Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek hhh gyermek -e az...

Szerintetek hhh gyermek -e az én gyermekem ha? :

Figyelt kérdés
rendszeres gyermekvédelmiben részesül, tartósan beteg astmával már 5 éve, heti egy foglalkoztatásra jár amit a tanácsadóba írtak elő számára, nekem éretségim, és két szakmám van, férjemnek 8 általánosa, és okj tanfolyamos bizonyítványa?
2011. aug. 1. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
2%
Mi az a hhh? Mi köze a gyerek egészségi állapotának a ti iskolai végzettségeteknek? A kérdés értelmetlen.
2011. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy értelmetlen. Halmozottan hátrányos helyzetűt jelent a hhh, aminek az egyik kitétele, hogy az egyik (vagy talán mindkettő) szülőnek csak 8 általánosa van. Sajnos a többi kitételben nem vagyok biztos, de az önkormányzatnál, pl. annaál az ügyintézőnél, aki a rendszeres gyermekvédelmit intézi, megkérdezheted.
2011. aug. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Ezt most találtam:

Hátrányos helyzetű gyermek, tanuló az, akit családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve akiknek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát a jegyző megállapította. E csoporton belül halmozottan hátrányos helyzetű az a gyermek, az a tanuló, akinek a törvényes felügyeletét ellátó szülője óvodás gyermek esetén a gyermek három éves korában, tanuló esetében a tankötelezettség beállásának időpontjában legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen. Halmozottan hátrányos helyzetű az a gyermek, az a tanuló is, akit tartós nevelésbe vettek.

Ha jól értelmezem, a gyereketek nem hhh, mert nincs védelembe véve.

A védelembe vételre olyankor kerül sor, ha a gyerek otthoni körülményei sok esetben a szülők nemtörődömsége miatt állandó ellenőrzést igényelnek. Ilyenkor a védőnő és a gyermekvédelmis hetente, kéthetente ellátogat a családhoz.

De én túl keveset tudok erről ahhoz, hogy elfogadd az információimat, tényleg kérdezz rá inkább.

2011. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én:) Újra átolvastam, nem lehetetlen, hogy elég a rendszeres gyermekvédelmi. Elég érdekes a megfogalmazás. Lehet, hogy még az sem mindegy, hogy betegség, vagy anyagi okok miatt részesültök támogatásban.
2011. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kitétel a gyermekvédelmi, a másik pedig, ha az egyik szülő csak 8 osztályt végzett, így azt tudom mondani, igen, a gyermek hhh, másképpen 3h (halmozottan hátrányos helyzetű. Az OKJ nem számít, csak a középiskola, az is csak akkor, ha elvégezte.
2011. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hátrányos helyzetű: a jegyző védelembe vette, VAGY rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult,

E csoporton belül halmozottan hátrányos helyzetű: akinek a törvényes felügyeletét ellátó szülője a gyermek tankötelessé válásának időpontjában legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen; VAGY tartós nevelésbe vették.

2011. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!