Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni hiszti ellen?

Mit lehet tenni hiszti ellen?

Figyelt kérdés

Kérlek csak akkor írj ha tanácsal tudsz ellátni, mert arra van szükségem.

27 hónapos a kislányom és kb. 1 hónapja kezdte a hisztijét nagyon durván előadni. Igazából nem jövök rá hogy miért csinálja hiszen kategorikusan amit egyszer nem válasznak ítélek azt később sem változtattom meg. De az ideg összeroppanás szélén állok, nem tudom mit kénne tennem de azt tisztán látom hogy ez így nem mehet tovább.

Fel emelem a hangom, néha rácsapok a popsijára de ez a ritkábbik eset, de sajnos már elő fordult ,sarokba állítom De semmi sem használ, mert a következő pillanatban mihelyst úgy gondolja kezdi előlről sír,bocsánatot kér és már folytatja amit előtte 1 perce hagytunk abba mert leszídtam h nem lehet.

Kérlek tapasztalt anyukák akik már szembesültek ilyennel, mit tegyek tanácstalan vagyok, de ez a helyzet tarthatatlan sem neki sem nekem nem jó.

Várom válaszokat

köszönöm szépen


2010. szept. 14. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

A hisztivel semmi mást nem lehet tenni, mint NEM TUDOMÁST VENNI RÓLA!


Senki nem tud többet tanácsolni. Látnia kell, hogy nem megy vele semmire, azaz nem regálsz, nem rajongod körbe, nem változik a véleményed, viszotn neheztelsz rá emiatt.

A verésnek semmi értelme.

Ha csillapodik kicsit, akkor öledbe véve elmagyarázhatod neki, hogy nem tetszik neked az, amit csinál és semmi értelme sincs.

A másik, hogy egyszerűen otthagyod, elmész onnan, nem veszel tudomást róla. Nyilvános helyen is ugyanez a teendő, ne foglalkozz másokkal, ne menekitsd ki azért a helyzetből, mert mások esetleg rosszallóan néznek rád, mert azzal eléri a célját!

2010. szept. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha hátat fordítasz, nem foglalkozol vele, előbb abba fogja hagyni. Amíg nyugtatgatod vagy ilyenkor megpróbálsz vele beszélni ,addig csak olaj a tűzre. azért hisztizik ,mert még nem tud megcsinálni dolgokat, amiket szeretne, nem tudja magát megfelelően kifejezni. Ha ezért a popsijára csapsz, azzal csak rontasz a helyzeten.

szintén 27 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a gyors választ , megpróbálom radikálisan csak a hátat fordítást hátha sikerem lesz.
2010. szept. 14. 12:58
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
el szoktam dugni a hátam mögé egy nagy pohár hideg vizet és feléje járva jól arcon öntöm és elmondom,hogy miért kapta és ha folytatja akkor még kap. általában bevált.
2010. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a "nem veszek róla tudomást" módszer jön be. Ki is megyek a helységből ahol éppen raplizik, mert amíg ott vagyok úgy gondolja van közönsége és annál inkább csinálja, vagy a nyomaték kedvéért nekiáll rongálni vagy engem rángatni. Ha nagyon eldurvul a hiszti és már se lát se hall, bezárom a szobájába és mondom neki hogy majd kopogj ha befejezted, ettől általában két-három perc és le is higgad. Vagy pl. mondom neki hogy "nem foglak kergetni, majd szólj ha hajlandó vagy fölvenni a pelust" és átmegyek a másik szobába vagy a fürdőbe szöszmötölni valamit. Ilyenkor is általában pár perc és jön hogy "pesu, pesu". Igyekszem nagyon nyugodt maradni, mert ha látja hogy fel tud húzni pláne csinálja. Mondjuk így is van hogy már magamban mindenféle "szépet" mondok az idegtől, mert a kisfiam egy hisztizsák, még egy jó napon is legalább 5 hiszti van, rendes ordítós-földön fetrengős. Őt sem izgatja hogy már x alkalommal nem történt meg amit akart, újra és újra és újra hisztizik ugyanazért a dologért. Néha úgy lefáradok tőle szellemileg hogy jajjj!
2010. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Első dolgod legyen gondoskodni róla, hogy ne tudjon kárt tenni magában vagy másokban, és ne törjön össze semmit.

Próbálj nyugodt maradni! A hangod csak olaj a tűzre. Meg se próbáld megnyugtató szavakkal észre téríteni. Nem hall téged, és nem is akar. Vannak aki hamarabb lehiggadnak, ha csak biztosan átölelve tartják őket, másoknál ugyanez csak ront a helyzeten. Menj ki a szobából, ha tudsz, amikor biztos vagy benne, hogy nem tesz kárt sem magában, sem a berendezésben. Ha a dühroham félig szándékos, akkor teljesen fordíts neki hátat, és egyáltalán ne figyelj rá. Jelezd, hogy föl vagy háborodva, és így nem tárgyalsz vele. Ez hamarosan lehűti.

2010. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Az én válaszom lehet h nem lesz túl hasznos...csak gondoltam megosztom h engem hideg vizzel letusoltak/öntöttek..ja és az egyik ismerösöm is tusolja a kisgyereket ha hisztizik.
2010. szept. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Az én válaszom se lehet hogy nem lesz túl hasznos.

Én úgy gondolom hogy nem a verés és a büntetés a megoldás, szépen vidd el a pszichológushoz. Üljetek le a gyerekkel elbeszélgetni, de ezt gondolom valami családi okok váltják ki a gyereknél.

2010. szept. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat. mindegyik nagyon hasznos volt , még pszihologushoz max. magamat vinném, a gyereknek nem hiszem h szüksége lenne rá de azért a te válaszodat is köszönöm.
2010. szept. 15. 23:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugiii! Erősebb önkontroll kell neked, hogy vissza tudd fogni magad. Igy nem lesz cirkuszi mutatvány és bolondokházi jelenet minden egyes hiszti, amihez anya a közönség. Nem szabad túlreagálni és frászt kapni, mert minél jobban ugrálsz körülötte, annál tovább tart. Ha elkezdi, azonnal hagyd ott, mielőtt a tombolási szakaszhoz érne! Kommentálás csak pár szóval legyen: orditós gyerekkel nem tárgyalok! Nem tépjük szét a könyvet! Azonnal fejezd ezt be! Felállsz és otthagyod legalább 3-5 méterre és mondjuk elkezded hajtogatni a ruhákat, vagy felporszivózol, szóval tök nyugisan mást csinálsz, minthogy közönsége vagy a visitós előadásnak. Egy hét után gyökeres változást tapasztaltam. 2 éves a fiam
2010. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!