Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg normális a terhesség...

Tényleg normális a terhesség alatti állandó hasfájás?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok, már vagy 3 hete állandóan fáj a hasam, illetve este lefekvés után 2-3 órával megszűnik, majd reggel kezdődik előlről. Ez azt jelenti, h 24 órából 19et fáj. Voltam orvosnál vele, a méhszáj, baba rendben van. A fájdalom 90 százalékban húzó, szúró, nyomó érzés, es nem mondhatnám enyhének, szóval fáj becsületesen, ahogy telik a nap egyre jobban. Környezetemben senkinél nem volt ilyen, ha fájt is, 1-2 nap után jobb volt. És még csak 25 hetes vagyok, mi lesz ezután? Volt, van még valaki így?
2011. dec. 7. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
én 18 hetes vagyok szinte az első perctől fáj a a hsam
2011. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

1 vagyok véletlen küldtem el minden este 1-2 órát

nekem azt mondták ez normális szedjek magneb6-ot.Te szedsz rá valamit?

2011. dec. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, szedek magnéziumot én is, mégsem jobb. Az 1-2 óra ok, na de a 19??!!! : (
2011. dec. 7. 15:40
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem sokat fájt a második trimesztertől(1. terhességnél), most pedig az első hetektől, de ha elég magnéziumot szedek akkor elmúlik. A fájdalmat gyulladás is okozhatja, akár nőgyógyászati, akár a szervezetedben máshol kialakuló, nekem orvosom erre gyanakodott. Ilyenkor antibiotikum-kúrát szoktak előírni, akkor is, ha nem tudják pontosan hol a probléma. Mennyi/milyen magnéziumot szedsz?
2011. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sima magnéziumot szedek, magnézium oxide, 250 mg os, ebből napi 3at veszek be. De valahol éppen a napokban olvastam, h a magnézium oxid szívódik fel a legkevésbé, így lehet, másik után nézek. Családi dokim már gyanakodott gyulldásra már régebb, 1 hétig szedtem antibiotikumot. Vérkép is volt nézv akkor, ahol a CRP kicsit emelkedett volt ( 10 a max, nekem 15 volt), de nem annyira, ami egy komolyabb gyulladásra utalna.
2011. dec. 7. 16:01
 6/21 A kérdező kommentje:
De se pihenéstől,se magnéziumtól nem lesz jobb napközben, csak éjszaka.
2011. dec. 7. 16:03
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem is állandóan fáj,föleg a hasam alja,este ha lefekszem egy idő után elmúlik de ha fölkelek kezdődik előröl.A másik 3 babámnál nem volt ilyen.Én arra gyanakszom hogy a konizációs műtétem miatt van. Nekem 1 hete kezdődött, el is mentem a dokihoz de mindent rendben talált.Szedek én is magnéziumot de igy is fáj.


28hkm

2011. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Próbálj ki többféle magnéziumot, csak olvass utána az adagolásnak, meg dokidat is kérdezd meg mennyit szedhetsz. Az én dokim pl rosszul állapította meg egyszer az adagolást, jó orvos, de nem ismerhet mindenféle mg készítményt. Ha hasmenésed lesz túladagoltad. A magneb6 jó minőségű szerintem, a másik amit szedni szoktak a magnerot-az kicsit rosszabbul szívódik fel. A lényeg, hogy gyógyszer legyen, ne táplálékkiegészítő. A panaszaid alapján pedig ne a legkisebb dózissal kezd.
2011. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jó a mg amit szedsz,a rossz felszívódása miatt túl kevés hasznosul-így nem hatásos. Gyógyszerek is vannak, én a végén szedtem , próbáld elkerülni, pihenj sokkal többet, ha elkezd nyílni a méhszáj, befektetnek, ott tényleg pihenned kell, szóval jobban jársz ha most fekszel minél többet-akár egész nap. 4.
2011. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, h nem Magyarorszagon élek, így pl a Magne B 6 hoz nem tudok hozzájutni. Mi a különbség a táplálékkiegészítő és a vitamin között? Ezen csak annyit ír, h magnézium oxid, 250 mg. Terhesgondozáson itt semmit nem adnak, sőt, tiltják a magnéziumot. Már 3szor mentem be a kórházba, legutóbb kedvesen a kezembe nyomták, legközelebb mikor menjek be. Vagyis utaltak arra, h ezzel már ne menjek. Bár lehet én sem mondtam, h nálam ezek a fájdalmak állandóak. 2 hét múlva kell menjek újra, akkor ezt ki fogom hangsúlyozni.
2011. dec. 7. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!