Mi baja van a lányomnak?

Figyelt kérdés
Négy éves múlt, és már baba kora óta azzal szórakozik, hogy fájdalmat okoz nekem. Eleinte csak a cicimet harapta meg szopizás közben, és ezt még megmagyarázták azzal, hogy "hát van ilyen, majd elmúlik". De nem múlt el. Mikor napközben már nem szopizott, akkor is odajött hozzám, és belémharapott. A végén a férjem azt mondta, hogy nem jön velem sehová, mert azt fogják hinni, hogy ő vert meg. Tiszta véraláfutás voltam mindenhol. Ezt kb két éves koráig játszotta, majd a harapást tényleg abbahagyta, de lett más, és egyre jobban kétségbe vagyok esve.Mostanra már ott tartok, hogy nem szívesen veszem ölbe ha felkéreckedik, mert tudom, hogy kb két perc múlva vagy a hajamat tépi meg "véletlenül" ( mert mindíg van rá magyarázata, beleakadt a keze pl ), vagy a fülbevalómat rángatja, vagy a szemembe nyúl bele véletlenül, vagy belekönyököl a mellembe, vagy tök jó ötlete támad, hogy pl egy ollót milyen vicces lenne a lábamba bökni, és még sorolhatnám. Ezeket teljesen sunyi módon csinálja a legváratlanabb pilanatokban. A huga most három hónaposm és egy pillanatra sem merem vele egyedül hagyni, mert annak meg véletlenül megrángatta a lábát, vagy véletlenül megcsípte. Teljesen tanácstalan vagyok. Már ötmilliószor elmagyaráztam neki, hogy ilyet nem csinálunk, mert fáj, nem szép dolog stb, de egyszerűen mintha a falnak beszélnék. Kapott érte már bűntetést, és egyszer rácsaptam a seggére is de semmi. Ez betegség lenne? Vagy van erre valami megoldás? Mikor mondom neki, hogy ne csinálja, mert az nekem fáj, röhög, mert szerinte meg vicces. Amúgy okos értelmes kislány, előbbre tart a koránál főleg matek érdekli nagyon, és ezen kívül nincs vele semmi probléma, sem a magatartásával, sem semmivel.
2011. aug. 21. 21:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

A 21.44-es vagyok. Egy ilyen értelmes gyerek, és "irreálisan viselkedik? Tényleg valószínű, hogy valami olyan lelki konfliktusa van, amit nem tud "normális" módon kifejezni. Nem átlagos módon zajlott a lelki fejlődése, hiszen "nem ismeritek a hisztit", de azok a feszültségek, amiket egy átlagos két-három éves a hisztiben old fel, nála sem váltak köddé. Talán pont mert olyan értelmes, hamar felfedezte a hisztizés eredménytelenségét. De hogy az indulatait, dühét nem tudja megfelelően kifejezni, és kezelni, ez egyértelmű.

Ha megpróbálnád veréssel megoldani a dolgot, az tüneti kezelés lenne. A tünetre valószínűleg hatna is egy idő után, de jó eséllyel más probléma jelentkezne a gyereknél. Pl. dadogás, bepisilés, lelki eredetű hasfájás, tick, vagy bármi más.

Szóval egyre nyomatékosabban ajánlom, keressetek pszichológust.

A veréssel nevelésre hála istennek úgyse igazán van hajlamod.

2011. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nincs hajlamom az tény :) A figyelemmegvonás az működik, be szoktam küldeni a szobájába pár percre, és utána nem csinálja amit nem szabad, de legtöbbször a magyarázáskor már mondja hogy : " Tééényleg anya! Igazad van !" és ennyi. Az érzelmi fejlődése viszont alapban fura. Egy évesen pl kergette a többi gyereket a játszótéren, hogy ő kölcsönadja a játékait. Egy éveseknél ez nem túl gyakori. Ha hozzánk jött gyerek, azt sem tudta mit csináljon, mit adjon oda neki, ez sem túl gyakori. A gyermekorvos azt mondta, hogy érzelmileg éretlen az ovira, ott nagyon kikészült, kivettük végül, de más okból. Állatokat imádja, az utcában az összes kutyát ismerjük, mert mindegyikhez odamegy. Kisebb állatokkal is korának megfelelően bánik, simogatja őket, vigyáz rájuk, szóval ezzel sincs gond. Gyerekek között kicsit visszahúzódó, de barátságos. Felnőttekkel is hamar megtalálja a közös hangot, segítőkész, csak az ollót szeretné a lábamba bökni néha :D Most röhögök rajta, de amúgy kiakasztó mikor ilyeneket csinál. Dícséretet is kap ha valami olyat tesz, újabban már szó nélkül előkészíti a pelekázáshoz a cuccokat, kiteszi a krémet, lecsavarja a doboztetőt, kiviszi a szemétbe a piszkos pelust. Ilyenkor nagyon megdícsérem mindíg, mert ezeket mind magától teszi, nem kérem rá. Két napja a fűrdetésben is "segít", attól eufóriába esett :D mert Ő locsolta vízzel a hugi lábát. :D

Azt hiszem megkérdezek egy szakembert, talán jutunk valamire.

2011. aug. 21. 22:47
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
A Hugi kinek a Húga?A Tied?Vagy az Övé?
2011. aug. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Írta a kérdező, hogy van egy kistesó.
2011. aug. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, két lányom van, és a nagyobbik csinálja ezt. Testvérféltékenységet alapból kizárhatjuk, mert a lányom ezt már kb nyolc hónapos korától űzi, és akkor mégcsak tervben sem volt a tesója.
2011. aug. 22. 09:05
 16/22 anonim ***** válasza:
52%

Kizárod a testvérféltékenységet, és mégis úgy vélem a leírtakból, hogy ez a kislány nagyon féltékeny RÁD, többet akar belőled. Mindenáron fel akarja hívni magára a figyelmet, hogy vele foglalkozz. A negatív figyelem is figyelem...

Mikor pici volt, mennyire tudtál az "övé" lenni? Lehet, hogy ő egy olyan gyerek, aki extra figyelmet, szeretetet igényel, és azt a pluszt nem kapta meg. Nem azért, mert nem szereted, nem foglalkoztál vele ... hanem, mert mondjuk dolgoztál, tanultál mellette, egyedül csináltad a házimunkát...stb.


Én csak ilyesmire tudok gondolni, hogy mert nem kapott meg, és most sem kap meg téged 100%-osan, ezt a fojtott frusztrációt adja ki magából, amikor téged bánt (különben mást is bántana), és így akarja felhívni magára a figyelmedet.

Hiába okos, értelmes, azért elég kicsi még ahhoz, hogy az ösztönei, érzelmei vezessék.


Szerintem is beszélj egy szakemberrel, hogyan lehetne kezelni ezt a helyzetet.

2011. aug. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A fiam 2,5 eves, ugyanez lenyegeben:( engem nem mer bantani mert komoly buntetest kap, apat viszont ott harapj, ahol eri! Tiszta szeretetbol, de durvan! Neha engem torkon mar, azonnal leteszem es nem szolok hozza kb 10 percig, atlepek rajta, mintha ott sem lenne. Ordit, visit, de nem erdekel. Sokkal jobb azota, miota levegonek nezem, megvonom a figyelmem. Ra nem csapok, amikor ezt tettem, sokkal rosszabb lett. Jobb az, hogy elmegyek mellette es otthagyom, leteszem.
2011. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

SZia.

Remélem nem baj, ha én is beleszólok, bár én csak 16 éves csaj vagyok. Szerintem is vidd el egy JÓ pszihológushoz, legalább egyszer. Rajzoltasd sokat a kislányod, és olvass el pár gyerekpszihológiával foglalkozó könyvet. Az unokahúgom volt hasonló, én sajnos vele nem csiinálták ezt végig, a lány később magát kezdte el bántani, mert mást ugye nem szabad.. egy jó kislány ilyent nem csinál.. most 11 éves és olyan mint egy öregember. Nagyon érteem, gyönyörű.. de a szemei.. nem akarlak megijeszteni, de Fannin nagyon sok sebhely van már. Én szeretnék neki segíteni de nem tudok. Keveset látom, keveset van lehetőségem beszélni vele, messze is vannak tőlünk.

Na de nem ez a lényeg, hanem az hogy a te lányodból egészséges kamasz és felnőtt nő legyen. Szerintem nem ciki a pszihomókus ;)

2011. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csatlakozom ahhoz a táborhoz, hogy add neki vissza. Nyilván nem annyira durván ahogy tudnád, de érezze, hogy fáj. A kisfiam (lassan 3 éves) ha bántja a hugát (1 éves, szerencsére ilyen ritkán van) tőlem kapja vissza. Amúgy nem érti hogy mit érez a hugi ha pl megszorítja a karját.
2011. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha erőszakra erőszak a válasz, az csak további erőszakot szül.


Ha te megvered (szebben fogalmazva: visszaadod), akkor hogy várod el, hogy ő ne verekedjen? "Látod kicsim, amit én az előbb csináltam veled, na azt nem szabad neked csinálni velem!"


sokkal mélyebbre kell leásni, mi okozza ezt (anyahiány egyébként, érzelmi kielégületlenség), és onnan kezdeni az orvoslást. Nem verekedni vele.

2011. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!