Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a fiamat,...

Hogyan vegyem rá a fiamat, hogy állva pisiljen?

Figyelt kérdés
Most 3 éves, de csak ülve pisil, úgy, hogy otthagyom a bilin. Utcán és óvodában is jobb lenne, ha állva intézné a dolgát.
2011. szept. 1. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

mondd neki, hogy csak otthon lehet ülve, mert a többi hely koszos, és beteg lehet tőle.

ennél jobb magyarázatot nem tudok, az otthoni meg szerintem ne zavarjon

2011. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
jó, de akkor ha kakál, akkor nem lesz beteg?
2011. szept. 1. 13:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ülve kezdődött, aztán a férjem fogta a gyereket, és megmutatta neki, hgoy a nagyfiúk hogy pisilnek állva. Keressenek apával egy bokrot, (nyilván ne a játszó szélén, mi utaztunk és az út mentén álltunk le) és pisiljenek együtt.
2011. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
szóval bízzam az apjára a tanítást? már párszor megmutatta neki, hogy kell, de úgy látszik, nem volt elég.
2011. szept. 1. 14:13
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén. Az oviban úgy pisil ahogy akar. Vagy az övében nem? az én kisfiam is elmúlott 5 éves, mire rákapott az állva pisilésre. A kiscsoportos fiúk zöme szerintem még leül ehhez a művelethez.
2011. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5 évesen, hűha! Út közben nagyon praktikus lenne, ha tudna állva.
2011. szept. 1. 18:57
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A kiscsoportosok zöme állva pisil. Hagyd tanítsa a kedves kérdező, fiú, ovira jó ha állva intézi a kis dolgát. Nekem két fiam van. Egyiket se én tanítottam állva pisilni, hanem amikor itthon volt apa mindig együtt mentek pisilni, és így ellátta apától, vagy ha szólt, hogy pisilni kell apával küldtem. Tudod milyen gyors megtanulják apától???:)

Egyébként meg persze nem dől össze a világ, ha nem megy neki azonnal, tényleg vannak gyerekek akik nem akarnak állva még, de lehet épp a te fiadnak csak apa kéne 1-2 hétig és hipp hopp állva menne a pisi :) Próbát megér.

Nálunk is van az oviba ülve pisilő kiscsoprortos, nem elítélendő...de ha van hajlama az állva pisilésre akkor azért csak próbálkozni kell. De ehhez tényleg apa segítsége kell!

2011. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen a téren nem kéne nyomást gyakorolni a gyerekekre.

A pelenkából is az egyik hamarabb, a másik késöbb kerül ki, ha elég érett rá, akkor magától akarja majd az "újat" kipróbálni.

A papa szerepe persze fontos...

2011. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nem nyomás gyakorlás ha apával együtt pisilnek a wc-be, vagy lepisilik a bokrot. Nálunk ez volt a döntő, tetszett neki az udvari bokrot lepisilni, onnanstól kezdve csak állva volt hajlandó.
2011. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Most nyilván le fogtok hurrogni, de nálunk a 6 éves fiam is ülve pisil. Idegen helyen (étterem, esetleg szabadtéren, ha úgy adódik stb.) persze állva, mert tudja, hogy a közös vécék koszosak, szóval nem arról van szó, hogy nem tud állva, csak nem akar.

S hogy miért? Mert az apja – horribile dictu! – szintén itthon ülve végzi e dolgát. Nem én kértem rá, tehát nem a hárpia neje kényszeréből teszi, hanem mert tudja, hogy a (nem piszoárba végzett) állva pisilés mindenfelé fröcsköl, és nem okoz számára gondot ülve tenni ezt. Ismerek más pasikat is, akik így tesznek, és bevallom, nekem semmi gondom vele (sőt, jófejségnek tartom).


A gyerek szempontjából meg azt gondolom, az iskolában majd állva fogja csinálni, mert ott aztán igazán nem takarítgatják a vécéket naponta többször, mint az oviban.

2011. szept. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!