Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek hiperaktív a gyermeke,...

Akinek hiperaktív a gyermeke, vagy még óvódás korú és hiperaktív gyanús. Mi van írva az első szakvéleményre? Diagnózisként, terápiaként?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Figyelemzavar van írva és emellé az,hogy a hiperaktivitás még élettani sajátosság(5 éves),szerepel még,hogy két főnek számít az oviban,terápiára semmiféle javaslat nincs írva...ezért azt mondta az óvodai fejlesztőpedagógus,hogy nincs teendője...csak érteném miért jártunk bő fél évig pszichológushoz a nevelési tanácsadóba.


Az óvónőknek annyi volt tanácsolva a szakvéleményben,hogy legyenek nagyon türelmesek,ölelgessék,dícsérjék gyakran,ehelyett minden nap elmondják nekem,hogy ők bizony szigorral ,bűntetéssel fegyelmeznek és nekem is úgy kéne...

A "hozzáértő" óvónéni még azt is mondta,hogy mit akarok én a fejlesztéssel amikor az van írva,hogy az IQ-ja rendben van,tehát az ő meglátása szerint hiperaktivitás=értelmi fogyatékosság...jó kezekben van a gyermekem.

2011. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én fiamnál az van írva, hogy emocionális zavar valamint ADHD indul.Terápiaként ugyanúgy türelmes hozzáállás, sok dicséret, ha a határokat túllépi akkor azonnali reagálás. Sose később, a lényeg az azonnal-on van.
2011. jún. 10. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahány pszichológus,ahány nevelési tanácsadó annyiféleképpen írja le szerintem.

Emocionális zavar alatt nálatok mit értettek???

Nálunk még beilleszkedési zavart is írtak,tekintve,hogy a kisfiam az év nagyrészében hiányzott,mert tartós beteg ,csodálkoznék ha nem lenne beilleszkedési zavara.


Hány éves a gyermeked,hogy így kijelentették,hogy már kezdődő ADHD-ról lehet szó?


Nálunk nagyon vonakodott a pszichológus még kimondani az 5 évesről,bár elég egyértelműnek tűnik sajnos.

2011. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Írtam privit.
2011. jún. 12. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Privire válasz elment :-) !
2011. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hiperkinetikus magatartászavar (5,5 éves múlt akkor)

delacato terápiár járt 2,5 évig

2011. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 acelsziv ***** válasza:

Figyeljetek ide:

[link]

Nagyon vigyázzatok a gyerekekre!

2011. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Beleolvastam és elámultam :-(,hiperaktívnak diagnosztizálták a kisfaimat és a későbbiekre kilátásba helyezték a gyógyszeres kezelést,szinte úgy beszéltek róla,mintha egy biztos megoldás lenne,semmi mellékhatással.


Idáig úgy voltam vele,hogy legfeljebb kipróbáljuk,de miután elolvastam az ajánlott oldalt egyre biztosabban érzem,hogy nem megoldás a problémára a gyógyszeres kezelés,kényelmi szempontok pedig eddig sem vezéreltek a kisfiam nevelésében,ovis korában is csak délig járt és az iskolában sem napközis,mivel ha fáradt nagyon felpörög és nem teszem ki ennek a gyereket,sem a tanárokat.

2011. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!