Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne az első gondolatotok...

Mi lenne az első gondolatotok ha azt halljátok, hogy vki otthon van a kisebb babával (6 hós), a nagyobbat meg bölcsibe adja, pedig végülis nem lenne rákényszerülve hogy járjon? Hogy lusta disznó a két gyerekhez?

Figyelt kérdés
Teszem hozzá, nem veszi el a helyet senkitől akinek dolgozni mennének a szülei, mert ez magánbölcsi.
2010. máj. 3. 14:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%

igazából nincs véleményem róla, mindenki maga tudja, hogy mi jó neki, mit hogyan tud megszervezni stb.

bölcsinek van előnye is hátránya is

2010. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
33%
szerintem lusta disznó
2010. máj. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%
Barátnőm is ezt csinálja. Kb 1,5 évesen tette bölcsibe a nagyot, mert nem bírt el vele és az ujszülöttel úgy, hogy a férje otthon dolgozik és sokat segit neki. Azóta folyton beteg a nagy, a kicsit is kórházba juttatta, rákent egy jó kis kalici vírust. Bár mivel folyton beteg, többet van otthon mint a bölcsiben. Sajnálom szegény kisfiút. Barátnőm szerint teljesen jó így. Délután négyig ott van , ott is alszik, tehát nincs láb alatt egész nap:(
2010. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert mi most így leszünk. És kapom a negatív megjegyzéseket és már megzavarodok komolyan. A nagyobb gyerekem 2 és fél éves, és sok mindenben eléggé elmaradott (evés, beszéd stb.) ezért kifejezetten javasolták hogy közösségbe kerüljön (orvos és védőnők).Heti 3 alkalomról lenne szó.

Itthon nem tudom fejleszteni, egyszerűen nekem megmakacsolja magát.

Ugyanakkor mindenhonnan azt kapom hogy minek kellett két gyerek ha "nem bírok" velük így együtt és milyen gáz vagyok,hogy lepasszolom a nagyobbat.://

Pedig én csak jót akarnék neki, mivel menne oviba novemberben (akkor kell visszamennem dolgozni és a kicsi meg bölcsibe kerül majd), és nem szeretném ha akkor érné a "meglepetés" hogy 28 gyerekkel együtt 2 óvónénire vannak és alig jut rá idő meg figyelem.

Teszem hozzá a férjem rendszeresen 24 órázik, 4 hétvégéből 3-at nincs itthon, nagyszülők nincsenek, sajnos rokonok sem. Barátok több száz km-re szóval nincs olyan h akár csak félórára is vkire bízhatnám bármelyik gyereket is.

2010. máj. 3. 14:31
 5/28 anonim ***** válasza:
60%
Én azt gondolom,hogy lepasszolja a nagyobb gyereket,hogy a kicsivel legyen!Kevesebb legyen az otthoni "gondja",így nem kell két gyerekkel foglalkoznia!De igazából ő tudja,az ő élete és gyereke!
2010. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne törjünk pálcát senki felett. Nem egyformák a gyerekek sem, egy problámásabb gyerek után nem biztos, hogy ugyanúgy gondolkodik az ember, mint egy angyal után.

Egyébként az általad leírt anyukákat csak annyiban nem értem, hogy miért vállal be ilyen rövid időn belül gyereket, ha nem szeret/tud/képes otthon lenni velük, amíg picik. Persze 2 éves kor körül már van olyan gyerek, aki szerintem igényli a bölcsöde jellegű közösséget.

2010. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Na ...hát igen, itt is pontosan ilyen válaszok érkeznek.

Köszi az őszinteséget és a válaszokat.

2010. máj. 3. 14:34
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nekem egy 21 hónapos és egy 7 hónapos gyerekem. Ősszel, mikor megszületett a kicsi nagyon sajnáltam a nagyot, hiszen a kicsi miatt kerülni kellett a gyerek közösséget, hogy nehogy valami bacit (új influenza pl.) haza hozzunk. Így szegény 14 hónapos kislányom a rossz idő beköszöntével jó formán magára maradt. Bármennyit próbáltam vele foglalkozni, nem tudtam pótolni a gyerek társaság utáni vágyát. Most, hogy jobb idő van már tudom levinni játszótérre, így sokkal kiegyensúlyozottabb lett. Mi úgy döntöttünk, hogy szeptembertől ő is bölcsődés lesz. Reggeli után beviszem és ebéd után haza hozom. Egyszerűen szüksége van a vele egykorúak társaságára is. Ráadásul így én is fogok tudni tanulni délelőtt, hiszen "csak" a kisebbikkel leszek itthon. Remélem jó megoldás lesz mindannyiunk számára, nekem nagyon rossz érzés, hogy más lesz az én gyerekemmel, de el kell fogadnom, hogy ez az élet rendje, nem sajátíthatom ki magamnak. Különben meg a felettem válaszolóknak üzenem, hogy imádok együtt lenni a gyerekeimmel, sosem passzolnám le csak azért őket, mert nekem így egyszerűbb. Nekem úgy egyszerűbb, ha velük lehetek.

2010. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

Nem lusta disznó.

Nekem is az első gondolatom az volt, hogy beadom lányom, mikor terhes voltam, hogy kicsit könnyebb legyen, főleg majd a picivel is. De nálunk nincs hely, így nem lett kérdés, hogy adjam, vagy ne adjam. Amúgy a gyereknek is jó a közösség...

Nem kell mindig mindennek a rossz oldalát nézni.

Lehetne akár itthon végezhető munkám is, amit a nagytól nem tudnék, de a kicsi alszik, tőle igen, akkor is lehet a bölcsi mellett döntenék-ha ezt igényelné az "élet" (anyagi helyzet)

2010. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én is hazahoznám ebéd után.
2010. máj. 3. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!