Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a támogatás szülés...

Mennyi a támogatás szülés után ha kiskorú vagyok? Az apa lenne a gyámja ha Ő már nagykorú de Én még nem? Milyen támogatást tudnék még igényelni?

Figyelt kérdés

17 éves leszek pár hónapon belül és nagyon úgy néz ki, hogy kismama :) És még mielőtt vki lehurrogna elmondanám, hogy nem a pénzért szülöm meg a picit hanem, mert nincs szívem elvenni az életét!!!Tudom, hogy rengeteg lemondással jár!De a piciért képes lennék lemondani akármiről!!! :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. jan. 9. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim válasza:
33%
raj?
2010. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%
gyes meg a családi (olyan negyven a kettő)A MÁK honlapján meg tudod nézni pontosan. Ja meg van az egyszeri anyasági.
2010. jan. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy kiskorú, fiatalkorú vagy! Szülés után rögtön van egy egyszeri támogatás, aminek az a feltétele, hogy bizonyos számú vizsgálaton részt vegyél a terhességed alatt és ez dokumentálva is legyen orvosi pecséttel ellátva. Utána gyes jár alanyi jogon. A gyerekre családi pótlék 12200. Esetleg önkormányzattól kaphatsz még szociális támogatást is.
2010. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és aztis, hogy nem itéltek el!:)

És azt eltudnád nekem mondani, hogy milyen vizsgálatokon?Mikor? Stb... :)

Előre is köszönöm!:)

2010. jan. 9. 23:32
 5/63 anonim ***** válasza:
100%

az első fontos vizsgálat a 12 hetes ultrahang, ott már genetikai szűrés is van, a down kórra, vérvizsgálat

16. héten AFP vizsgálat

Utána ultrahang

aztán nem emlékszem, még két ultrahang, közben vérvizsgálat, terheléses cukor.

Elöször elmész az orvoshoz, megállapítják a terhességet, utána avédőnőhöz, aki kiállítja a kiskönyvet és ad egy papírt, arról, hogy mikor hova kell menned, meg a beutalókat a vizsgálatokra.

Összesen 4 szer kell elmenned vizsgálatra, ha nincs semmi problémád.

2010. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%
terhesség gondozásra kell járnod ahol kapsz majd egy kismama könyvet.Ebben a könyvben kellenek a pecsétek(orvos adja ha voltál nála),és ezekkel kaphatsz egyszeri támogatást. legalábbis amikor én vártam a fiamat így volt!
2010. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
mehetsz az SZTK-ba vagy választhatsz orvost és mehetsz rögtön hozzá.
2010. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Örülök, hogy vannak még normális és kedves emberek :)
2010. jan. 9. 23:44
 9/63 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást és minden jót. Valóban sok mindenről le kell majd mondanod és nem mindig könnyű, különösen egy olyan fiatalnak mint te. De sokaknak sikerült és fiatalkoruk ellenére jó anyákká váltak. Remélem ez így lesz. Különösen ha a családod is támogat.
2010. jan. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem a pénz miatt szülöd akkor miért ez az első kérdésed?
2010. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!