Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom bölcsibe jár. Egy...

Kislányom bölcsibe jár. Egy kisfiú a csoportban mindenkit végigharap. A gondozónők már tehetetlenek, mi szülők is. Kitiltható-e a harapos kisfiú a bölcsiből?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk az oviban volt ilyen, de sajnos nem tilthattuk ki a gyereket.Mi is beszéltünk szülőkkel,vezetőséggel, de semmire nem jutottunk.
2009. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Valószínüleg a kisfiúnak segítségre lenne szüksége, gyermekpszichológusra, aki értelmezné a viselkedését és megvilágítaná az igazi okot. Én a helyedben megpróbálnék beszélni a szülőkkel,hogy ez bizony elég nagy probléma,bár igazából ez a gondozónők feladata lenne. Az is lehet, hogy a kisfiú így próbálja meg magára felhívni a figyelmet,mert nem kap elegendő foglalkozást a szüleitől...
2009. aug. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is többször megharaptam másokat a bölcsiben, sőt egyszer anyukámat is, amikor nem rám figyelt. Csak egy kis figyelmet akar szerintem. Ja, én ezt kinőttem, már nem harapok :)
2009. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Max akkor, ha nem tartozik a körzethez.
2009. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Hát nekem fura,hogy a gondozónők tehetetlenek...Anyukák!Melyikünk gyereke nem harapott soha?Azért lehet kezelni szerintem.
2009. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy gondozónő vagyok és sajnos nagyon nehéz hogy csak egy gyerekre figyeljünk aki harap.

Ilyen esetben célszerű ha megtörtént a harapás büntetni ami az új módszertan mellett elég nevetséges és nem is hatékony. abból a játék folyamatból kell kiszakítani amit éppen játszott é máshova tenni.... Ez nem büntetés. De a gondozónők keze nagyon meg van kötve.

Én ebben az esetben a gyereket kivontam és az úgy nevezett bújós sarokba ültettem min 10 percre ahonnan nem volt szabad kijönni. A másik ami szintén nem a legjobb de hatásos hogy a gyerekek akiket megharapott vissza haraptak. Előbb vagy utóbb le is szokott róla de ezek drasztikus és bölcsőde keretein belül TILOS!

de folyamatosan nem vonhatod ki mindenből és nem is figyelhetsz csak rá ott a másik 10 12 gyerek.

2009. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is dühében harap. Ruhán keresztül véresre harapott már engem. Írtóra rászólok, néha ráütök ezért a szájára. Most már ott tartunk, hogy ha harapni akar, írtó rondán és rémisztőn nézek rá. Van büntudata ettől, de még nem fogja fel igazából (16 hós).

Múltkor meglepődtem ám én is, mert kezébe adtam a felmosórongyos botot, a bot nem arra mozdult ahová szerette volna. Úgy beleharapott a nyélbe, hogy én csodálkoztam, hogy nem tört foga. Úgy látom így vezeti le a flusztrációt, ha nem sikerül valami. Van hogy saját magába is beleharap. Viszont neki könnyű elterelni a figyelmét. Mi most megyünk bölcsibe és szolni is fogok, hogy mi a rossz szokása a lányomnak, hogy tudják kezelni. Szerencsémre azért nem gyakori. Eddig csak engem harapott meg a sikertelenség tárgyát. Ha szerencsém van más gyerekkel nem fog így bánni legfeljebb ez a kettőn közti konfliktus levezetésére van.

2009. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És beszéltetek már a szülőkkel?

Az én fiam is harapott, pedig a napom 80%-át ő tette ki. Nem igaz h csak azok a gyerekek problémásak akikkel nem törődnek. Ha valami nem sikerült neki vagy nem úgy történt ahogy gondolta harapott, míg más hisztizett vagy sírt. De ahogy nagyobb lett, értelmesebb kinőtte. Pedig egyfolytában erről beszéltünk neki, az egész család h milyen csúnya dolog stb...

2009. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!