Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves bölcsis gyermekem...

3 éves bölcsis gyermekem kezelhetetlen. Ha jön az este felélénkül, nem bírom megfürdetni, felöltöztetni, hisztit vág le, képes óra hosszákig könny nélkül ordítani. Mindent kipróbáltam, szép szó, megbeszélés, alku, hideg víz, fakanál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel agyoncsapni és visszaadni sem lehet, keresd meg, hogy mi lehet ennek az oka. Határozd el, hogy Te hogy szeretnéd az estéket, és azt tűzön vízen vidd keresztül. Nincs megingás, nincs fakanál, ordítés, stb. Biztos nem egy két percbe telik, de ezen muszály változtatni. Azért neház tanácsot adni, mert semmit nem tudunk, hogy változott-e valami nálatok mostanában, van esetleg valami, ami miatt megingott a stabil kis élete. Valamiért ezzel akarja a figyelmet magára vonni. Szerintem ezt kellene megtalálni.
2010. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szokott menni ilyen szuper-dadusos sorozat talán a Viasaton, de netről is biztos letölthetők a részek, ott sokféle problémát nagyon hatékonyan kezel a dadus, esetleg onnnan próbálj ötletet meríteni.
2010. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mióta jár bölcsibe? Mióta kezelhetetlen? Mi változott? Lehet ám aprócska változás is, de a gyerek így reagálja le.Keresd meg az okát! Beszélj a bölcsis gondozókkal, nekik van-e problémájuk!A fakanalat pedig csak és kizárólag főzésre használd! Egy 3 éves gyereknek semmi köze hozzá!Mégis, hogy gondolod?Azzal ütöd?
2010. márc. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött be, hogy úgy csináltam mint aki nem hall. És csak akkor hallottam meg amit mondani akar ha halkan kérte. De akkor viszont következetesen azt csináltam amit kért. Pl ha azt mondta rendes hangnemben, hogy nem akar fürdeni, akkor azt mondtam rendben, akkor ma nem fürdesz. De általában ha már lehiggadt akkor megcsinálta amit kértem. Mondjuk nálunk ez max pár perc, órákig nem hisztizett.

De volt hogy kitaláltam valamit, mondjuk játékot raktam a fürdő kádba, vagy azt mondtam, na öltözzünk gyorsan, mert megnézzük mi történt odakint. Vagy ilyesmi.


De este mikor jön a felélénkülés, én mindjárt veszek egy könyvet és olvasunk, merthogy azt imádja és így igazándiból ideje sincs belendülni.

2010. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem baj ha egy nap kihagyjátok a fürdetést!!! Nálunke z beválik: Fogok egy műanyag babát vagy akármit és mondom neki, hogy legalább azt mossa meg, mert már nagyon piszkos. Megcsinálom a kádat, levetkőztetem, vagy ő magától és amikor belenyúl a vízbe jön a pisi inger akkor bugyi is lekerül és akkor már ott is megkell mosni. :)

Táncolni szoktunk. Ő általában körbe körbe fut körülöttem. :)Ez lefárasztja. Elalvás előtt még rajzolunk egyet utoljára. Állatokat, majd ő mondja a nevét és azt leírjuk. Most minden állat "affin és kakin" nevű. :)

És bár lehet te is fáradt vagy egy utolsó kinti séta is jót tesz. Vidéki vagyok, nálunk van hol szaladgálnia...

2010. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne verd és kínozd a gyereket.

A kicsi azért rosszalkodik mert így figyelmet kap tőled.

Gondold át a dolgokat és foglalkoz vele többet, akkor játsz vele ha jó.

Ha rosszalkodni kezd következetesen büntesd meg, jelölj ki e bünti sarkot és ültesd oda pár percre, ha elmászik szó nélkül visszateszed.

Ha fürdésnél nyügös lesz, egyszerűen meny ki a szóbából, ha a kicsi nem kap választ és nem hergeled megnyugszik.

2010. ápr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A hideg vizet hogy érted? Hm??
2011. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!