Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vettétek rá 2-3 éves...

Hogyan vettétek rá 2-3 éves gyermeketeket a darabos étel fogyasztására?

Figyelt kérdés

Olyan történetekre vagyok kíváncsi, ahol valamilyen gyomor probléma, reflux, nagyobb orrmandula, félrenyelés okozta hányások miatt nem akart a lurkó darabosat enni, még akkor sem, ha már nem álltak fenn a problémák vagy sok idő telt el! Magától megoldódott a probléma vagy esetleg a közösségbe járás (bölcsi, ovi) segített?

Hogy fogadták a gyereket a közösségben, volt-e gond ebből a felvételnél?

Nekem 2,5 éves a fiam és év eleje óta, mióta kivették az orrmanduláját, már csak a bizalom hiányzik az étel iránt. Ilyenkor sajnálja a szülő, hogy a csokit nem szereti:-(

Amúgy jól néz ki és jó az étvágya de elég sok dolgot még mindig nem eszik meg, darabosat meg abszolút nem, csak max amit lenyom a torkán. Rágni tud, mert a műanyag kanalában már kráter van és a nyeléssel sincs probléma, mert különben nem tudna pépeset enni, mivel azt nehezebb koordinálni.

Előre is köszi a segítséget!


2011. szept. 20. 11:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nálunk nem eü.probléma volt,egyszerűen anyuka(én) csak mindig turmixolt.Nem tudom miért,főleg,hogy volt már egy gyerekem,aki 21 hónappal volt csak idősebb.Másfél éves múlt,amikor bölcsibe kezdett járni.beszélt,folyékonyan.Kérdezték ebédnél,hogy nem ízlik,miért nem eszel?Mondta,hogy szereti,"de az én anyukám nekem mindig összetumixolja".

Nehéz idők jöttek.Turmix el.Amit lenyelt leves,híg főzelék.A többit gyűjtötte a szájában,aztán egyszerre köpte ki egy nagy gombócban.Nem adtam fel,és sokszor elszakadt a cérna is.Volt,hogy evés nélkül ment délutáni alvásra.KB.2-3 hónap volt,mire megszokta a darabos ételeket.

Egy tipp:Adj neki körtét,őszibarackot meghámozva negyedelve.Ezek most finom lédúsak,édesek is,hátha ebből harapna is.és mégegy.Nekem a harmadik gyerekem nem szerette a műanyag kanalat.Fém teáskanalat használ evéshez

2011. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ilyen helyzetben vagyok. 16 hónapos a gyerekem, és csak pépées ételt hajlandó megenni. Egyszerűen nem hajlandó rágni, pedig tud. ha a kezébe adok egy cikk ősibarackor, vagy almát, kekszet, kenyeret, azt megeszi, de úgy, hogy kanálból fogadja el a darabos ételt, na hát arról szó sem lehet. Nagyon el vagyok keseredve én is, mert nem akar megenni semmit. Ha beadom a szájába, akkor azonnal kiköpi.

Én is nagyon örülnék, ha olvashatnék tippeket, hogy hasonló helyzetben lévő anyukák hogyan szoktatták rá a babákat a rágásra.

2011. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 krisztivan ***** válasza:
A kisfiam még nem ennyi ídős de hátha még ezt nem próbáltátok.Nekünk a felnőtt villa vált be.A saját kanalával nem volt hajlandó darabos ételt elfogadni de az én villámról bármi jó volt.
2011. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szimplán elkényeztetett gyermekem volt. :) Mindent turmixoltam neki, mert féltem, hogy félrenyel... Aztán próbálkoztam, de mindent kiköpött, ami darabos volt másfél évesen. Rágni egyedül almát, ropit, kenyeret volt hajlandó... Aztán szépen lassan reggelire megvett egy negyed virslit... Ebédre továbbra is turmixoltam lelkesen, és így iszonyú jó étvágya volt, csak nyelni kellett. Aztán besokalltam... Botmixert elraktam, és jött az anyai szigor, amikor is semmit nem turmixoltam. Ez volt januárban. A cél az volt, hogy nyárra, mikor is lehet menni mindenfele, esetleg nyaralni is, akkor ne kelljen már botmixerezni, egye azt, amit mi. ÉS bizony hosszú hetekbe tellett, míg elkezdett enni. Volt, hogy egy falat nélkül ment délben aludni. Volt, hogy kiborultam, veszekedtem vele (jogtalanul, hiszen én rontottam el), sírtam, és féltem, hogy éhen hal :), vagy valami csúnya vitamin hiánya lesz. De nem adtam fel. Rengeteget sírtam, de megérte. Kb. két hónap alatt megtanult rágni, azóta mindent eszik. A töltött paprika vált be a legjobban, mert darabos ugyan, de nem kell sokat rágni, ezen gyakoroltunk. Aztán a paprikás krumpli (villával összetörve) és a tarhonyás hús is tetszett neki. Mert az is könnyen fogyasztható. Volt, hogy a húst túlrágta, és annyira kiszáradt, hogy nem bírta lenyelni... Ez ment heteken keresztül. Alvás után újra megkínáltam az ebéddel, és két kaja között semmi nem volt, max. gyümölcs (egyedül az almát ette meg). Ma már két éves múlt májusban, és most is megvan a problémánk. Zöldséget egyáltalán nem eszik.... Gyümölcsből pedig csak az almát és a banánt... Az új ízektől írtózik (gyümi, zöldség, keksz, kinder tejszeletet meg sem kóstolta soha, fújozza...bármi legyen is az). És ami megmaradt: a levest a mai napig csak ürsen eszi meg, egy szem tészta nem kerülhet bele, és leveszöldség sem. Bezzeg a húst kieszi abból is. :) Ami még bevált: kezébe adtam egy szelet szalámit, vagy kolbit reggelire, na azért az ugye jobb, mint az ízetlen sonka, vagy párizsi, úgy szopogatta először, aztán tömte magába. :) Ma már ha megkérdezem tőle, hogy mi legyen az ebéd, mit enne szívesen, akkor a válasz: hús. Kemény volt, rengeteget idegeskedtem s bőgtem, de megérte. Nem lett lelki sérült, szeret enni, kiegyensúlyozott kisfiú. Ja: még egy: amit csináltunk etetőszékbe hozhatta a kedvenc autóját, és ha szépen evett, akkor tologathatta közben. Ez valamelyest elterelte a figyelmét a szörnyű rágásról. Kitartás, tudom milyen nehéz...!
2011. szept. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyna vettem rá? egyszerüen nem kapott mást a normális kaja helyett.

2 napig éhezett utána evett mint a kisangyal.De addig nem fog,amig mindig megsjanálod és leturmixolod neki ha hisztizik. Érzi rajtad,hogy túlaggódod ha nem eszik,ezért műsorozik..de ha valóban éhes lesz,és látja,hogy te nem engedsz a hisztinek akkor meg fogja enni!!

2011. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Éheztetés előtt egyáltalán nem evett darabosat?

Tudod hogy mi volt az ok?

2011. szept. 20. 15:15
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Evett alma gerezdet, negyed virslit és ropit. Meg pár falat zsömlét, és kenyeret. Mást nem. Mi baja volt? Lusta... Elkényeztetettem... Aki az almát gyönyörűen megrágja, meg a ropit, az tud rágni, tehát az én fiam tudott, csak lusta volt. Napról napra viszont többet evett. Utolsó előtti hosszú válaszoló voltam. :)
2011. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az Én fiam sajnos soha nem evett semmi darabosat, mert ha kínáltam visított,ha mégis a szájába került, akkor nagyon könnyen és rengeteget hányt. Míg bent volt az orrmandulája, addig hátra húzta a nyelvét, soha nem öltötte ki.

Most már ez márc. óta nincs, mert kivették az orrmanduláját, mégsem eszi meg a darabosat. Ha mégis a szájába veszi és torkán akad, akkor vissza öklendezi és egy pici kaja visszajön, de már nincs az a borzasztó hányás.

2011. szept. 20. 16:42
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
tedd ki elé az ételt adj neki kanalat vagy villát és kívánj neki jó étvágyat! kezdj el enni te is, ha cirkuszol meg se halld, ha nem eszik egy falatot sem , akkor nem eszik. következő étkezésig ne adj neki semmit enni. hidd el nem fog éhen halni!
2011. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is sokáig nem evett darabosat,kb 13 hós volt,mikor kiraktam az almáspitét,megfogta a kis kezébe és mindmegette,utána már mindenféle darabosat megevett.

Mi lenne ha hagynád,hadd fogja meg kézzel az ételt,tudom,hogy lehet mosni utána,meg takarítani.

Pufit,babapiskótát,tejszelet féléket,túrórudit se eszi meg?

2011. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!