Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » S. O. S. Valaki vitte már két...

S. O. S. Valaki vitte már két év körüli kisgyermekét evésproblémával gyermekpszichiáterhez? Tudott segíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos a kisfiam (23 hónapos) hetek óta nem akarja elfogadni az ételt! A helyzet fokozatosan, egyre rosszabb lett. Sír, visít, dobálja magát az etetőszékben, ha már egyáltalán meglátja a kezemben a kanalat, és úgy sem fogad el mostmár semmit, ha a kezébe adok valamit (péksütemény, gyümölcs). Egyedül sem akar kanalazni.

Teljesen kikészültem. Napok óta nem evett. Orvos már látta (háziorvosunk és gasztroenterológus is) semmi szervi, "fizikai" problémát nem találtak. Azt ajánlották, keressünk fel egy gyermekpszichiátert, mert ez lehet, hogy lelki ok miatt van. "Valamire" így reagál, hogy elutasítja az evést.

Valaki volt már ilyen helyzetben?


2011. szept. 17. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos konkrétan ebben nem tudok segíteni, de talán tanácsot tudok adni. Kicsit kizökkentve a környezetéből hogy eszik?

Pl. parkban, nyilvános helyen, ahol sok látnivaló van, próbáld meg etetni, vagy ne te adj neki, hanem nagymama, valaki aki ismeri. Ha lehet ilyenkor ne is legyél ott.

Nem lehet hogy te valami miatt ideges, feszült vagy? Ezt is megérzik nagyon.

Inni iszik? Mert az a lényeg.

2011. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáltad úgy, hogy neki is adtál egy kanalat, amivel önállóan ehet? Lehet, hogy egyedül szeretne enni. Persze ez nagy csatatérrel jár, de talán akkor enne. És közben talán elfogad tőled is egy-egy kanállal.

Mi van akkor, ha te leülsz enni, és ő látja, akkor nincs nagyobb kedve enni?

Azt is lehet, hogy adjon egy kanál ételt a macijának, és utána egyet egyen ő.

2011. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te már eleve ideges vagy amiatt, hogy mi lesz evéskor, sajnos a gyerek megérzi... Aztán jön az ördögi kör: nem eszik, hisztizik, de még idegesebb vagy, a gyerek is feszültté válik. Hidd el, az a gyerek, aki elé naponta 5x odateszik az ételt, nem fog éhen halni! Tedd ki az ételt az asztalra,hívd oda a kisfiadat! Ne ültesd az etetőszékbe kényszerrel! Ha mellette vagy, a sima székről se fog leesni! Aztán hagyd, hogy annyit egyen, amit ő elégnek lát! Ha nem akarod irányítani, lehet, hogy nem érzi kényszernek... Ha nem eszik, hagyd rá (mondom, éhen nem fog halni!!), engedd el játszani! Aztán a köv. etetésnél is ugyanígy csináld!

Ha elviszed egy pszichológushoz (én nem látok a nem evés mögött orvosi okot), ő először veled fog beszélni... És én úgy érzem, valahol benned van az ok.. Talán túlságosan félsz, hogy attól, hogy nem eszi meg az "adagját" baja lesz? Állandóan az evés körül forog az életetek? Akkor először ezt olvasd el, ha ez nem segít, keress fel egy pszichológust: [link]

[link]

2011. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Pont ma volt alkalmunk rá, hogy kipróbáljuk, idegen helyen mi történik. Egy fesztiválon voltunk, többször is kínáltam napközben, többféle étellel, de SEMMIT nem evett!!!

Hazajöttünk, én totál kivagyok, apuka próbálkozott a vacsorával, kanalat adott a kezébe, vagyis próbált volna, de elfordulva, sírva kiverte a kezéből. Utána végigetették a plüssöket, közben próbált az ő szájába csempészni valamit, de kézzel-lábbal tiltakozott.

Teljesen tanácstalanok vagyunk!

2011. szept. 17. 20:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Jövök még, csak most fürcsizünk, utána alvás lesz.
2011. szept. 17. 20:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, még valami eszembe jutott. Nekem 1,5 éves kora körül volt 1 hét, amikor csak tejet meg gyümölcsöt volt hajlandó elfogyasztani a fiam, akkor én is kivoltam.

Akkor az jött be, hogy egyszerűen nem adtam neki (direkt), leültem az étellel a kezemben, és kb. az első alkalommal elkívánta előlem, úgyhogy etettem az én kanalammal, utána evett is rendesen.

2011. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresetek fel egy dokit de

nem szabad tömni te és a párod üljön le halál nyugotan és egyen a gyerek elé tegyetek kaját ha eszik megdicsérni ha nem szó nélkül elvenni a kaját és semmit ne kapjon a következő étkezésig.

Ha azt akkarjátok hogy nyugotan egyen mutasátok meg neki hogy kell ne kináljátok ne tömjétek semmi, csak hagyátok elötte az ételt. Azért ilyen mert túl nagy hangsúlyt fektetek a kjára.

2011. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Irdatlan hisztit rendez evés helyett...:( nagyon sajnállak, csinálta a fiam is, de ennyire durván azért nem.

Kivettem az etetőszékből, eltettem a pincébe. Rendes székre ültettem párnával a feneke alatt. Bekapcsoltam egy mesét és békénhagytam, csak elétettem egy ételt, amit kézzel is ehet és csendben ettem mellette vagy a mesét kommentáltam . Igy kezdett el enni.

Kitartás!!!

2011. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem erőltetem az evést, feladtam. Soha nem kínálom, soha nem adok neki kaját és magától elkezdett enni. És kivárom a hisztit, mi van én nem kapok és mondom neki, te nem szoktál enni, mit akarsz, és győzköd, hát dehogynem.


A másik ha valami baja van, lelki, akkor azt neked, mint anyának tudnod kéne. Nem hinném, hogy egy pszichológus többet tudna egy gyerekről, mint a saját anyja. Viszont én inkább szervi bajra gyanakodnék, és nem bíznék egy orvosban sem, addig vinném míg nem találok okot. Fogorvos, fül-orr-gégészet, gasztroenterológus, ultrahang.

2011. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le közösen étkezni,tegyétek elé az ételt,és egyetek nyugodtan,ne kínáljátok,ne tömjétek,csak te és az apuka egyen. Hátha megkivánja és neki áll enni.

Probáld minnél szinesebben,mosolygos arcot formázzon az étel stb..

Ha nem eszi,akkor se mérgelődjetek,de akkor is eszel stb.,befejeztétek a kaját,vegyétek őt is ki az etetőszékből,következő alkalommal ugyanigy.

Lifenetworkon volt pont ilyen problémával film,segitség nem eszik a gyermekem,ezt a módszert alkalmazták.

probáld meg valahonnan letölteni és megnézni.

2011. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!