Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok? Kislányunk 1,5...

Mit gondoltok? Kislányunk 1,5 éves és néha karmol az egészséges e, hogy anyja ugyanúgy visszadja a karmolást, hogy többé ne csinálja?

Figyelt kérdés
nekem elég drasztikusnak tűnik nem elég ha rácsapunk esetleg a popsijára?most meglátszik az arcán a karmolás nyoma,az anyán is meg a babán is.
2011. aug. 15. 20:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
17%
túl pici még hozzá szerintem hogy bántsák viszont van amikor elkell kezdeni keményebben nevelni máskülönben nagyon gyenge eredményt ér el a szülő egyik rokonom a kis lányát pl sose büntette meg eléggé nagyon szereti az anyját ez nem vitás viszont mindent megenged magának a legkisebb dologért hisztit csap és nyugodtan üti anyját apját karmolja harapja és nagyon megvan lepődve hogy én nem hagyom vissza karmolok ugyanúgy azután vissza is fogja magát viszont mivel az anyjáékat lehet ők egy bázis számára ezáltal látta hogy nálam sikertelen megint vissza megy a szüleivel " játszani" ki hogy fogadja ezt szerintem ez nem így megy ha ezt elfogadja az ember lehet próbálkozni de nagyon valószínűleg elég silány lesz a végeredmény nem ütni vágni kell a gyereket nem is úgy kikarmolni hogy az életre elmenjen a kedve mindentől nem is az a lényeg hogy fájjon neki hanem érzékeltetni kell ,hogy bár a gyereked valahol lentebb helyezkedik el ez lehet akár egy egyszerű játék is amibe megmutatod hogy te vagy az erősebb kikell vívnod a gyereknek csodálatát/tiszteletét ilyen játék pl a csikizés tovább csinálod mint szeretné nagy lelki traumát nem okozól vele viszont megtudod mutatni azzal hogy nem engedet hogy vissza csikizzen ezáltal érzékeltetted vele hogy nem tud vissza vágni . Én példáúl így harcoltam ki ennél a gyereknél hogy ne merjen rugni/vágni/harapni/csípni stbstb szimplán beszéddel gyereket szelíditeni olyan mint úgy horgászni hogy beszélsz a halakhoz .
2011. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!