Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mik a tapasztalatotok ill....

Mik a tapasztalatotok ill. javaslatotok, ha a kisgyereketek nem eszi meg az ebédet a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Ma ettünk először, ill. ettünk volna a bölcsiben, másfél hete zajlik a beszoktatás, de nem akart leülni enni, pedig már minden gyerek ült és evett. Sajnos nem sok reményt fűzök hozzá, hogy enni fog valaha főtt ételt ott, mert itthon se eszik rendesen idén tavasz óta.Már minden módot kipróbáltunk, de "nem" a válasz.Mindenki azt mondja, hogy idővel meg fog változni, mert látni fogja a többieket is.Ti mit tettetek ilyenkor? Otthon mit adtok enni amikor hazamentek, és nem evett?
2011. szept. 21. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a picikéd? Mennyi ideje jár bölcsibe? Ha még csak néhány napja, akkor valószínűleg az új környezet zavarhatja. Majd, ha már beilleszkedett és te sem leszel ott, ne félj, enni fog! A gyerekek tényleg jobban esznek társaságban,ott bizony néha még az otthon "nem szeretem" étel is nagyon finom tud lenni. Én óvónő voltan. mindig hagytunk időt a kicsiknek, hogy megszokják az új helyet, soha nem erőltettünk semmit, így az evést se.

Ha a kicsikéd nem evett most a bölcsiben, természetesen kapjon enni otthon, de ne engedd, hogy válogasson, ő dirigáljon! Amit kap megeszi vagy nincs más.. Hamar rájön,ki is az úr a háznál :)))) Éhen halni nem fog attól, ha kihagy egy étkezést, majd a következőnél bepótolja.

2011. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém itthon csak bizonyos ételeket eszik meg, se leves, se főzelék, semmi normális, csak hús és gyümölcs. A bölcsiben kezdetben nem ette meg az ebédet. Majd a 2. hét végén elkezdte a leveseket kóstolni. 3. héten már jelentős mennyiséget evett belőle. 5. hét óta megeszi a főzeléket is, és egész tányér leveseket. De csak a bölcsiben :)
2011. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, köszi. Most 2 és fél éves.A múlthéten kezdtük el a bölcsödei beszoktatást, ma volt az első ebéd "próba". Igaz én is ott voltam, de persze mindent úgy próbálok tenni, ahogy a gondozónénije tanácsolja. Ők már láttak sok mindent. Viszont ami furcsa volt, hogy elég hamar elvették előle az ételt (zellerfőzelék volt). Később adtak elé krumplit meg husit, de az se kellett neki. Sajnos borzasztó válogatós. Szinte alig eszik meg valamilyen főtt ételt, kivéve a levest, meg a csirkefalatkákat és a halrudat, sültkrumplit. Nem adnánk neki ilyet, de mást nem hajlandó megenni.Idén tavaszig megette a főzelékeket amit csináltam neki, vagy legalább a bébiételeket. De már az se kell neki. Kenyér, kifli, vajasan vagy májkrémesen, sajt, párizsi, sonka jöhet. De itt leves csak kétszer van a héten. Bébiételt meg már nem nagyon szeretnék neki adni, hiszen nagyfiú már, azt kellene már ennie amit mi eszünk. Rendes ételeket főzünk itthon, mindet megtudná enni, de egyszerűen nem akarja. Mondták bent, hogy türelem, de sajnos ismerem a fiam, és félek.Másik gond, h szegénykém még csak egyedül ül az asztalnál, mert folyamatosan zajlanak a beszoktatások, és a társai csak mostanában fognak jönni.Nincs olyan "régi", aki az ő asztalánál ülne, és akkor talán látná, h ők esznek. Bár teljesen mellette van a többi kis asztalka is, ezért elvileg látta, h mindenki eszik, de ő felült a motorra, aztán meg elment játszani.Szerintem marad az "éheztetés". Meg a reménykedés is, hogy hátha holnap vagy holnapután jobb lesz. Csak így kidobjuk az ablakon a havi pénzt, amit be kell majd fizetni....:(
2011. szept. 21. 15:27
 4/8 A kérdező kommentje:

a második válaszolónak: jaj, jó kilátások...:(

De legalább eszik a picitek.Reménykedem én is, hátha megváltozik a helyzet.MOost pl. ha felkel, akkor éheztessem ki????Már előre tudom, h menni fog a hűtőhöz, és kér majd egy krémtúrót vagy egy tejszeletet. Valószínűleg mi is elrontjuk így.De mondom régen nem volt ez így, szinte mindent megevett. Most tavasztól ennyire válogatós.

2011. szept. 21. 15:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nővérem kislánya két hétig nem evett és két hétig bőgött.

Mikor túl tette magát a változáson, akkor már

el sem köszönt amikor bevitte és alig akart haza menni:-)

2011. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó még annyit:

Pszichológus a kaja problémára azt javasolta, hogy egyen máshol is a gyerkőc. Ne csak otthon, hanem pl.:kiránduláson,

barátoknál, picniken. Az ő rosszul evő fia, amikor nem volt más, akkor a vadasparki kiránduláson még a száraz kenyeret is megette.

2011. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első és eddig az egyetlen próba ezzek után azt vizionálni hogy sose fog ott enni hát túl pesszimista látásmód.

Hidd el ha beszokik, ha nem leszel ott enni fog mert rájön hogy ha nem eszik elveszik a kaját és éhen marad.

Pár nap átéhezet nap után enni fog csak te semmikép ne helyez erre túl nagy hangsúlyt,

kérdezd meg evet e aznap ha igen megdicséred ha nem ne beszélj vele erről mert akkor tuti nem eszik.

2011. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Arra is hamar rájön hogy a bölcsibe se krémtúró se tejszeletet,

ha elfogadsz egy tanácsot ilyen dolgokat meg se vegyél otthonra mutads meg neki a hütöt "nem volt a boltban anyú nem vet" ha mást nem hajlandó megenni akkor éheztesd ki csúnyán hangzik de pár nap után enni fog.

2011. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!