Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki járt nev. Tanácsadóban,...

Aki járt nev. Tanácsadóban, logopédusnál, megosztaná velem konkrét gyakorlati tanácsait 2,5éves, nemigazán beszélő fiammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam csak a szavak első szótagját mondja. Néhány szót mond ki teljesen, de többnyire igy kommunikál: labda=la, lámpa=lá, alma = al, létra=lé, stb. 3-4 hete még ezeket sem mondta, azóta hajlandó ismételni, de csak a szavak elejét. Kérném, olyan anyuka is válaszoljon, aki konkrét gyakorlatokat kapott megkésett beszédfejlődésű gyermeke számára, és hajlandó megosztani velem a tapasztalatait! Köszönöm előre is!
2011. ápr. 8. 15:00
 1/8 anonim válasza:
100%

Nekünk azt mondták körülbelül ebben a korban, hogy türelmesen várjunk 3 éves koráig. Főleg, hogy fiunk van, és ugye "a fiuk lustábbak, mint a lányok".

A vége az lett, hogy komplex fejlesztésre kell járnunk, a megyei gyógypedagógiai központba, a gyerekünk három és fél éves, nem beszél, nem szobatiszta, már kimondták, hogy "autisztikus tünetei vannak", sőt, valaki kiejtette azt a szót is, hogy autista.

Én azt tanácsolom, hogy mindenképpen kérj segítséget szakemberektől, az a legjobb, ha minél hamarabb kiderül, hogy mi áll a nem beszélés mögött.

2011. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A te gyereked ekkora korában semmit nem beszèlt, vagy voltak szavak, amiket használt? Mert bízom benne, hogy nem mindegy. Ha nem szólalna meg, vinném orvoshoz, de megszólal, rengeteg szót mond....de csak a szavak elejét....nagyon várom azon válaszokat, akik konkrét feladatokat, gyakorlatokat tudnak nekem mondani!
2011. ápr. 8. 23:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez még önmagában probléma, de a magad megnyugtatására szerintem vidd el szakemberhez. Ha bp-i vagy, akkor pl. a Fővárosi Beszédjavító Intézet ingyenes, vannak logopédusok és pszichológusok is. Veszíteni valód nincs, hiszen ha nincs baj megnyugtatnak, ha van baj, akkor minél hamarabb el kell kezdeni a terápiát.
2011. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Én is azt mondom, hogy vidd el fejlesztésekre, de ne aggódj előre, unokaöcsém 4 éves koráig nem volt hajlandó beszélni, utána sem teljesen okésan mondta ki a szavakat,de most 14 éves és az ég világon semmi baja, nála tényleg arról volt szó,hogy lusta volt beszélni. Aki fogyatékkal születik rajta többnyire meglátszik a dolog külsőre is.
2011. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
bocs de a megkésett beszédfejlődés, afázia, diszfázia, nem látszik meg kívülről. ui ez nem fogyaték, az értelme teljesen ép általában az ilyen gyerekeknek, ez idegrendszeri probléma....bocs hogy off volt, és nem tudok válaszolni a kérdésre.
2011. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Mi is 2,5 évesen kezdtük a kivizsgálását, nekünk is mondtak mindent, azt is, hogy várjunk még, azt is, hogy autisztikus...

Sok helyen voltunk pl. hallásvizsgálat, neurológus, korai fejlesztő központ,logopédus stb.


Ma már majdnem 4 éves, szépen beszél. Kb. 3 évesen ugyanúgy kezdte a beszédet mint a Te kisfiad, először csak az első vagy az utolsó szótagot mondta, aztán jöttek az egész szavak végül a mondatok.

Nagyon nehéz úton értünk el idáig.Szívesen leírom a tapasztalataimat, csak írd le mi az ami érdekel.

2011. ápr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Most látom, hogy a gyakorlatokra vagy kíváncsi. A logopédus beszédindító terápiát fog alkalmazni, játékosan fejleszti az arcizomzatát, a fújótechnikáját stb.

Ajánlom az Anya taníts engem c.-ű könyvet, jó kis gyakorlatok vannak benne.

Mi még TSMT-re is jártunk, és craniosacrális terápiára.

2011. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbik lányunk 3 éves koráig nem beszélt, vagy erősen torzította a szavakat: "kócsolom". Mint kiderült, le volt nőve a nyelvfékje ( a nyelv alatti ínja). Egy csippentéssel helyrehozták. Jött a logopédia. Siker! Plusz 3 éves korában megszokta, hogy van házi feladat, tanítás, stb.
2011. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!