Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet megértetni egy...

Hogyan lehet megértetni egy lassan 8 éves kisfiúval, hogy nem szabad bizonyos dolgokat megtenni?

Figyelt kérdés
Adott egy 8 éves kisfiú, aki direkt, csakazért is feszegeti a határokat. Pontosan tudja, hogy nem szabad ezt vagy azt. Konkrétan meg lett mondva, hogy ne ugráljon apján, mert most jött haza éjszakai műszakból és pihenni szeretne. Azért is, hiába szólt apja, hogy ne csináld kisfiam, mert fáj, ha a hasamra térdelsz, akkor is. Utána jött még pár erélyes szó, hasztalan, utána a pofon. Ez segített, de nem szeretnék a szülők megütni, ez csak végső kétségbeesés volt.
2011. aug. 10. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Minket nem vertek a szüleink.

De volt bünti: sarokba térdelni arccal befelé, akár több órán keresztül. Ha nagyon rosszak voltunk, akkor a térdünk alá "kaptunk" pár szem kukoricát. Persze akkor ebből elég volt fél óra is.

Nagyobb korunkban jött a hétvégi szabadidős program megvonása (mozi, barátnő, buli, tv!). Gondolj bele, szombat vasárnap nem csinálhatsz mást a kötelező házimunka után, mint esetleg olvasol, vagy keresztrejtvényt fejtesz.

2011. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Első vagyok!

Ezekből a büntikből megtanultuk, hogy amit mondanak, azt nem véletlenül mondják, a szabályokat be kell tartani!

2011. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hatásosabb büntetést kell kitalálni, és nagyon következetesnek kell lenni. A pofon nem jó, hiszen hirtelen felindultságból fakad, ráadásul agresszív büntetési módszer. Én a sarokba állítást, vagy a saját szobájába átküldést javaslom, ott van lehetősége lehiggadni a gyerkőcnek. Ha pedig az apja kínzása a szülői ágyban történt, akkor az is hasznos lehet, ha bevezettek néhány szabályt: pl. csak addig maradhat ott a gyerkőc, amíg rendesen viselkedik. Ha nem, akkor nyugodtan le lehet küldeni onnan, hiszen gondolom, van saját ágya...


A lényeg, hogy ne várjatok a büntivel addig, míg elfogy a türelmetek. Ha második figyelmeztetésre sem fogad szót, alkalmazzátok!

2011. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Függetlenül attól, hogy nem vagyok híve a gyerek verésnek, valószínűleg én is odasóztam volna a 8 évesemnek egyet, ha a hasamon ugrál, miközben dögfáradt vagyok, és előtte szépen megkértem volna, hogy hagyja abba.

Valószínű egyébként, hogy a kissrác szülei nem elég következetesek, vagy "rosszul" büntetnek. Abban az értelemben, hogy a gyerek számára nem jelent igazi visszatartó erőt.

2011. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
34%
Egy nyolc éves kissrácnak nagyon nagy szüksége van az édesapjára. Hiszen ő az az elsődleges személy, akitől a "férfias" dolgokat meg lehet tanulni, akivel focizni, kalapálni, kerítést festeni, uram bocsá' birkózni lehet. Ha a gyerkőc már mindent kipróbált, hogy fölhívja magára az (ez esetben sajnos hullafáradt) apja figyelmét, és még mindig csak elutasítást kap, nem marad túl sok eszköze, hiszen valószínűleg nem jut eszébe olyan mondat, hogy "Apa, sajnos pont olyankor vagy távol, vagy nem érsz rá, mikor játszani meg párnacsatázni szeretnék veled. Szükségem van arra, hogy foglalkozz velem, hiszen nagyon szeretlek." Mindehelyett olyan radikális megoldást fog választani, hogy teljes testsúlyával landol a derék apa gyomrában. Érthető a túlhjszolt felnőtt reakciója, de ebből a nézőpontból talán a gyereké is. ... Hm?
2011. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
47%
És mi van akkor, ha a gyerekre rászól az apja, és beküldi a szobájába, de ő nem megy el, hanem elkezd pityeregni, és bújik az apjához - nálunk ez a helyzet... bezárni nem zárhatjuk be a szobájába....
2011. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Akkor valóban az a helyzet, amit fentebb írtam... Nagyon hiányzik neki az apja, nagyon szeretne vele lenni. Szerintem mindenképpen találni kellene olyan fix időpontokat, amiket előre beterveztek, hogy ekkor és ekkor tud apa játszani veled. Addig meg talán az is elég neki, ha odabújhat apjához, amíg az lefekszik aludni. Semmi esetre sem büntetném ezt a kisgyereket. Büntetés - szeretetigényért? Hosszú távon (akár a későbbi párkapcsolataiban) ezzel azt lehet elérni, hogy megtanulja, hogy ha kimutatja a szeretetét, azért beküldik a szobájába. Ebben az életkorban még nagyon őszinték - kár ezt elrontani!
2011. aug. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de itt nem arról van szó, hogy bújik az apjához, hanem - olvasd el figyelmesen - beletérdel az apja hasába!!! És hiába kéri az apja, hogy azt ne csinálja, nem használ neki a szép szó!

Azért ez más kategória, mint a szeretet-éhség!

2011. aug. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Annyira nem más kategoria,a gyerekek mivel még nem tudják kifejezni diplomatikusan,hogy szükségük van a szüleik társaságára figyelemfelkeltésből rosszalkodnak.

Többet kéne foglalkozni szerintem is azzal a gyerekkel.

2011. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De azért 8 éves 2.-as fiú szerintem simán rossz (mint amilyen én voltam ebbe a korba) csak üvöltse le ilyenkor az apja ha mondja de még mindig rajta van de ha megirnád hogy milyen a viselkedése a suliba
2016. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!