Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » NEM eszik a gyerek es ha nem...

NEM eszik a gyerek es ha nem keri meg vissza is hanyja kajat. SEGITSEG! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gyerek 2 es fel eves es nem hajlando enni csak osszeturmixolt etelt.Nem hajlando ragni minden kis apro darabot visszakop a tanyerba.Es ha olyanja van meg kepes magatol visszahanyni az etelt.Surgosen segitsegre van szuksegem!!!Koszonom!!mit kene tennem???
2011. máj. 10. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

:( EZ komolyan hangzik elsőre, bár én pszichológiai okra gyanakodnék. Védőnő, gyerekorvos nem tud segíteni, merre induljatok?

Nem volt a kezdetektől túl fontos az étkezés? (hogy-mennyit-mikor) Gyermek tudja, hogy ezzel mindenkit sakkban lehet tartani? EZ így első blikkre, de akármi lehet...

2011. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

[link]

Szuperdada

2011. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mindig is ilyen volt vagy csak most lett durvább??
2011. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg mindíg turmixoltat kapott és nem tanulta meg a falatot mozgatni a szájában.

Kapott 6 hónapos kortól kiflicsücsköt, valami keményet majszolni? babpiskótát?

Ha nem akkor sajnosmost kell elkezdeni,pesze sokkalnehezebb lesz. Tehát kenyérhéj, babapiskóta...add a kezébe. meg kell tanulnia kezelni a szájában a kemény falatot.

2011. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

13:56 vagyok

kieg: gyümölcs darabokban tálban. tedd elé, hadd vegye a kezével.

2011. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen volt, én rontottam el így utólag nézve mert nem kapott időben 5-6 hósan kezébe mindenféle étel jellegűt harapdálni mert a védőnő meg mindenki eltiltotta a kenyér-kifli keksz dolgoktól mert abban glutén tojás vagy tej lehet, és enni pedig szopizott plusz pépes gyümölcsöket kapott, nem is gondoltam első gyerekes anyaként hogy kezébe kéne adnom a gyümölcsöt vagy bármit.

Rossz evő is volt, 4-5 hós korától keveseket is hízott, így ráhagytam hogy egye amit legalább szeret (joghurt, gyümi pép, főzelék pépesen stb.)

Így aztán 2 évesen se volt hajlandó rágni , mentünk mindenfelé kivizsgálásokra stb. de semmi szervi vagy pszichés baja nincs.

Mondták hogy éheztessem, mert akkor majd rájön hogy éhes és megpróbál enni, hát képes volt egy napig semmit se enni, én meg ezt nem bírtam idegileg hogy én éheztetem.

Rajtunk a közösség segített, bölcsibe került 2 évesen eleinte pépezgettek neki aztán persze látta hogy mindenki más mi minden finomságot eszik, (meg én se voltam ott mert velem már a hányás-kiköpés-nem evés során egy ilyen blokk alakult ki).

Azóta már ovis MINDENT megeszik, és elsírtam magam mikor szendvicset evett szépen megrágva :)))

Popcornt, ropit mindent elrág már.

2011. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Meg regen en is irtam ide kerdest , hogy a kisfiam fulladozik a darabos dolgoktol es csak a nagyon pepest akarja elfogadni. En nem eroltettem soha, ha pepes kellett hat pepest kapott. Mindig megprobaltam a sajat kajambol adni neki egy falatot es ha nem kellett akkor hat nem. Kapta pepet. Aztan jott a bolcsi es szoltam is a gondozonak, hogy neki meg pepesiteni kell. Mondtak, hogy nem gond ennle mar cifrabbal is talakoztak. Aztan a eszebe nem jutott megenni a pepes etelt. Mar a 4-dik napon ott ult az asztalnal a tobbi gyerekkel es szo nelkul azt ette amit ok. Semmi fizikai meg psihes oka nem volt. Ki erti ezt??? Aztan mentunk at egy idoszakon amit en csak vajaskenyer mizerianak hivok. 5-6!!! heten kersztul semmi mast nem evett csak vajaskenyeret. Nem kellett neki semmi mas. Mindig kinaltam es nem kellett. A bolcsibe is csak vajaskenyeret volt hajlando elfogadni. Nem fogyott, jol fejlodott, beteg sem volt soha en meg nem eroltettem. Aztan egyik nap megkinaltam borsofozelekkel, razta a fejet. Jott a vajaskenyer. Aztan megondolta magat es kert a fozelekbol. Megevett egy nagy tanyerral. Azota nem hajlando kenyeret enni egyaltalan. Most kenyermentes sztrajk van. :) Sebaj, ez is veget er majd.
2011. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés, a rágófogai megvannak már,vagy most nőnek?



Az én fiam akkor volt rossz evő amikor fájt neki rágni,sok levest,joghurtot,pürés ételt adtam neki.


Vissza meg azért hányta,mert tényleg nem kellet neki,én meg erőltettem,mert már ki voltam borulva attól,hogy nem tudok semmi "értelmes" ételt megetetni vele.

2011. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat.Nos az a helyzet hogy megeszi a chipset kekszet...neha almat..de az etelt emikor etetem nem hajlando.persze nem mindig de az esetek tobbsegeben.szoval nem ertem.
2011. máj. 11. 13:03
 10/18 anonim ***** válasza:

a tegnapi 14.20 as vagyok:) na akkor meg tényleg ne aggódj, ha a chipset stb.meg tudja rágni akkor mást is meg tudna meg meg is fog majd ha közösségbe kerül. Ez egy köztetek kialakuló játszma és már ha te adod neki azért hányja ki meg ilyesmi...nálunk is ez volt, tőlem nem fogadta el, és probléma volt, mástól meg simán.

Semmi szervi baja nem lehet akkor.

2011. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!