Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miértnem akar pelus nélkűl lenni?

Miértnem akar pelus nélkűl lenni?

Figyelt kérdés

25 hónapos a lánykám és nem hajlandó pelus nélkűl lenni nappal még ebben a nagy melegben sem.

Nem mer a WC közelébe menni mert jaj víz van benne, pedig a pancsizást imádja.A bilin meg ritkán ücsörög, ha mégis ráűl akkor sem történik semmi. Van egy 3,5 éves unokatestvére, akit mindig csodálattal néz hogy Ő már pisil a zenélős bilibe.(van sima és zenélős bilink is)

akutyusnak, cicusnak sem hajlandó pisilni a fűre.


2011. júl. 18. 15:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Még nincs elkésve. Gondolom még csak jövő ősszel megy oviba, addig még lehet szobatiszta. Bőven időben vagytok még.
2011. júl. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, nem akarom erőltetni de nem értem, hogy a kánikulában miért kell neki a pelus is a bugyika alá. Várunk türelemmel, egyszer csak rákap a dologra.
2011. júl. 19. 12:20
 13/14 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy problémát kéne csinálni belőle. Az én fiam óvoda előtt pár nappal lett szobatiszta nappalra. Az éjszakai pelusról pedig azt mondta, hogy neki az úgy jók, kell és kész. Nem erőltettem. Most lesz 4 éves, és kb. 1 hete szoktunk le az éjszakai pelusról is úgy, hogy Ő közölte, már nagyfiú és nincs rá szüksége.

Nálunk még tiszta meztelenül a kertben, hőségben sem volt hajlandó megválni a pelusától. Az egy "biztonság" volt neki, akár a cumi. A gyerekorvos is megmondta, hogy egy gyerek, amint megérett rá (és ezen a szón van a hangsúly!), el fogja engedni a cumit és a pelust is. De ezt türelemmel ki kell várni. Nem minden gyerek egyforma, tehát más időpontban fog ez elérkezni. Neki lett igaza.

2011. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A WC-ben lévő vízről pedig csak annyit, hogy én elmagyaráztam neki, hogy hova tűnik el a kaki, mi történik vele, és miért kell azt lehúzni. Onnantól kezdve néha bele-bele pillantott a WC-be, aztán megbarátkozott vele. Állítólag mivel ismeretlen a dolog további útja (nem látja, hogy a szennycsatornában mi történik az Ő dolgával, amit a sajátjának érez, ezért nehezen "enged" el), ezért "félnek", "tartanak" tőle.
2011. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!