Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni hiszti ellen?...

Mit lehet tenni hiszti ellen? Kérlek aki tud adjon tanácsot!

Figyelt kérdés

15 hónapos kislányom, hihetetlen hisztis lett.

Hanyatt vágja magát, és mindegy neki hol, már többször beverte a fejét, és félek nehogy baja legyen.

Ha hisztizik és megpróbálom állva tartani, elhagyja magát, vagy rúg-kapál.

Próbáltam, az otthagyom nem foglalkozom vele módszert, a magyarázást, ma a fenekét is kivertem már elkeseredésembe, de semmi nem használ.


2010. jún. 22. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Biztos durva leszek, de az én 15 hónaposommal ma ezt "játszottam":


Betettem a fülembe a füldugót, bevettem képletesen "leszarom" tablettát és nem húztam fel magam, nem érdekelt mit hisztizik, ültem faarccal... Látszódott is rajta, hogy nem érti miért nem ér el hatást. Határozottan jobb volt a nap, hogy csak tompán hallottam az obégatását....

2010. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
2010. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
A hisztizésnek az a célja, hogy felhívja magára a gyerek a figylmet. Ha egyáltalán nem foglalkozol vele hisztizéskor egy percre se, akkor előbb-utóbb leszokik róla.
2010. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha látja rajtad, hogy hatása van a hisztinek (te írod, hogy féled, meg ne üsse magát), akkor bizony egyre jobban fogja használni az akaratának érvényesítésére. Hidd el, egy 15 hónapos már nagyon-nagyon okos, nem fog úgy esni, hogy komolyan megsérüljön, nem fog magában kárt tenni! ha elkezdi a műsort, hagyd ott, meglátod, ő fog legjobban meglepődni, hogy nincs közönsége, nem sikerült rád ijeszteni! Lehet, hogy 1x-2x megüti magát, de attól nem lesz semmi baja :))) csak rájön, hogy nem érdemes magát eldobni... Hallottam már olyan hisztis gyerekről is, aki képes volt hányni, ha nem úgy mentek a dolgok, ahogy ő akarta... csakis azért, mert ő a hányással tudta a szülőket manipulálni,... a tiéd a te féltésedre apellál..
2010. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2010. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
2 perc buntetes egy arra kijelolt szeken, fotelben, sarokban. A lenyeg hogy 2 percig nem mozdulhat. Elmondod neki miert nem, elinditod az orat, es ha letelt megoleled es megigerteted vele hogy nem csinal ilyet tobbet. Par alkalom utan eleg, ha annyit mondassz: hagyd abba, kulonben buntetest kapsz
2010. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szóval sok időbe kerül, de egyszer csak vége lesz:))))
2010. jún. 22. 22:54
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Én mikor meguntam egy ideig a fapofa volt,nem használt.Leöntöttem hidegvizzel ,meg kapott hidegzuhanyt is Sohatöbbé nem csinálta Az áruházba jött még rá egyszer,már nagyobacska volt .Levágta magát a földre,hogy olyan nincs ,hogy nincs Azota rájött,hogy van olyan,hogy bizony nincs.
2010. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

a hidegzuhyan hülyeség. így soha nem tudja megtanulni, mit kezdjen az indulataival. a figyelmen kívül hagyás szintén.

én a következőt csinálom: nem hyagom figyelmen kívül, ha hisztizik, hanem kommentálom neki, hogy mi történik, pl: most nagyon mérges vagy, tudom, mert nem az történt, amit szerettél volna, de ezért meg ezért nem lehet. gyere, megmossuk az arcodat, hogy kicsit lenyugodj, én is megmosom az enyémet, mert engem is zavar, hogy itt visítasz. majd ha lenyugodtál, ezt meg ezt fogjuk csinálni, jó? (vmi olyat, amit nagyon szeret, cserébe azért, amit nem lehet). ez beválik nálunk, 21 hós. ha hagyom hogy vistíson, akkor nem hagyja abba, teljesen belelovallja magát, magánkvül, így meg hogy tudja, hogy azért ott vagyok, és segítek neki, hamar lenyugszik. mindig nagyon nyugodtan de határozottan beszélek vele ilyenkor. meg kell tanulnia, hogy van amit nem lehet (az okát is, nem csak azrét nem mert nem, és punktum), ill. azt is, hogy hiszti helyett vmi alterrnaítvát kínálok neki, pl. ha ideges lesz, akkor megmossa az arcát, hogy lenyugodjon. röhögni fogtok: múltkor volt, hogy történt egy dolog, amit nem lehetett, hiszti jött volna, erre láttam, hogy elkezdene mérgelődni, fogta magát, és kimetn a fürdőbe, és mutogatta, hogy arcot akar mosni. és ennyi volt!!! :))))

hozzáteszem. nagyon akaratos kislány, csecsemőnek is nehéz volt vele, de számomra már ez könnyebb szakasz, mert lehet rá hatni. régebben sokszor még látható oka se volt a nyűgjeinek, csak nyűglődött egész nap....

2010. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

Na de csakúgy fogja magát és elkezdi földhöz verni magát? És tombol?

Valami oka csak van, hogy miért kezd el hisztizni. És ha már tudod az okot egy lépés a megoldás, mert vagy az okot kell megszüntetni vagy pedig elterelni a figyelmét.

2010. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!