Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy teszel igazságot, amikor...

Hogy teszel igazságot, amikor mindkét gyereknek ugyanaz a dolog kell egész nap és folyton hisztiznek, nyafognak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 12:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvenni és nem odaadni. Nincs olyan, hogy "addig, amíg vissza nem kapják". Amin összevesznek, megszűnik létezni. Ha kárt tesznek egymásban? Ellátod a sebeket, és elmondod, azért történt, mert nem tudnak békében élni egymás mellett. Az a bizonyos tárgy pedig többé nem kerül elő. Következetesség. Ha megszeged, soha nem fog működni. Amiből nincs kettő, csak egy, arra vigyázzanak, mert egy sem lesz. Ennyi a titka. Nem baj, ha megharapják, karmolják, ütik egymást. Ez is eszközük a Te irányításodra. Ketten hisztiznek egyért. A lényeg a fegyelmezettség. Ne kiabálj, mondd el a játékszabályokat és tartsd hozzá magad mindig, minden körülmények között!
2011. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha addig hisztiznek, míg vissza nem kapják, tényleg te edzed őket az egyre hosszabb és kitartóbb bömbölésre.

A megoldás: NEM KAPJÁK VISSZA. Használj füldugót, menj ki a szobából, zárkózz a wc-be, bízd a vita tárgyát a legkevésbé lágy szívű családtagra, csinálj bármit, de legalább kifelé őrizd meg a nyugalmad.

Amíg nem egyeztek meg, nem kapják vissza a játékot. Persze javasolhatod nekik a felváltva játszást, fel is ajánlhatod, hogy figyeled az órát, de ne könyörögj, ne kiabálj, csak egyszerűen maradjon hatástalan a nyafogás. Ha pedig a hiszti tovább tart egy bizonyos időnél, (mennyit bírsz?) délig/estig/azon a héten/ soha többet nem kapják vissza a vita tárgyát (ha feltétlen úgy érzed, szükség van valami retorzióra). Én mondjuk a rövidebb határidők híve vagyok, főleg kicsi gyerekeknél, akik nem is látnak át több napos időtartamokat.

2011. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem elég nagy szemétség és igazságtalanság elvenni mindkettőtől. Lehet, hogy általában nem tudod melyiknél volt hamarabb, de abban biztos lehetsz, hogy az egyikőjük hamarabb elvette, a másik meg csak azért is el akarja venni tőle. Erre te mit csinálsz? Elveszed mindkettőtől, csak azért mert a másiknak nem jó az ami nála volt? Szegény gyerek aki meg először játszott vele, igazságtalanul bűnhődjön? Csak azért mert a "hisztijével" meg akarta védeni magát?

És külön, saját játékok kellenek nekik! Kiakadok ha azt hallom, hogy legyen közös, mert testvérek. Ez nem így működik. Csak azért mert valakik testvérek, attól még különálló emberek. Tegyük fel, az egyik gyereked kap egy babát vagy kisautót, nyugodtan szépen játszik vele, szereti az a játékot,erre a másik gyereked is játszik vele, mert hát "közös" és mondjuk eltöri. Na ez is milyen már? Semmi jóra nem vezet az ha közösek a játékaik.

Vegyetek két polcot, vagy két játékosládát, és szépen válogassátok, melyik kié, ki melyiket kapta, és akkor tudni fogja, hogy azzal játszhat, mert az az övé. Ez nem jelenti azt, hogy például az egyik nem játszhat soha a másik dolgával, de ahhoz el kell kérniük egymástól, ha odaadja akkor nem veszhetnek össze rajta, mert nyilván nem kell éppen neki, ha meg nem adja oda neki, valószínűleg legközelebb a másik sem fogja, de akkor magukra vessenek. Ez jó módszer, mert így a veszekedés is kevesebb lesz és így sokkal jobban megtanulják, hogy kell osztozkodni és megtanulnak vigyázni a dolgaikra.

Gyerekkoromban, bár a húgom és én mindketten lányok voltunk, sosem voltak közösek a játékaink, csak a társasjátékok. Mindketten tudtuk melyik játék a miénk és azzal játszottunk, és sosem hisztiztünk, hogy -Anya! Elvette pedig nálam volt előbb!, vagy hogy -Anya! Eltörte a kedvenc babámat. Nagyon jól bevált ez a módszer, próbáld ki te is!

Persze csak a babákra, babaruhákra, kisautókra, állatfigurákra, plüssökre meg ilyenekre gondoltam. Számítógépre, tévére nyilván nem. Azt úgy oldanám meg, hogy a gépnél például odaül az egyik, megmondom hogy fél óráig játszhat, utána cserélnek. Tévében pedig egyszer azt néznek amit az egyik akar, utána pedig amit a másik.

2011. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ha-ha
2011. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Megmondom vagy megegyeznek vagy elrakom a játékot és mindig rögtön megegyezésre jutnak.
2011. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 15:02


Na hallod, én meg full csóró voltam, mi nem tehettük meg, hogy öcsémnek is meg nekem is mindenből legyen külön, örültünk ha egyáltalán egy valami megvolt, közös szobánk volt (bár ez inkább kamaszkorban volt átok, mostmár meg tudunk egyezni ki menjen el otthonról mikor) és mi halál jól megtanultunk alkalmazkodni másokhoz. Egyébként tőlünk anya megkérdezte ki játszott azzal a valamivel, és aki el akarta venni annak várnia kellett. Ha meg nem nagyon derült ki, kinek kellett először, akkor meg elvette. Játszottunk mással...

Számítógépnél nálunk a 2-2 órás váltás volt érvényben, teljesen jól működött, másodpercre pontosan mértük öcsémmel az időt, de amíg a másik gépezett, nem csesztettük, mert akkor az ő ideje volt. Később is mindig mindent elosztottunk, és a másik részéhez nem szabadott nyúlni, de igazságosan volt elosztva minden. Pl ha közösen kaptunk egy tábla csokit, vagy vmi darabosat. Gyakran leszámoltuk pontosan, hogy hány darab jár kinek, anyáék néha fogták a fejüket miatta, de mi így elvoltunk, mert igazságos volt. :D

Különben én vagy ennek hatására, vagy amúgy is, de nagyon jóban vagyok a testvéremmel szerintem ha közösek a cuccaik, sokkal jobban tanulnak alkalmazkodni olyan körülményekhez, amik nem feltétlenül kellemesek számukra. Végülis a fél életünk erről szól...

20L

2011. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11:08-nak abszolút igaza van. Én olvastam egy könyvet a testvérféltékenységről, és ott azt írta a szerző, hogy jobb, ha ebben nem te teszel igazságot. Egyezzenek meg egymással ők. Persze ez azon is múlik, hogy mennyi idősek.
2011. aug. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nyilván nem az adott dolog a lényeg, hanem hogy ki az erősebb. Mondanám, hogy ez testvérek között normális, de az igazság az, hogy általában a sz*r nevelés következménye. Még akkor is, ha a sz*r nevelés általános dolog.
2011. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én hagyom őket cirkuszolni. Aztán "vérfolyás" esetén szétszedem őket. Hála a jó égnek van 2 szoba, van hova elkülöníteni őket. Aztán ha lenyugodtak, valamelyik átsurran a másikhoz, és olyankor nagyon örülnek maguknak, hogy "átvertük anyát". Én meg egyszer csak "észreveszem", "felháborodok", de addigra már összetartó cinkostársak. Ők már nagyobbak (4-8). A játékaikat ők pakolták egybe, és hiába vettem 2 ugyanolyat pár játékból, akkor is ment a balhé. Amíg nem hallom a hangokon hogy baj van, addig nem lépek közbe. Nálam működik. Nálad......?????
2011. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha az egyik idősebb gyermek, akkor szépen megbeszélem vele, hogy Te vagy az okosabb és engedd át a kicsinek, természetesen, ha neki való csak akkor.
2011. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!