Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy leszoktassam az állandó nyafiról?

Figyelt kérdés

Gyermekem első napjai óta nyafis, nyűgös gyermek. Már az első napokban is sokszor sírt ha kézben volt, ha nem. Kezdetben azt hittem a gyakorlatlanságom illetve éhség miatt. Később jött a hasfájás, majd a fogzás, mindig rá tudtam fogni valamire, hogy gyermekem miért nyűgös, sírós. Próbáltam kicsit határozottabb lenni vele, de mivel affektív apnoe-ja van/volt (hiszti közben nem vesz levegőt, rá kell fújni vagy az arcát bevizezni mert különben el is ájulna...)így nem igazán mertem figyelmen kívül hagyni a hisztiket.

Már két éves lesz lassan és sajnos még mindig maradt ez az állapot. Most ráadásul már tetézi a dackorszak is, mert persze makacs is és ha valami nem úgy sikerül ahogy ő elképzelte vagy nem teheti meg amit akar akkor hisztizik. Nagyon idegölő az állandó nyöszörgés, sírás és hiszti, pedig igyekszem sokat foglalkozni vele: séta, kertünk van homokozóval, hintával, van két kutyánk, gyurmázunk, festünk, stb.. Van millió játéka és nem tudja lefoglalni magát sokáig egyikkel sem.

Nagyon elrontottam valamit vagy ilyen a természete törődjek bele? Van valaki hasonló helyzetben?


2009. szept. 23. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem rontottál el semmit. Sőt, a csecsemőnek te vagy a mentsvár, aki ha baj van egyből jön. Ennek lélektani szempontból nagyon sok hatása van. Többek között a kötődés, a helyes énkép, önértékelés, bizalom kialakulása, de még sorolhatnám is. A két éves kor egyébként is kritikus, a gyerekek ilyenkor próbálgatják a határaikat, hogy meddig mehetnek el, az önkifejezés, a környezetfeltérképezése, az önállóság, kezdete zajlik ilyenkor. Azt tudom javasolni, így látatlanban, hogy próbáld azt, hogy amikor hisztizik, elmondod neki, hogy amíg nem szépen kér vagy jól viselkedik, addig nem figyelsz rá. És addig tényleg úgymond ne figyelj rá ( persze a szemed sarkából azért kövesd), eleinte erősödni fog a hiszti. De idővel ( pár nap) megtanulja, hogy anya akkor figyel rám, ha jól viselkedem. Ez fog benne rögzülni, ez lesz a motiváló tényező. Most az van benne rögzülve, hogy anya akkor figyel, ha minél hangosabb vagyok. Tehát egyenlőre ezt próbáld ki, ez kb a legjobb megoldás erre, de nincs veszve minden van még ezer. Sok sikert, és kitartást ( nehéz lesz nem oda menni egy érted sikító gyermekhez) kívánok, és ha van eredmény, majd írj vissza azért.

Gyógypedagógus-pszichológus

2009. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, próbálom ezt az utat követni!
2009. szept. 25. 08:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 2,5 éves a leányzó. eddig nem vált be semmi. De a figyelem elterelés lerövidíti vagy megszüntei az éppen akkori hisztit. Álltalában ha kimegyünk sétálni(dió, gesztenye szedés) azt élvezi is. Ha nagyon elviselhetetlen megmosom az arcát. Van hogy engedem ő mossa meg magának és attól lenyugszik. A játékai őt sem kötik le és már alig van ötletem, semmi sem tart sokáig. szerezz be cipősdobozt, készítsetek várat a pici babáknak, kindereknek. Ehhez a doboz oldalát bástyaszerűen kivagdostam, egy felvonós ajtó és kész is. 2 napig tartott :), de muri volt. Persze meg is kell tanítani játszani! Aztán próbálkoztam gyöngyfűzéssel, de ez csak mostanság köti le , szívószálból, csináltuk, ő vagdoshatott. van egy jól vágó tompavégű ollónk avval vágja az újságokat. Gombozunk is,szét kell válogatni, 4 luku, 2 luku és színek szerint.Ma az tetszett neki, hogy ugrálhat rajtuk.ez hiszti után volt, megfenyegettem, hogy összesöpröm és kidobom a szemétbe. Ez beválik. Tényleg viszem a seprűt és a lapátot. Olyankor besegít, tartja a lapátot :)(néha)Pancsolni is szeret, van hogy előbb fürdik mint 7-8 óra, hiszti miatt. Rajzolás: keress formákat amiket körbe tud rajzolni, gyufás doboz, pohár, most a sütiforma a nyerő.Esetleg besegíthetne a mosogatásnál, vagy fürdessétek meg kádjában a játékokat (műa)legót is! Papírzsepiből rózsakészítés?Még sok türelmet kívánok!!!
2009. okt. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók! Nem tudom, hogy a módszer segített e vagy esetleg az életkora :-) de kb. két hete nincs annyi nyafi! Alig ismerek a gyermekemre. Köszönöm!
2009. okt. 26. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök neki, ügyesek vagytok :)
2009. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!