Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy vehetném rá a lányom,...

Hogy vehetném rá a lányom, hogy figyeljen rám? Mit tehetnék, hogy fejlesszem a figyelmét? Segítség!

Figyelt kérdés
7,5 éves, elsős lányom van. Bármennyit tanulok vele, csak olyan felmérőket hoz haza, amik hiányjellel vannak tele. Ha több feladatsort oldunk meg, az elsőt még megcsinálja, a másodikban már vannak hibák, a harmadik tele van velük. Egy iskolai felmérő legalább 4-5 feladatsor. Félek, hogy megbuktatják. Mégsem engedik az iskolai fejlesztőpedagógushoz. Az iskolán kívül sem jobb a helyzet. Otthon, boltban, útközben folyton rombol, pörög, forog, mindennek neki megy, minden ruháját, cipőjét tönkreteszi. Hiába mondok el tényleg 1000-szer mindent, semmit sem csinál meg, amit kérek. Ha meg megbüntetem, napokig sír. Pszichiáterhez hordtam, azt mondta minden rendben vele.
2011. máj. 14. 18:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a tanárnő nem figyel oda egy gyerekre sem. Igazi kommunizmusbeli tanárnő. Reggel bemegy, leadja az órát, elmegy. Szülőin az ügyetlen gyereket figurázza ki!!! :( Nem lehet vele beszélni sem, mert olyan arrogáns. :( :( :(

Most fogunk csinálni olyan társasjáték pálya féleséget, ami a szuperdadusban volt, amin előrelép, ha jót csinál, és hátra ha rosszat, és valami ajándék lesz, ha elér a végére. :) Remélem, ez majd motiválja.

2011. máj. 15. 08:56
 12/20 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Az iskolai fejlesztő pedagógushoz hogyhogy nem engedik? Ő nem foglalkozik vele, vagy el sem jut hozzá?

A kerületi nevelési tanácsadót nem próbáltad, hátha tudnának segíteni?

Az én kisebbik lányom is enyhén figyelemzavaros (bár ő nem ilyen pörgős), neki nagyon sokat segített a fejlesztő torna, mi egy alapítványhoz járunk.

Sőt másoktól hallottam, hogy aki a tartáshibás gyereket beíratta gyógytornára, látványosan javult az olvasása.

Egy sima gyógytorna vagy jóga nem elérhető a közeletekben?

2011. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Bár az én fiam óvodás hasonló tünetekkel, vagy problémával. Az óvónők nem ajánlották be sehova, hát elvittem, én a nevelési tanácsadóba. Ott 8 hónapja foglalkozik vele a pszichológus, majd átküldte fejlesztő pedagógushoz, ő tonaórákat ad le neki. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény.

Ezzel azt akartam leírni, hogy vedd a kezedbe az ügyet ha a tanárok nem segítenek, mert a gyereknek nagyon rossz lesz ez.

2011. máj. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem jut el a fejlesztőpedagógushoz, mert az osztályfőnök nem intézi el. A régi iskolájában járt a fejlesztő pedagógushoz.

Nem rég költöztünk még csak Pestre, most keresem a helyi pszichológust, nevelési tanácsadót. Gyógytorna úgy tudom, van az iskolában, majd megkérdezem, hogy oda járhat-e.

2011. máj. 15. 12:01
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

kisebb korában milyedn volt? az ilyen szeleburdiság, figyelemzavar nem hipphopp alakul ki. kisgyerekkorában nem volt jele annak , hogy nem figyel, túlságosan pörög. ügyetlen a mozgása stb?

amúgy én a helyedben ha nem akar vele foglalkozni az iskolai szakember, elvinném nevelési tanácsadóba.

2011. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az írottak alapján a pszichiáter jobban ismeri a gyereket, mint te magad, pedig te vele vagy fogantatása pillanatától, mindennap és még nagyon sokáig vele leszel.Helyezkedj bele az ő világába és küzdj meg az elvárásokkal, amikkel ő naponta szembenéz. Te ne légy a kritikusa, hanem mindig a szövetségese.Időt adj neki sokat, mert az a legtöbb amit adhatsz, azt a te életedből adod.Mindent tőled tanul, a türelmet, a nyugalmat, a fegyelmet a saját maga és mások elfogadását.Egy tanács: ne várj el tőle olyan teljesítményt amire nem képes.A delfinfiókából sem lesz kalapácsfejű cápa, pedig intelligens( talán épp ezért)
2011. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jó, akkor szépen bemégy az igazgatóhoz, elmondod neki a problémádat, nem letámadva a tanárt, de megjegyezve, hátha van egy másik tanár akinek a kapacitása kitudna terjedni kicsit jobban odafigyelni a kislányodra. Legalább tanárt váltsatok.

Én már eleve úgy fogom megpróbálni beíratni, hogy bemegyek és megkérdezem az ilyen gyereknek melyik tanárt ajánlják. Mert enyémre mindig rákell szólni, hogy csinálja, fejezze be, hamar elveszíti a fonalat még. Nagyon fontos hamar elkapni és foglalkozni fejleszteni az ilyesmit , mert ha nem, ez csak súlyosbodhat, és több szenvedés nektek. Főleg neki, még ha azt is hiszed, hogy ez neked a nagyobb baj.

Indulj az igazgatóhoz légyszives. Onnantól majd kaphatod remélem a többit is, hogy javasolják a terápiákat esetleg. És igaz, ne érezze a kislány, hogy te is egy úgymond ellenség vagy, hanem próbálj nyugis lenni (tudom milyen nehéz) és együttműködni vele.

Ja mi is csináltunk olyat, hogy egy papírra kiírtunk dolgokat, hogy ma ezt és ezt kell szépen ügyesen megcsinálják a gyerekek, és ennyi pontot kapnak ha megvan, és ha elérik az amennyit, akkor kapnak valamit. Ez a valami apróság nem kell ám nagy dolog legyen, de én meglepődtem mennyire bevált. Aztán szünetet tartottunk, és hiányolták. Szóval ki kell tartani dolgok mellett, és együttműködésnek érezze a gyerek az fontos.

Menj az igihez !!!!

2011. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mindenképpne fejlesztés kell(ene) neki.

egy 11 éves hiperaktív fiú anyujkája vagyok,

2011. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Étrend-változtatással próbálkoztál már? A fokozott cukorfogyasztást újabban összefüggésbe hozzák a hiperaktivitással. Egy próbát ez is megér. Illetve beszélgess vele sokat, hogy kiderítsd, hová kalandozik el a figyelme.
2011. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Probld meg játékossá tenni a házi feladat elkészítését, illetve büntetés helyet inkább a jó cselekedett jutalmazd
2011. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!