Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen játékot vehetnék egy 5...

Milyen játékot vehetnék egy 5 éves kisfiúnak, akinek AUTISZTIKUS tünetei vannak? Egyáltalán mi az ami őt fejlesztené?

Figyelt kérdés
2008. dec. 6. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Gyógypedagógus vagyok, van dolgom ilyen gyerkőcökkel. Azt nem írtad, hogy az értelme milyen, és mennyire súlyosak a tünetei. A tanítványaim szívesen játszanak ki-bekapcsolható autóval, mint pl. Thomas és barátai, aminek kis hangja is van, szeretik a Sims számítógépes játékot, van olyan autistánk aki nagyon szeret legozni.

Amúgy nem akarok kötekedni, de a szakmában mi nem mondjuk hogy autisztikus, mert vagy az vagy sem. Ez olyan mint a fogyatékos vagy fogyatékkal élő... Fogyatékos. Hiszen a barnahajú sem barna hajjal élő, illetve a vasorrú boszi se vasorral élő boszorkány. Ha írsz a kisfiúról tudok többet segíteni játék ügyben.

2008. dec. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Igazából az értelmével semmi baj, kommunikál teljesen rendben az esze. Csak a viselkedésével van baj. Ha valami épp nem úgy történik akkor dührohamot kap. (értelmetlen dolgokhoz ragaszkodik, pl jobb kézzel kell kinyitni az ajtót, ha nem akkor ordít), nem szereti ha simogatják, nem játszik együtt más gyerekekkel. Mellettük eljátszik, csak ne érjenek hozzá és ne nyúljanak be az ő játékterébe. Ha valaki elveszi a játékját , ő félrelöki, üvölt.Az utcán nem köszön, ha valaki az utjában áll, pl. boltban félrelöki. Ha indulni kell fetreng, azért se öltözik, inkább nem megy el sétálni, de fel nem öltözik. Dacos, azért se van mindig. Nincs elkényeztetve, egyszerűen mintha képtelen lenne dolgokat felfogni. Ahogy ebédelünk végig huzgálja a fülét, piszkálja a haját, lóbálja akanalát és lassan eszik, közben bámul ki az ablakon, állandóan beszél, a végén már mindenki jól lakik és ottmarad. akkor üvölt. Hiába mondom egyen gyorsabban, mintha nem értené.

Szeret játszani fasínnel, szépet épít, építőzik is. csak van még számtalan társasjáték amit látok, Mi az ami őt legjobban fejlesztené? Van ilyen hogy golyópálya, ezt látta játszóházba, meg a colorama társasjáték, ilyesmikre gondoltam. Csak nem tudom mit is vegyek.

Kicsit hosszú lett.

2008. dec. 8. 14:06
 3/11 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy nem mondták rá, hogy autista, egy pszichiáternél voltunk, mert az oviban szóltak hogy durva a viselkedése. Ő azt mondta hogy autisztikus tünetei vannak, de hogy rámondják hogy autista rengeteg vizsgálat kell, meg lehet gyógyszer is kell. Szóval most nem tudjuk még mi van. Mintha kettős énje lenne.

Köszi

2008. dec. 8. 14:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál az autizmus pedig. Nem súlyos formája, de mindenképpen említést érdemel. Olnyan nincs hogy gógyszert kell szedni, hülyeség. Vannak autistáim, egyik se gyógyszeres. Én a helyedben kijárnám a teljes utat és pontos diagnózist kérnék. Ez egy nagy szerencse, hogy az esze rendben van, örülhettek, hiszen az autisták nagyrésze értelmi fogyatékos is. A pszichiáter javaslatot adott, hogy hova vigyétek? Azért mondom, hogy járjatok utána, mert vannak helyek, mint pl Delej utca vagy ahol ezt vizsgálják, ahol nagyon jó kis tanácsokkal látják el az embert. Van tanítványom, aki szintén épértelmű, hasonló VOLT a viselkedése mint a kisfiúnak, mára "tünetmentes". Ugyan olyan mint a többi kisfiú, nem agresszív, nem erőszakos, nem öntörvényű. Az elején közölte velem, hogy ha nem tudom elviselni hogy különböző gyerekek vannak ebben az iskolában keressek más munkahelyet magamnak. Holott csak annyit mondtam, hogy 7 éves korban lassan illene cipőt kötni. Akkor még volt minden, hiszti, agresszió, üvöltés, ma meg semmi. Kaptak az anyjáék "használati utasítást" (hu, nehogy megharagudj, nagyon csúnya ez így) és működik a gyerek.

A játékra visszatérve. Én csak legot vennék neki, hiszen ott tesz-vesz, épít, sőt, ha elkészült a mű szerepjáték is lehet belőle.

2008. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hallottam a Delej utcáról. Csak néztem hogy 36000ft egy vizsgálat. nem tudnánk esetleg privát beszélgetni? Érdekelne a tanácsod. Az a kisfiú aki meggyógyult, mennyi idő alatt? Gyógyszerek nélkül? Sok kérdésem van, esetleg telefonon is felhívnálak. Mi most csöppentünk ebbe a vizsgálati dologba, de vannak ismerőseim akik mondták hogy nehogy gyógyszert adjak, meg nehogy megpecsételjék. Szóval jól jönne egy szakmabeli segítsége.

Köszönöm

2008. dec. 10. 21:46
 6/11 A kérdező kommentje:

Még annyit , hogy a Delej utcában ambulánsan nézik meg? A pszichiáter azt mondta lehet hogy kórházi kivizsgálás kell, többnapi bennfekvés a pszichiátrián. Én ezt tuti nem csinálom meg vele. Másoktól tudom mi van ott, van aki 2 nap után hazahozta a gyerekét. Majd akkor privát megbeszéljük, jó úgy? Várom válaszodat.

Márti

2008. dec. 10. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak egy tanács, bár Te is írtad, hogy ezt nem tennéd... Ha több napos bentfekvés lenne szükséges a kivizsgáláshoz, semmiképpen! 14 éves lány vagyok depresszióval, kétszer kellett befeküdnöm a gyermekpszichiátriára, kivizsgálásra, meg minden...elég borzasztó. Sok ötévesforma kissrác is volt, ha sírtak, hogy haza akarnak menni, akkor nyugtató-injekciót kaptak, a nővérek mintha korcsokkal kéne bánniuk... Meg ilyenek! Szóval ne!

A legó pedig szerintem is jó ötlet!

Szia! :)

2008. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szívesen próbálok segíteni privát... az e-mailem itt nem adnám meg (vezetéknév-keresztnév együtt van a címben és így nem szívesen. :-) ) de az msn ha segít molyy@freemail.hu (ha nincs msn más megoldást találunk... )

Ez hülyeség hogy a delej utcában csak pénzért vizsgálnak, legalábbis én még nem hallottam róla. Ambulánsan vizsgálnak, mégpedig kértek egy időpontot (jóelőre sajnos) majd elmész a kislegénnyel. Beszélgettek, kicsit foglalkoznak vele, majd adnak egy másik időpontot amikor a felülvizsgálat van. Úgy tudom olyankor mondják el hogy mit lehet és kell tenni, van-e jelen autizmus vagy sem.

Olyat se hallottam, hogy az autizmust gyógyszerrel kezelnék! Ha valami súlyos idegrendszeri tünetei vannak vagy annyira hiperaktív előfordul, de a legnagyobb hiba az ilyen gyerekeket legyógyszerezni. És nem is pszichiátriai kompetencia...

Gyógyulás... háááát, ezt kimondani nem lehet, viszont azt igen, hogy részben vagy teljesen tünetmentessé válik a gyerek. Persze van ami kihozza a sodrából és bepörög, de az mindenkivel előfordul, kezelni kell. Amúgy van olyan "gyerekem" (ért.fogy) aki mozog, olyan autistásan, illetve veszett mód káromkodik. Melyik városban éltek?

2008. dec. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. Olvasd el ezt,itt az van hogy fizetni kell a vizsgálatért.

[link]

Te ismered a Tinus Smits féle terápiát? Illetve van a DAN terápia. Azt mondják viselkedészavarra ez nagyon jó.

Az msn-en felvettelek partnernek.

Mikor szoktál benn lenni? Én inkább este 10 után, de ha megbeszéljük lehet máskor is.

Márti

2008. dec. 12. 22:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is tudnék neked segíteni. anyósom 20 éve ezzel foglalkozik.alapító tagja volt a autisták országos érdekvédelmi szövetségének. ha még érdekel a dolog írj pivit..szívesen segítünk :)

2008. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!