Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek 2 évre rá született a...

Akinek 2 évre rá született a második gyermeke, a nagyobbat beadta bölcsibe vagy veled volt otthon?

Figyelt kérdés
olyanok irjanak,akik beadták, meg olyanok is, akik nem. ha nem adta be,tudtál a nagyobbal is foglalkozni,?nem tudom, mi lenne a legjobb mindkettönk számára
2011. júl. 11. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Én beadtam. Imádta a gyerektársaságot, én meg kipihentebb voltam.
2011. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Enyémeknél 1.5 év van. 1 éves lesz a kicsi és most megy a nagy bölcsibe (2.5 éves).

Úgy terveztem, hogy beadom magánba (államiba nem vették fel), de időközben anyagilag nem engedhettük meg magunknak, így maradt itthon, de nem bánom. Nem volt olyan vészes az első év, mint ahogy riogattak, hogy hűűha majd milyen nehéz lesz két ilyen picivel.

2011. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 17 hónap korkülönbség van és soha meg nem fordult a fejemben hogy beadjam bölcsibe a nagyobbikat.

most jelenleg 20 hónapos és 3 éves kisfiúk, imádnak együtt itthon játszani. ráér majd oviba menni szeptemberben....A kicsit nem adom be bölcsibe.

2011. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem adtam be, nem is akartam, de ha akartam volna sem vették volna fel.

Én azt gondolom, hogy legtöbb kisgyereknek rosszabb beadni ilyen esetben bölcsibe. Annyit én is tudtam vele foglalkozni, mint a gondozónéni a többi X gyerek mellett az enyémmel foglalkozott volna.

Azért az, hogy kistestvér van, nem azt jelenti, hogy a nap 24 órájában csak rá kell figyelni. Amíg kicsi, sokat alszik egyébként is. Meg lehet okosan szervezni, hogy a nagyra is jusson elég idő. Éppen elég neki a tény, hogy elvesztette az "egyke" pozícióját, én nem tetézném azzal, hogy úgy érezze, még le is passzolom, törődjön vele más...

2011. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ment a nagy 2 év 3 hónaposan, 14 hónap van a két gyerek között. Csak délelőttre ment, ebéd után mentünk érte. Jó volt, hiszen így ő játszhatott, míg én megcsináltam a házimunkát.
2011. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk szinte napra pontosan 2 év a korkülönbség, de soha meg sem fordult a fejemben, hogy a nagyobbikat beadjam a bölcsibe csak azért, mert a kicsi megszületett. És megmondom őszintén, hogy el is ítélem azokat az anyukákat, akik csak azért adják be a nagyobb gyereket bölcsibe, mert születik a kistesó, és nekik így könnyebb. Nem mondom, hogy könnyű volt egy 2 évessel és egy újszülöttel, segítségem nem volt, de azért meg lehet oldani. Szerintem hosszú távon ez a bölcsibe dugom a nagyot, hogy ne zavarjon, csak árt a gyereknek, akárki akármit is mond. Szerintem, aki nem tud megbirkózni két kisgyerekkel, az ne vállaljon tesót kicsi korkülönbséggel

Egyébként majd szeptemberben kezdi a nagyobbik az ovit 3,5 évesen, de ebéd után onnan is el fogom hozni.

2011. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolsó! Én nem ítéllek el, hogy te így gondolkodsz, én vagyok annyira intelligens, hogy el tudom fogadni, hogy más- máshogyan gondolkodik. De azt ki kérem magamnak, hogy azért dugnám a nagyobb gyerekemet bölcsődébe, mert megszületett a kicsi. Nekem azért ment a nagyobb délelőttönként, hogy jól érezze magát, amíg én főzök, mosok, vasalok, takarítok. És nem hiszem, hogy én ezzel bármit ártottam volna a fejlődésének. Amúgy meg már ne is haragudj, de ha nem születik meg az előre nem tervezett kistestvére, akkor is megy bölcsődébe, hiszen, akkor dolgoznom kell menni. Így ráadásul még ott is kellett volna aludnia. Mondjuk én nem vagyok szuper anya, csak egy 3 gyermekes nő, aki igyekszik a legjobbat adni a gyerekeinek.
2011. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igaz nalunk meg nincs meg a kisteso (32 hetes vagyok), a "nagy" most mult ketto, de en nem adom majd bolcsibe, pedig szerintem jobban erezne ott delelott magat, minthogy itthon en fozok, takaritok, kicsivel foglalkozok es ra nem marad majd annyi ido ,mint amennyivel meg van szokva. Azert nem adom, mert annak ellenere ,hogy 2 orrfolyason kivul sosem volt beteg, mindenki azt mondja az elso fel evben tobbet ul otthon ilyen-olyan betegsegekkel, mint a bolcsiben, es nem hianyzik hogy majd mindenfelet hazahozzon egy ujszulottnek, raer majd akkor, mikor o 3 lesz, a pici meg 1.
2011. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
20 hónap korkülönbség van, nem adtam be. Tudtam a nagyobbal is foglalkozni, bár a pici elég nyűgös baba volt, de ha magamra kötöttem mei tai-ban, akkor megnyugodott, és a naggyal is tudtam foglalkozni. Később már a kicsi is játszott velünk.
2011. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk 2 év és egy hónap van. Bölcsibe nem tudtam volna beadni, nincs a környéken. Nagyon megszenvedtem. Nagyon- nagyon eleven az idősebb kisfiam. Igényelte volna azokat a foglalkozásokat amiben előzőleg része volt, unta magát, társaságra vágyott, ráadásul mivel májusban töltötte a 3. évét, nem vették be, csak szeptembertől. Na akkoriban meg is őszültem. Az ovi megváltás volt, nekem és neki is.

Utána lenyugodott, egy tünemény lett. Megkapta az élményeket, gyerektársaságot, rengeteg információt.

Nem lepasszolni szerettem volna Őt. A kicsi meg nehezebben aludt el, a szopival is gondok voltak ( a nagyobbat semmi nem kötötte le, álladndóan beszélt, bőgött, rohangált-nem hagyta békén a kicsit), Rá egyaltalán nem volt időm-szegényre.Minden szabad időmben a nagyobbal foglalkoztam, de az sem volt elég. Megmondom őszintén, s ezért le lehet pontozni :(, életem egyik legrosszabb korszaka volt, tele feszültséggel, fáradtsággal.Csoda, hogy nem ment el a tejem. Második is császár volt, s nagyon fájt a hasam sokáig. Ez még rátett egy lapáttal a boldogságomra, s nem volt ki segítsen.

Meg lehet kövezni az őszinteségemért, de ez az igazság.

2011. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!