Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A lányom miért csinált durva...

A lányom miért csinált durva stílusváltást?

Figyelt kérdés
7 éves a kislányom, most megy iskolába. Tegnap délelőtt a férjem felhívott, hogy a gyerek zsákba dobálja a játékokat ami mindig széjjel van, rózsaszín és "lányos" színű ruháit is zsákolja be, függönyt összekötötte, mert bézs színű. Zsákokat a padlásra akarta vitetni. Munkából hazaérve azzal fogadott, hogy vásárolni kell, mert nem mehet suliba babás ruhákba, 6ra bejelentkezett a fodrászhoz. Mellettünk lakik a fodrász és átment hozzá bejelentkezni. A boltban sok szürke-fehér-fekete ruhát szedett össze, ami közt volt pár felnőttes darab. Amit akart arra párra azt mondtam, hogy nem neki való, erre a fejemhez vágta, hogy tönkreteszem az életét, mer nem engedem, hogy a nagyszüleihez menjen. Azért nem engedem, mert a papa súlyos beteg és megőrült. Bántja a feleségét, az ápolót, mindenkit aki odamegy. Megvettem amiket akart, de nem mindet. Amikor hazamentünk én átmentem a fodrászhoz megbeszélni a dolgot. Addig megzsarolta ugyan ezzel az apját is, de már pakolni kezdett, hogy költözik a nagyszülőkhöz, így az apja vett neki egy tornacipőt. Eddig sosem követelőzött, azt vett fel amit kapott, nagyszüleihez is csak a hétvégi ebéd miatt járt el. Sosem volt elkényeztetve, ha azt mondták neki, hogy majd 2 óra múlva kajálnak, akkor akármennyire éhes volt, nem szólt semmit. Nem értem én ezt az egészet.
2011. aug. 26. 00:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

elég stresszes időszak ez az életében, iskolakezdés (teljesen új élethelyzet, esetleg elválás az eddigi barátnőktől, kedves óvónénitől stb.) + a papa betegsége (ami miatt, gondolom, az egész család stresszes és ezt ő is érzi).

keress rá a neten a "gyermekpszichológus válaszol" szavakra, lesznek olyan oldalak, ahol lehet kérdezni, kérlek, kérdezz meg róla szakembert, mert tudna segíteni.

2011. aug. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
Az előttem kommentelő jól beszél. Egyébként meg, ne hagyjátok hogy egy kislány uralkodjon felettetek, végül is ti vagytok a szülők, ha ti azt mondjátok hogy nem megy a nagyszülőkhöz, akkor nem megy, kész. Nem szabad hagyni hogy zsaroljon..még a végén vérszemet kap.
2011. aug. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Rákeresek, hátha találok valami okosat. Egyébként már régóta ismeri az egyik tanítóját, mert régi barátnőm, és az ovis csoport is majdnem teljesen együtt marad. Nemrég kijött a nappaliba, hogy nem álmos és szeretne tévézni, de nem találja a távirányítót. Meglett és annyira hangosan hallgatta a rock szerű zenét, hogy már nem is tudtam, hogy mit gondoljak. Aztmondta, hogy neki az tetszik, és akkor is azt fogja hallgatni. Furcsa volt.
2011. aug. 26. 00:56
 4/34 anonim válasza:
32%
Túl sok TV-t néz...
2011. aug. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Próbálgatja a határait. Ilyenkor kell következetesnek lenni, és nem hagyni, hogy mindent megtegyen, amit akar.
2011. aug. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek a tv-vel, szerintem is a ludas! Ezt látja! a 7 évesek tiniként viselkednek, a tinik pedig felnőttként (akarnának) viselkedni. Most nem szabad ráhagyni, "elrontani" a nevelést, mert egy hüly@ kis beképzelt rib@nc lesz tini korára. És ezt nem személyeskedésnek kell venni, csak sajnos a mai gyerek-tini korosztályra nem találok megfelelőbb jelzőket (tisztelet a kivételnek).


Nézz körül a leendő osztálytársai körül, le merem fogadni, hogy több, mint a fele az osztálynak olyan, mint amilyen most a lányod lett. Egymástól (tvből) tanulják.

2011. aug. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Több mint 3 hónapja kapott tv-t a szobájába és nagyon keveset nézte. Ki kellett húzni a konnektorból is, mert zavarta a világítása. Vissza nem tudta dugni, mert nagyon magasan van egy konnektor. Imád rajzolni, és az utóbbi időben, mindenféle leginkább graffitire hasonlító rajzokat készített. Meg piercinges embereket. Találtam a virág alatt is egy olyan rajzot amire az volt írva: "Én leszek". Kék hajú lány volt rajzolva teli piercingekkel. Teljesen elvesztettem a fonalat.
2011. aug. 26. 01:18
 8/34 anonim válasza:
Punk lett a gyerek!
2011. aug. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
3 éves korában volt már probléma, mert a nagyszülőkhöz elszökött. Volt aki vigyázzon rá, és délben egy ágyban aludt azzal aki vigyázott rá. De valahogyan kiment és messzire elgyalogolt. Nagyszülőknek azt mondta, hogy én vittem el oda, hogy vegyenek neki távirányítós autót. Akkor lett egy új barátja, aki 10 évvel öregebb volt nála. Gördeszkázott a fiú, így ő is azt akart, de szerencsére elköltözött az a gyerek, mert csak a rosszba vitte bele a lányomat.
2011. aug. 26. 01:31
 10/34 anonim ***** válasza:
1:06-os vagyok. Igen, a másik lehetőség (ha nem a tv) akkor a kortársai, vagy akik körül veszik. Hát nem nagyon tudok ötletet írni, én nem szeretnék a helyedben lenni, az biztos! Mert ugye ha tiltod, akkor annál jobban akarja, csinálja, ha meg engeded, ne akard tudni, mi lesz a vége! Valami arany középutat kellene találnod. De egyébként beszéltetek már ezekről? Nyugodtan, higgadtan?
2011. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!