Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adna nekem valaki pszichologia...

Adna nekem valaki pszichologiai magyarazatot arra hogy a kisgyerekek miert utalnak oltozni-vetkozni?

Figyelt kérdés
miert kell veluk harcot vivni egy pelenka cserenel vagy akar egy kardigan feladasaert? masfel eves.van valakinek valami trukkje erre? mar elore felek mikor oltoztetni kell,pedig jatszunk kozben,nem sietuk oltozni.
2011. jún. 3. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azért, mert macerás dolog.Fárasztja, untatja őket.És az is lehet, hogy az öltöztetést azzal kapcsolja össze, hogy biztos vinni akarod valahová, és ő ezt nem szeretné.Az jó, hogy közben játszol vele,jobbat én sem tudok ajánlani,majd elmúlik ez nála.
2011. jún. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzdök. Amíg a lányomnál sosem volt probléma az öltöztetéssel, most 10 hónapos fiammal közelharcot vívunk folyamatosan. Úgy érzem, nem magával az öltözéssel van gond, hanem azzal, hogy úgy érzi, korlátozva van, kimarad valamiből az alatt a két perc alatt, amíg öltözünk, pelust cserélünk, stb. Remélem, egy idő után elmarad ez a dolog és megérti, hogy minél kevésbé ellenkezik, annál gyorsabban végzünk.

Ebből a szempontból kifejezetten előny, hogy nyár van. Egy napozót ráadni kevesebb ideig tart, mint pulcsikat, harisnyát, nadrágot, overált... Remélem, mire eljön a tél, nem lesz ilyen nehéz.

2011. jún. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Öcsém szívbetegséggel született, 5 hétig kellett kórházban feküdnie, miután megszületett, 5 hét után jöhetett haza. A kórházban még tüdőgyulladást is kapott. Nem etették rendesen, le is fogyott szegény. Őt is alig lehetett itthon öltöztetni, nagyon sokáig úgy félt, hogy szinte remegett, mikor pelenkacsere meg öltözés volt. De hát nála érthető volt, azzal kapcsolhatta össze, hogy biztos megint vizsgálni viszik, vagy infúziót kap, vért vesznek stb... De gondolom nálad nem lehetségesek ezek az okok (remélem legalábbis).

Nagyon sok kisbabát láttam már, hogy sírnak öltözéskor, szerintem is valami ilyesmi oka lehet, amit írtak már előttem, hogy nem szereti, ha "feleslegesen" kínozod őt (legalábbis valahogy így élheti ő meg). Én is utáltam kiskoromban öltözködni, mert sose úgy állt rajtam a harisnya, ahogy nekem kényelmes lett volna, meg nem tudom...erre emlékszem ovis koromból. :)

2011. jún. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
arra mar en is gondoltam hogy a mozgaskorlatozas lenne az oka.most is ki szeretnem cserelni az ejszakai pelust de egyszeruen nem engedi!
2011. jún. 3. 07:15
 5/11 A kérdező kommentje:
meg kisebb volt ugy 1 eves koraig adtam a kezebe erdekes dolgokat ,kevesbe ismert jatekot vagy olyasmit amit egyebkent nem adnek oda pl. taviranyito,elvolt vele es gyorsan problemamentesen oltoztethettem. miota mar szalad es mara pelenkazo aztalt is elajandekoztuk(helyhiany miatt)azota remalom lett az oltozes.
2011. jún. 3. 07:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisgyerek számára az öltözés, pelenkacsere, érdektelen, tehát unalmas, és zavaró. Ugyanakkor az ő együttműködését is igényelné, amihez még nem elég fegyelmezett, mert nem kell annak lennie.

Majd töröm a fejemet, hogy milyen mondókákat találtam ki annak idején, mert már nem emlékszem rá.:-)) De végül úgy sikerült viszonylag időben végeznünk, hogy ugyanaz a ceremónia ismétlődött, ugyanazokkal a butácska versikékkel. A gyerekek már tudták, hogy minek kell következnie, és örültek, hogy előre odadughatják a ruhának az "álmos" kezecskét, "fázós" lábacskát.:-)))

2011. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem szeretik, hogy egy ilyen számukra teljese értelmetlen dolog miatt egyhelyben kéne maradniuk, plusz a pici babák eleve nem szeretik, amikor lecsupaszítják őket, meg azt sem, ha fejükön átrángatnak egy ruhát. A nagyobbaknál meg egyszerűen az, hogy felesleges macera ez a részükről. Én 24 évesen sem mindig szeretek átöltözni, ruhát próbálni :)
2011. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is gyűlölök öltözni, vetkőzni, ruhavásárlás nekem egy rémálom, pláne ha még cipő, gatya húzás is van benne.

Szerintem természetes, hogy egy gyerek így viselkedik, fölösleges, macerás, kényelmetlen időtöltésnek tartja :)

2011. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem erre az vált be,hogy megkérdezem tőle, hogy mit szeretne felvenni, melyik nadrágot?Varrtam a gatyákra autókat, figurákat, a pólókon is van valami minta és akkor azt nézegetjük öltözés közben.

A pelenkázásnál is ő válaszja ki, hogy pld.cicásat vagy kutyásat és bekrémezheti a kukiját.

Mondjuk az én fickóm már 29 hónapos de elég hamar kezdtük ezeket bevezetni és mostmár néha ezek nélkül is mennek a dolgok!

Próbáld ki! Hátha beválik!

2011. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat,kulonosen az utolsonak!az enyem meg csak 18 honapos de kesobb majd megprobalom hasonlo trukkel!
2011. jún. 9. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!