Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az 5 éves kislányom átjön...

Az 5 éves kislányom átjön hozzánk éjszaka. Kb. két hónapja kezdődött nála. Elaltatom a saját szobájában de úgy éjjel kettő körül mindig átjön. És alig férünk el hárman az ágyban. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy a saját szobájában kell maradnia?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

5 éves, tehát már ért a szóból. Ha ez rendszeres, akkor nappal meg kell vele beszélni (mindenkinek van saját ágya, miért szeretne nálatok aludni....stb) és ha éjszaka átjön, akkor szépen visszakísérni a saját ágyába, "hiszen megbeszéltük, hogy itt alszol, mert ez a te ágyad".

Legyél konzekvens

2009. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Miért kell egy 5 évest altatni?Egyáltalán miért kell a gyerekeket altatni???Most ezért biztos lepontoznak,de akkor sem értem.Nekem is 3 gyerekem van,de sosem altattam egyet sem.Mind a 3 az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában alszik el egyedül.

Éjszaka az alvási fázisok során többször csak felületesen alszunk,vagy fel is ébredünk pár pillanatra teljesen.Ilyenkor egyértelműen azt az állapotot keressük ahogy elaludtunk.Az a gyerek akit az anyja elaltat Őt keresi,mert úgy aludt el,hogy mellette volt.Ezen nem kell csodálkozni.Ha nem találja keresi.Ez kényelmetlen mindenkinek,de főleg a gyereknek.Minden kisgyereknek vannak nyűgösebb időszakai.De szerintem nem ok rá,hogy ne az ágyában aludjon.Nekem az egyik lányom irtó rossz alvó,mindig is az volt.De akkor sem szoktattam ringatva altatásra,sem mellénk.Megvan az esti rituálé elalvás előtt,ez mindig egyforma nekik,megszokták.Fürdés,evés,mese,utána még zenét hallgatnak és alszanak.Reggel 6-7 előtt nem jöhetnek át.Előfordult nálunk is,hogy éjjel 2-kor jött,de visszavittem mindig.

Próbáld meg leszoktatni az elaltatásról,aludjon el egyedül.Alakítsatok ki más alvási szokást neki.Biztosan türelem kell hozzá,de szerintem a nyugalom megéri.

Sok sikert hozzá.

2009. ápr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 15. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Én sem altattam az első gyerkőcöt. A másik meg annyira kis érzékeny, hogy muszáj.

A nagy 9 éves elmúlt és a mai napig só-kristállyal alszik.

Szép kis fényt szór a szobába.

Kb. 1500 ft, bárhol lehet kapni. Ajánlom mindenkinek!

2009. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám vett magnót, és mesekazettákat, és 4 évesen már kezeltem. Szerettem rajta elaludni, és ha felébrettem megfordÍtottam a kazit, és ment előről. Szerintem hasznos.
2009. ápr. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
ha megteheted, vedd meg neki a kedvenc mesefigurás ágyneműjét, vvegyél neki plüssálatokat, hátha igy jobban szeret majd az ágyában aludni. bevallom én 19 éves létemre is szivesen aludnék néha anyukám mellett, mert az megnyugtat.
2009. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 9:33as. Örülj neki, és adj hálát az Égnek,hogy egyik gyermekedet sem kellett altatni! Nekem is három gyermekem van-5év alattiak. És annyira rossz alvók,hogy hihetetlen. Van amikor ott kell ülni mellettük,van,hogy elalszanak egyedül,de minden alvás kész káosz. Egész éjjel jönnek mennek,felsírnak,hajnalban kicsattan a szemük. A 3 éves van hogy este 10től 5ig kipiheni magát. A "nagy" is hajnal 2kor megjelenik az ágyunkban,sokszor észre sem veszem. Ha felébreszt a számban a lábával akkor átviszem,de kb. fél óra múlva megint ott terem.... (pedig semmi bajuk voltunk már mindenhol velük)

Kívánom,hogy Neked KEdves kérdező amilyen gyorsan jött olyna gyorsan el is múljon majd ez az átvonulósdi a gyerkőcödnél :)

2009. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó.Köszönöm,hogy ennyi idő után is válaszoltál!:)Nem erőltetem nála,hogy márpedig ott alszol.Mostanában már elértük azt,hogy a mi ágyunkon alszik el és átvisszük a saját ágyára és így ott marad egész éjszaka.Néha(heti 2x)jön át.Minden nap beszélek neki arról,hogy milyen jó neki,hogy saját szobája van és,hogy ott kell aludnia mert vannak olyan gyerekek akiknek nincs és nekik milyen rossz lehet az.Ez nálunk be vált.
2009. ápr. 26. 09:09
 9/9 anonim ***** válasza:
( utolsó) Örülök,hogy kezd rendeződni a helyzet! Az szerintem már tök jó ha csak heti 1-2szer fordul elő! További sok sikert!
2009. ápr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!