Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megkésett beszédfejlődés...

Megkésett beszédfejlődés (vagy inkább valami más) ismét: fiam 2 éves múlt (26 hónapos), sok mindent mond, illetve mondana, viszont a szavaknak leginkább csak az első vagy első két szótagját ejti, és azt sem tisztán?

Figyelt kérdés

Pl. pószi=porszívó, finy=fűnyíró, stb. Van persze, amit jól mond, az egyszerű szavak, pl. baba, anya, szív,apa, mama, de, a legtöbb így néz ki: kanál=ka, szí=szív, bii=bili, ke=kerék, vagy kenyér, edé=egér...


Ez valszeg nem megkésett beszédfejlődés, mert beszél, de nem tudja kiejteni a szavakat szépen. Tegnap voltunk a két éves tanácsadáson, doki azt mondta, fél évig várjunk. Nálatok volt ilyen? Mit csináljak?


2011. szept. 23. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha aggódsz, menj el a beszédvizsgáló központba ill. logopédiai intézetbe (amelyik van nálatok), ott megvizsgálják és szakvéleményt kapsz róla.
2011. szept. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet rajta gondolkodni de ahogy a doki is mondta még egy jó félévig évig telejsen felesleges.

én 3 éves koromig semmi értelmeset nem mondtam, de ez is normális.

2011. szept. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is kb így volt ennyi idősen ugyanígy beszélt,majd kb 28 hónapos korában egyik este mondott egy egész mondatot"A Nimródka nem adta oda a játékot" :-) ,ez igen nagy sérelem volt számára,mert aznap este kb elmondtza 100 x,majd reggel is ezzel kezdett,majd még másnap elkezdett újabb mondatokat mondani nyelvtanilag teljesen helyesen,össze kellett állnia a dolgoknak nála.


Lehet,hogy nálatok is egyszer csak egész mondatokban fog beszélni,elég gyakori dolog.

2011. szept. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni! Az én gyerekem 2 éves korában még csak mutogatott és ööööö-zött. 6 hónap múlva már verseket mondott. Most 4 éves, és sokszor nem értem, amit mond, mert ő a betűket néha másik betűvel helyettesíti. Azt mondták, hogy 5 éves koráig nem kell aggódni, ha addig nem oldódik meg magától, akkor logopédia...
2011. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Két évesen még egyáltalán nincs elkésve, ő ekkor kezdte. Egyébként a fiam is így kezdte a beszédet, vi= villamos, virág, víz, villa stb volt. Ez volt 16 hónapos kora körül, és szépen gyarapodtak a szótagok, 22 hónaposan 4 szavas mondatokat használ (még egymás után teszi a szavakat, de már mondatok), mondókákat, énekeket elmond (klasszikus 4 sorosakat). Szóval ezzel csak azt akartam, hogy fél év alatt nagyon sokat fejlődhet! Szerintem nincs probléma, kettőt pislogsz, és beszélgetni fog veled.
2011. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Másfél éves kora óta jár bölcsibe, van aki azt mondja, az jót tesz a beszédfejlődésnek, van aki szerint nem. Már én sem tudom...
2011. szept. 24. 14:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 28 hónapos és vagy 4-5 szót mondd! Már mindenféle orvosnál voltunk,nem mondanak semmit,várni kell! :-(
2011. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne várjatok, szomszédom kisfia ugyaneben a cipőben járt! Kidreült, hogy az orrüregében le van tapadva a trutyi és emiatt nem hall rendesen. Emiatt van az, hogy csak a szavak elejét és végét ejti ki! Elmentek egy dokihoz Győrbe aki kifejezetten megkésett beszédfejlődéses gyermekekkel foglalkozik egyébként gyermekgyógyász! Dr. Schneider Júliának hívják, olvass utána a neten és menjetek el hozzá. Nagyon jó szakember!
2011. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nalunk pont ugyanez a helyzet, ket es fel eves. mitcsiunalok? nem eroltettem es nem turelmetlenkedek
2011. okt. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem az! Ez a beszédfejlődés egy teljesen normális szakasza, teljesen normális korban. Ha háromévesen tartana itt, akkor beszélhetnénk megkésett beszédfejlődésről. Pszicholingvisztikával foglalkozó nyelvészeti szakkönyvekben tudsz utánanézni a témának.
2011. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!