Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Testvérháború. Hogyan szoktass...

Testvérháború. Hogyan szoktassam le őket az állandó rivalizálásról?

Figyelt kérdés

Két gyerekem 10 és 6évesek, (nagyobb a fiú, kisebb a lány)

állandóan ölik egymást, a folytonos hisztéria és visítás már kezd elviselhetetlenné válni, semmit sem tudnak együtt játszani, hogy két percen belül ne vesszenek össze:( úgy tűnik, hiányzik a híres testvéri szeretet köztük.. Hogyan tudnám velük megértetni, hogy ez nagyon nem helyes.. ?


2009. ápr. 24. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy játssz, és beszélgess velük nagyon sokat! Csináljatok közös programokat! Rengeteg családi társasjáték van, ami összekovácsolja a testvéreket és a szülőket is.
2009. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Mi is állandóan gyilkoltuk egymást a bátyámmal. Csak mi kénytelenek voltunk csendben harcolni, különben kaptunk egyet-egyet a hátsónkra papuccsal. (Ez volt a végső visszatartó erő, előtte legalább 3x ránk szóltak a szüleink). Legalább csend volt. :) És nem lett egyikünknek sem maradandó károsodása attól, hogy néha-néha nem csak szóval akartak minket visszatartani a balhétól.
2009. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem minden testvérpárnak vannak ilyen időszakai. Hugi és köztem csak egy év van, mégis mi is mindig gyepáltuk egymást. Nálunk a papucsot egy fakanál helyettesítette. Máig emlékszem hogy egyszer akárhányszor ránk szólt Anyu, nem hagytuk abba, és a végén már annyira ideges lett, hogy egy polcra csapott rá a fakanállal, de olyan erősen, hogy a kanál része kettétört:D Na akkor abbahagytuk:D
2009. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
nálunk 11 és 9 éves fiúk vannak,ők is állandóan vitáznak,verekednek.Tanácstalan vagyok én is,hogyan kezeljem őket??
2009. ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam 12 éves és majdnem 6 éves fiúk vannak. Az utóbbi időben ők is állandóan piszkálják egymást. Eleinte csak a nagy a kicsit, most már a kicsi is a nagyot. Nem könnyű helyzet itt sem.
2009. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez olyan mintha a kérdést az anyám tette volna fel:D:D:D Én is 12 vok fiú és van 1 6 éves hugom(aki borzalom!) végülis nálunk ő kezdte azzal hogy folyamatosan énekelt ami engem idegesít(de azért mer még csak nincs is jó hangja és ha rászólok 1 mp múlva újra kezdi.A másik dolog hogy folyton lazy town-t néz mer még a high school musicallal meg a hana montana-val még nincs is akkora nagy baj de a lazy town!!!Egyszerűen borzalmas.És azzal is folyton traktál.És ráadásul ha ez még nem lenne elég anyám még engem szid(tépi a hajamat) és a hugomat védi és arra biztatja hogy énekeljen hangosabban mert akkor mindenki hallja és az jó mer neki szép a hangja .Szal ne nekem kelljen már magamba nézni hanem anyámnak mg hugomnak(apám az jó fej mer apám tudja hogy a hugom miatt van ez a balhé.
2009. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
lapáttal mindig ugykell hogy mikor összevesznek ütni mind2őt mint az állat és utána majd rájönnek kékzölden h nemkéne veszekedni
2009. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát sztem erre nincs más megoldás mint h majd kinövik....köztem és a hugom közt 6 év van és mi évekig öltük egymást (pedig a szüleink válása után már nem is laktunk együtt, de ha találkoztunk is akkor se bírtunk magunkkal) aztán olyan 1-2 éve elkezdtünk normálisak lenni egymással, beszélgetni meg ilyesmi....most 19 éves vagyok a tesóm 13 és bár most is veszekszünk néha de már egész jól kijövünk...szal ezen sztem csak az idő segít, a mi szüleink sem tudtak semmit tenni...
2010. ápr. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ahgyjad hogy lerendezzék egymás közt.Ugye a kisebbek azt hiszik mindent megtehetnek csakmert ők a kicsik ezért pl szívóznak a bátyjukkal stb és ugye ha a testvér vissza akarna vágni vagy valami akkor rájuk lesz szólva,így a kis hugica azt hiszi bármit megtehet.Ezért kell hagyni hogy egymást között elrendezzék a dolgot,persze ha már folytogatja vagy nagyon eldurvul a helyzet akkor közbe kell lépni
2010. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!