekével szemben is fenyegetőztek látlelettel, feljelentéssel

ám édesapám révén minden alkalommal megnyugtattam őket hogy semmi következménye nem lehet egy ilyen kisgyermekkori "ügynek"

Hogy őt idézzem: nem kell minden ilyen kijelentést komolyan venni sőt a legjobb ha előbb elosztjuk kettővel sajnos sokan nincsenek tisztába a törvényekkel de, 14 év alatti személy ellen nem lehet eljárást indítani. Sőt a szülei ellen sem. amit maximálisan elérhetnek hogy a gyámügy kimegy család látogatni.

De kérem ha az ön lány/fia rendesen nevelik a Kislányukat akkor nem tehetnek ellenük semmit az ég egyatta világon


Viszont az én személyes tapasztalatom azt mondja (legalább is az ismeretségi körömbe ez volt a megoldás) hogy intézményt kell váltani.


hagy idézzek egy számomra felháborító esetet:

egy kedves ismerősöm kisfia viszonylag későn 3,5 évesen tanult meg beszélni (ebben az óvoda abszolút ellenséges volt, mint kiderült nem ok nélkül)

A kisfiú verekedősnek lett titulálva már októberben szinte akkor kezdte az évet, két öreg óvónő volt akik ellenségesen álltak a gyerekhez főleg az idősebbik M. aki egyszerűen nem tudott mit kezdeni a gyerekekkel több olyat hallottam hogy napközbe bementek és M. a terem közepén ordított a kiscsoportosokkal

az óvónők és a szülők minden követ megmozgattak hogy a fiút elüldözzék egy magán óvodába. fenyegettek: látlelettel, feljelentésse, stb...

csak az volt a gyaus hogy a kisfiú ugyan kissé mozgékony de nem verekedős pl otthon a tesójával, vagy a játszótéren (csak az óvodában az milyen érdekes ugye)

az eset addig fajult még össze hívtak a gyerek ellen egy rendkívüli szülőit amin a vita szinte a tétlegességig fajult

ezek után a kisfiút sikerült kb másfél hónap múlva egy másik óvodába elhelyezni ahol mondanom sem kell 3 hónapja egyetlen panasz sincs rá

viszont a csavar most következik: volt óvodatársak szülei elmondása szerint a verekedés kb 5 napra szűnt meg öt nap után más bűnbakot találtak (mert ugye elég hihetetlen hogy egy 20 kilós gyerek kékre zöldre verje a társait és magát nem)

ezek után alapos okunk van feltételezni hogy "m" óvónő mást is tett az ordításon kívül

többször célzott arra hogy a kisfiú azért "rossz mert otthon nem kap ki rendesen fakanállal(3,5 éves)"

és mikor próbálták a szülök meggyanúsítani hárított sírni kezdett és közölte hogy tönkre ment az élete és ki van idegileg...

kérdem én van mentség arra hogy felpofozzunk egy a nevelésünkre bízott 3 évest?

szerintem nincs...

elnézést kérek kicsit hosszúra sikeredett

2011. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Szerintem arra kellene megoldást találni, hogy ne járjon a gyerek bölcsibe...ha lehetetlen, másik bölcsi.
2011. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a bíztatásokat, kicsit megnyugodtam.

Elindítottuk a gyerek vizsgálatát egy gyermekpszichiáter fogja megnézni, ami nagyon szimpatikus, hogy miután elmondtuk a problémát, eleve azzal kezdte, mit csináljak én egy 2,5 éves gyerekkel, ezt a problémát a bölcsiben kell(lene) megoldani. Mivel látta, hogy mennyire el vagyunk keseredve, azt mondta, megnézi a gyerkőcöt, majd kiküldenek egy szakembert a bölcsibe, hogy ott, a közösségben figyeljék meg a történéseket.

Ami szintén jó érzéssel töltött el, hogy eleve mondta, ilyen pici gyereket nem szoktak gyógyszerezni, ugyanis emiatt sem nagyon akartuk orvoshoz vinni. Remélem, sikerül valamit tenni, már csak 4 hetet kellene kihúzni, aztán velem lesz.

2011. máj. 20. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!