Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy harmadikos autista kisfiú...

Egy harmadikos autista kisfiú piszkálja a hatodikos gyerekemet, (k anyázás, mocskos gci, és ütögeti ilyesmik) és ha megunja és visszaüt, öt szidják le mert ő a kicsi! MIT TEGYEK? (Szembesités ilyesmik megvoltak)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 13:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy kerülnek egyáltalán egy terembe? Hiszen más helyre járnak... mit mondanak a másik gyerek szülei? Tanárok? Nekik mi a véleményük?
2010. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a gyerek tuti nem autista.
2010. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Sajnos szünetbe találkoznak!

A tanárok is mondják neki hogy ne bántsd mert autista!

2010. ápr. 17. 15:11
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem láttam még ilyen autistát azok általában nem is beszélnek, vagy ha igen ilyen aggresszívan nem reagálnak. Biztos más baja van, vagy ha tényleg autista akkor bizony a kisfiad piszkálja őt.
2010. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Az autistáknak általában nincsenek társas kapcsolataik. Nem szoktak kötözködni, hiszen épp a betegség egyik fő jellemzője, hogy szociális kapcsolataik nincsenek.. Itt tudsz utánaolvasni az autizmusnak: [link] Egy autista nem tudja elfogadni a társadalmi elvárásokat, így aztán hiába "szembesíted"... A gyereked kerülje el, nagyon mást nem tehet...
2010. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Neharagudj, de az hogy a semmiért fejbecsapja, az provokáció?

Aztán lehet hogy a tanárok tévednek és más baja van?

2010. ápr. 17. 16:21
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiperaktív
2010. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább hiperaktív mint autista. Ismerek autistát közelről, nem is egyet egyik se viselkedik így. Aki jobban kommunikál, az is KERÜLI a konfliktust, nem OKOZZA. Tehát az a gyerek NEM autista.


Ha az a gyerek ennyire elviselhetetlen, miért nem magántanuló mondjuk? A tanárai biztos tettek volna ezügyben valamit...

2010. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

teljesen kizárt, hogy autista legyen. Ha meg igen és azt mondja, amit itt felsoroltál akkor, azt sem tudatosan teszi. Fehérváron szoktam látni egy ilyen "csendes őrültet" aki hadonászik, üvöltözik és káromkodik. De tényleg a te hatodikos fiadnak kéne megérteni, hogy az egy beteg gyerek., akit nem szabad komolyan venni. Pláne visszaütni, mert ezek a beteg gyerekek az erejüket sem tudják kordinálni és akár véletlenül súlyosan megsértheti vagy akár meg is ölheti a gyerekedet. Úgyhogy én mindenképp a gyerekemet venném elő és elmagyaráznám neki, hogy mit jelent az, hogy valaki "beteg" és hogyan próbáljon viselkedni vele szemben. Bár nem biztos hogy megérti és felfogja, de az ő érdekében mindenképp.

Mert azt sem hiszem el, hogy nem tudja elkerülni. A gyerekek még a szünetben sincsenek egyedül az udvaron. Tartozkódjon a tanárok közelében távol ettől a fiútól.

2010. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem értek egyet az utolsó hozzászólóval . A gyereked ne hagyja magát. Beszélj a gyerek szüleivel tuti nem autista a gyerek. Az hogy még ő meneküljön előle nem megoldás.
2010. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!