Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jogosan hívtak -e a bölcsödei...

Jogosan hívtak -e a bölcsödei gondozónők a 2-5 éves kislányomhoz pszichológust a beleegyezésünk nélkül, csak azért mert még nem beszél és szerintük kicsit lassabban fejlődik mint a többiek?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk szerint nincs semmi baja a gyereknek csak maximum kicsit lustább mint az átlag!
2009. febr. 12. 13:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt először mindenképp a szülővel kellett volna megbeszélni. Nem is értem. Egyébként egyáltalán nem beszél (szavakat), vagy csak mondatokban nem beszél?
2009. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

hat azert megkerdezhettek volna!

ugy lett volna korrekt, hogy megbeszelik veled, biztos beleegyeztel volna (hisz ha nincs baj, akkor az orvos is meg fogja mondani), de igy nelkuled intezkedni... nem korrekt..tulbuzgóság

2009. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

A szülő beleegyezése és jelenléte nélkül semmiféle orvost nem hívhatnak, illetve nem vihetik oda a gyereket, kivétel persze ha a bölcsiben valami sérülés történik, amit azonnal orvosnak látnia kell. De ilyenkor is azonnal értesíteni kell a szülőt is.

Semmi joguk nem volt ahhoz, amit tettek. Akár beperelheted őket, ha akarod és neked lesz igazad.

2009. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Megértem a felháborodásodat! Egyrészt én sem értek vele egyet, hogy a megkérdezésetek nélkül cselekszik a bölcsöde. Másrészt úgy gondolom, hogy egy óvodapedagógus (aki gyakrabban van együtt a gyermekkel) sokkal jobban rálát dolgokra, mint egy orvos, akinek csak ritkán mutatjátok a gyermeket, s esetleg azt is gondolhatja, hogy kissé szégyenlös stb. ezért nem beszél. Azért, mert kihívták a pszichológust, még nem azt jelenti, hogy a kicsinek pszihológushoz kell járnia. Lehet, hogy nincs is alapja az egésznek, de több szem többet lát alapon ártani biztosan nem árt. S próbáld meg inkább egy másik szemszögböl nézni az egészet: méghozzá, hogy a bölcsi igen is figyel a gyerekekre és nem közönbösen áll a gyermekek fejlödéséhez. Szerintem a mai világban ez is fontos!
2009. febr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekünk az oviban volt ilyen gond,de nem tettek semmit míg mi nem adtuk a beleegyezésünket...és ki nem töltöttük a papirokat,vagy is a gyerekovosunkkal ki nem töltettük. Az én fiam 3.5 éves és minimálisan beszélt...azt se tudjuk milyen nyelven...elkezdte az ovit és ott is várták a csodát,de nem jött...ekkor kértek meg bennünket hogy mi lenne ha segítséget vennénk igénybe és képességfejlesztőre hordanánk a gyereket,hátha az ösztönzi...ekkor kaptuk meg a kitöltendő papirokat. Leadstuk hogy oké mehet a dolog és ekkor közölték hogy még sem látják égetően fontosnak mert egyszerüen csak lusta és nem "beteg". Eltelt fél év és már néha jol esne ha 2 percig kibirná duma nélkül....persze nem mondom komolyan csak vázolni akarom hogy mennyire belejött,és persze érthetően szépen mond mindent... Mindenképpen kérdezd meg hogy oké hogy a gyerek érdekeit nézik de a ti engedélyetek nélkül sehova egy lépést se!!!! Mi még azt is alá kellett hogy írjuk anno hogy a gyereket elvihetik sétálni...akkor ehhez hogy ne kellene a szülő engedélye...

Megjegyzem nálunk a család "károgott" előbb hogy jaj mi van a gyerekkel hogy nem beszél...most meg hallgatnak nagyot hogy hoppá még se vitte el a cica a nyelvét... ha a te kis törpéd ugy érzi van mondani valoja akkor rá fog kezdeni... a doki látná ha gond lenne ugy hogy nyugi nektek is egy kis lustaság jutott:D

2009. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki eddig válaszolt!

Nos azért már mond egy két szót,de inkább csak halandzsázni szokott!Mi itthon úgy vettük észre hogy mindent megért,és ha valamit akar akkor azt utánnunk is ismétli,de magátol nem mond semmit.Közben elmentünk a korai fejlesztőbe mondván hogy a bölcsibe javasolták,hát a hölgy kiakadt hogy az engedéjünk nélkül hogyan hívhattak hozzá orvost pláne hogy írásos bele eggyezés kellett volna hozzá!Meg is figyelte a gyereket és azt mondta hogy ő egy teljessen normális 2,5 éves gyereket lát,és hogy nem kell azzal foglalkozni hogy nem beszél mert megkésett beszédfejlődésről esetleg 3 éves kor után lehet beszélni .Persze bizonyos vizsgálatok után.A bölcsödei gondozónők persze meg vannak sértődve hogy szóvá tettük nekik a dolgokat!

2009. febr. 13. 12:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Felháborító amit csináltak!!!

Én az oviba volt olyan nap, hogy egy szót se szóltam senkihez, csak akkor amikor kellett valami! Amúgy jól el voltam magamba, nem nagyon játszottam együtt a pajtásokkal, de egyszer se említették és nem emlékszem, hogy emaitt orvost hívtak volna az óvónők, hozzám, vagy a szüleimet kérték volna, hogy vigyenek el!!!

Most 23 éves vagyok mai napig zárkózott, de 2 szakmám van, és egy 8 hónapos kislányom aki egészséges.

Mostanában nagyon sok olyat lehet olvasni, hogy ha egy gyerek kicsit másabb a kortársainál akkor már egyből orvoshoz kell emiatt menni, pedig csak lehet, hogy kicsit lustibb, vagy abban a pillanatban nincs kedve azt csinálni amit kellene. Az én kislányommal is állandóan azt hajtogatták sokan, hogy vigyem el ilyen orvoshoz, meg olyan orvoshoz, mert még nem fordult hátról hasra, meg nem kúszott, nem mászott, nem próbálta a felállást a babám 6 hónaposan, aztán 7 hónapos lett és megfordult egyik napról a másikra, elkezdett hátra fele kúszni, majd egy hét múlva felállt és most úgy veszem észre, jövő héten lesz 9 hónapos és az ágy mellett oldalazva kezd lépegetni. A mászást lehet, hogy kihagyja, istenem nem minden gyerek egyforma.

Lehet, hogy a te kislányod, se lesz soha olyan bőbeszédű, de biztos hogy minden rendben van vele, mert mint írtad, jó képességű, akkor nincs semmi baja!

Boldog gyermek nevelést kíván 8, de majdnem 9 hónapos anyuka!

2009. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg a gyerek fülét, mert még az is lehet hogy nem hall jól! Én dolgoztam gégészeten, és sajnos tapasztaltam olyat, hogy 3 éves gyerek még nem beszélt, mire nagynehezen kiderült hogy alig hall! Nem rég találkoztam velük, most 6 éves és hallókészüléke van! Ha sokat van megfázva, és sok antibiotikumot szed bizony lehet hogy ez a baj! Sok gyerekorvostól elvenném a diplomáját! Járjatok utána, nem vesztetek vele semmit!
2009. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem minden intézkedésröl amit a gyerekekkel kapcsolatba tesznek értesiteni kell a szülöt!!!!!!!!!Mondjuk az tényleg furcsa hogy ennyi idösen még nem beszél,de nem egy borzasztó dolog!Az én fiam 1,5éves kora ota beszél!Ne hagyd ellustulni és akkor nem lesz semmi baj a késöbbiekben!
2009. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Érdekes, hogy a többiek nem ezt mondják, de én úgy tudom, hogy jogosan. Egyik barátnőmet KÖTELEZTÉK, hogy járjon (jó, nála nagy a baj), és a szülei nem tudnak róla. Akkor kell nekik elmondani, ha nem az óvoda saját pszichológusát hívják, hanem külsőt.
2009. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!