Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az "aludj jól gyermekem" c....

Az "aludj jól gyermekem" c. könyv alapján mindenkinek sikerült a módszer? Nem szenvedett lelkileg a gyermek?

Figyelt kérdés
Persze csak olyanok válaszoljanak, akik szigorúan betartva a könyv előírásait csinálták végig a módszert.
2009. aug. 31. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
De.
2009. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
5 hónaposomat szoktattam vele vissza az alvásra, 2. naptól már érezhető volt a javulás, 4. napra 2-3 perc nyekergés után elalszik simán, és rájött, hogy szophatja az ujját, igy könnyebb neki. Nekünk semmi gond nem volt a módszerrel, egyet is értek vele. A felvesz letesz módszer nekem kevésbé szimpi, mivel minden egyes letevéssel új ciklus kezdődik, és újúlt erővel üvölt a gyerek. Most jókedvűen ébred, semmi baja, nem úgy néz ki, mint aki lelki törést szenvedett. Kisebb gyereknél mondjuk nem használnám, bár az enyém előtte magától is jól aludt, csak aztán jött a herce-hurca. Sok sikert! Szerintem a lényeg, hogy nem a gonoszságról szól ez az egész aludni tanitás.
2009. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
4 napja alkalmazom a módszert, most 10 hónapos a fiam. Az első este szörnyű volt. Egy órán keresztül sírt szegénykém, de úgy mint akit ölnek. Aznap este nagyon kétségbeestem, hogy majd lelkileg sérülni fog a gyermek és megrendül a bizalma felénk. Másnap reggel semmi változás nem volt a gyermek viselkedésében, pont olyan volt mint máskor. Este folytattuk a dolgot, már csak 20 perc sírás volt (de már nem olyan ijesztő sírás, mint első este) és 30 perc alatt el is aludt. A harmadik napon már csak nyöszörgött egy kicsit és 10 perc alatt elaludt. Tegnap, a 4. éjszaka pedig már nem is sírt, nem is nyöszörgött. Betettük a kiságyba, elhelyezkedett, megölelte az alvós kutyust és már aludt is. Én úgy vettem észre, hogy nappal is sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lett a kisfiam mivel most már rendesen kipiheni magát éjszaka. Sőt, míg korábban minden éjszaka felkelt, most már ez is elmarad. Ugyan felébred, de olyankor megkeresi a kutyust, körülnéz és már alszik is tovább. Szóval én maximálisan elégedett vagyok az eredménnyel, amit a könyv segítségével elértünk. Úgy veszem észre, hogy a gyermekemnek is sokkal jobb, miót átalussza az éjszakát és rendesen pihen. Korábban vagy köztünk aludt el vagy a nappaliban a kanapén és hát az nem volt túl jó. Neki sem volt pihentető az alvás és nekünk sem volt magánéletünk a férjemmel. Ugye a gyerekkel egy szobában nem nagyon ment a szex sem, a kanapén alva meg nem hagyhattuk ott, hiszen bármikor felébredhet. Azt nem lehetett megcsinálni, hogy a nappaliban elalszik és majd betesszük az ágyába, mivel egyből felébredt, amint a feneke a matrachoz ért. :-( Arról nem is beszélve, hogy végkimerülésben aludt el minden este 23-24 órakor. Most már 21-kor alszik a gyerkőc. Nekünk tehát úgy néz ki bevált, csak ajánlani tudom.
2009. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk nem vált be. Első este 2,5 órán át sírt a babám. Mivel nem vettem fel csak nyugtatgattam, még jobban rákezdett, a végén már hányt is. Másnap, amikor közelítettünk a kiságyhoz már rákezdett, pedig ezzel előtte nem volt gond, csak a visszaaltatással.Egyre rosszabb lett a helyzet, úgyhogy pár nap múlva módszert váltottunk. Nála a felvesz-megnyugtat- letesz módszer vált be.
2009. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Komolyan, asszonyok, egyikőtöknek sem tűnik fel, hogy a gyereknek rátok van szüksége, amíg magától nem kezd elszeparálódni?Így találta ki a természet. Minek szül valaki gyereket, aki nem tudja magát teljesen átadni az anyaságnak?
2009. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak: remélem nem a kérdezőnek azaz nekem szólt a válasz, mert mivel első gyermekes anyuka vagyok és tanácstalan helyzetbe kerültem, épp ezért kérdezek. Mert nem tudom , hogy mi a jó, a bevált, a helyes stb. Ha tudnám, hogy a lánykám nem elkényeztetettségből ébred óránként cicizni éjjel, hanem mert baromi éhes, vagy nem kap nappal elég szeretetet, vagy mert alvászavaros és nélkülem nem tud visszaaludni...szóval akkor nem kérdeznék. De mivel a családunkban az szülők és nagyszülők is azt mondják, hogy velünk nem volt sosem ilyen gond, hát gondoltam , lehet hogy a mai szülők felfogásával van a gond, és túlzottan a gyerek irányít minket... ? A dédimami szerint anno nem volt idő ennyit babusgatni egy gyermeket, mert nem volt ereje a szülőnek hozzá a napi kapálás után. A gyerek is kellően elfáradt estére és a szülő is, és mindenki aludt mint a bunda. Talán nem fáradtnak el kellően a gyerekek, vagy nincsenek eleget friss levegőn. Dédiék korában nem volt, hogy nyári időszakban egy gyerek bent legyen a lakásban. Egész nap kint volt a friss levegőn.
2009. aug. 31. 13:59
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

13:15-ösnek szólna a mondandóm. Nekem speciel feltűnt, hogy a gyerekemnek rám van szüksége. De ha olvastad volna a könyvet, akkor tudnád, hogy mi is a módszer lényege. Az, hogy nem szenvedtetjük a gyereket. Fontos eleme, hogy a gyerek ne féljen és ne essen pánikba. A babáknak az a legnagyobb félelme, hogy a szülei elhagyják és nem szeretik őt. Éppen ezért van úgy kitalálva ez a módszer, hogy ezt semmiképpen ne érezze a gyermek. Szerintem attól nem lennék jobb anya, ha nem tanítanám meg elaludni a gyerekemet és emiatt felnőtt korában is, sőt egész életében alvási problémái lennének. Leírom neked, hogy pontosan mit csinálunk, és világosíts fel kérlek, hogy ebben mi a kegyetlen.

20:00 fürdés

20:15 vacsora

20:30 mesét olvasok neki vagy bábozunk apával

20:45 elmondom neki, hogy este van, aludni kell, megkapja az alvós kutyusát, betesszük az ágyába, jó éjt puszi, betakarom és kijövök a szobából. Az ajtót résnyire nyitva hagyjuk, hogy érezze nincs egyedül és hallja is a hangunkat. Kb. 5 perc alatt elalszik és egy hangja nincsen. Én ettől nem érzem rossz anyának magam. Vagy kegyetlen vagyok?

2009. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó válaszolónak nem vagy rossz anya csak ha én is, mert mi 6 hónapig nem aludtunk elolvastam a könyvet 3 nap múlva már átaludta az éjszakát ez 4 hónapja volt mindig mosolygos vidám baba volt, azóta jó alvó is én pedig nyugodtabb mert kipihentem magam, ezért szerintem is jó a módszer persze vannak mindig kivételes babák ha 3-4 nap nincs javulás én sem erőltetném
2009. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
10:35-ös vagyok, 13:15-ösnek mondanám, hogy épp, hogy foglalkozunk a gyerek érdekével: azzal, hogy rendszerre és nyugalomra van szüksége. A kiszámithatatlan alvási körülmények, az össze vissza igény szerinti ugrálás a kegyeiért ebbe nem tartozik bele. A szüleiben megbizhat, számithat rájuk, az alvás meg azért van, hogy kialudja magát, utána mosolygósan vidáman ébredjen. A szülő azért szülő, hogy esze legyen, és valamit átadjon a gyereknek, nem azért, hogy a gyerek csüngjön rajta üvöltve este 11-kor is például. A könyvek nem kőbe vésett igazságok, hanem tapasztalt emberek gondolatai, módszerei, akinek nem tetszik, nem alkalmazza, vagy módosit rajta bármit, amit fantáziája enged a gyerek érdekében. De az nem a gyerek érdeke, amit itt kilószámra olvasok az oldalon, hogy mindent a gyerek fog majd nekünk megmondani, mikor "óhajtja" csinálni, mi meg loholunk utána. Én a gyerekem anyja vagyok, nevelője, nem a felmosórongya és a kapcája.
2009. aug. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
81%

Én ezzel a cikkel értek teljesen egyet:


[link]

2013. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!