Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a Fisher price csodavilág etetőszékkel?

Figyelt kérdés

most szeretnék vásárolni a babámnak, és ez nagyon tetszik.

mélysége milyen, a kényelme, magassága stb.minden érdekel


2011. nov. 1. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt csak biztosan félóráig megülö babának használnám kb 9 hós korától úgy max 2 éves korig. aztán már nem fog benne megülni vehetsz egy olyat amibe maga fel tud mászni.


én két etetöszék híve vagyok, mert ezek amiket hosszabban kitudsz használni.


az egyik a chicconak van egy 0 hós kortól használható, ami végül is pihenö székként van, teljesen dönthetö, habár ezt is csak 2 éves koráig használod, és batár.


a másik a stokke és hasonló fa székek. amit elöször sima etetöszékként használsz, egy darabja a bútoraidnak, még jól is mutat, és ezt élete végéig használhatja. mert átalakítható folyamatosan.


nekünk stokke van, habár kb 9 hós korától használtuk csak, akkor már ölve játszott.

2011. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekunk nem csodavilag dekoralasu van, de fisher price, az alap ugyanaz es kb minden ugyanaz, csak a minta mas.

En tokeletesen elegedett vagyok vele, a nagyobbik gyereknek vettuk meg ket es fel evvel ezelott.

Annyira bevalt, hogy a kicsinek is vettunk egy ugyanilyet, mert nem volt kedvem kiserletezni masikkal.

Nalunk a fo szempont az volt, hogy hany kiloig hasznalhato, mert igen nagy sulyu volt a fiam mar fel evesen is, hosszu is volt, szoval sejtettem, hogy o 3-4 evesen nem 15 kilot fog nyomni, hanem joval tobbet.

Es az etetoszekek 15 kiloig birjak a strapat altalaban leiras szerint.


Szoval ez be is jott, a nagyobbik gyerek most 3 eves, 18 kg es nagyon szereti hasznalni meg most is. Kenyelmes a szek, igy bele szokott ulni rajzolni, gyurmazni is, a talca nagyon konnyen takarithato. Annak ellenere, hogy mar nagyon sokat hasznaltuk meg most sincs rossz allapotban, pedig en rendszeresen mosom a huzatot, eleg konnyen le lehet szedni es mosogepbe rakom, fel nap alatt megszarad, magat a szek vazat pedig a kertben szoktam slaggal es egy nagyobb puha kefevel letakaritani. Semmi baja, se egy rozsda nincs sehol, se a huzat nem szakadt el, nem nyikorog, nem mozog, a fokozatok is normalisan allithatoak a mai napig.

A talca mar rengeteget esett, de nem tort el, jo minosegu muanyagbol van, csupan karcos lett.

Nem szinezi be az etel. (Csak azert irom, mert van olyan etetoszek, aminek nem jo minosegu a talcaja es az elso paprikasabb, vagy szinesebb etel befogja, utana le sem lehet szedni rola a szint, az nem valami gusztusos.)


A magassaga 7 fokozatban allithato, ugy gondolom, hogy ez eleg ahhoz, hogy minden gyerek, anyuka megtalalja a megfelelot eteteshez, vagy epp az asztalhoz igazitva, ha mar nagyobb a gyerek.

A 3 fokozatu donthetoseg boven eleg volt, mondjuk a fiaim mar 6 honaposan felultek, azert kezdtem el a hozzataplalast is, de ennek ellenere meg jo darabig a 3. fokozatba dontottem a hattamlat, hogy ne uljenek mereven a szekben. Igy nem is fekudtek, de kenyelmesnek is tunt a gerincuknek.


Az egyetlen hatranya talan az, hogy nem egy kis darab, eleg szeles, de a labai egymashoz csukhatoak hasznalaton kivul, ugy mar nem foglal sok helyet. Akkor terul el nagyon, amikor ki van nyitva, de engem ez megnyugtat, mert igy barmennyira szorakoznak a szekekben a fiuk, hiabba ugralnak, dolnek jobbra-balra, a szek akkor sem borul fel.

2011. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nekem a babám 10 hós és 10kg. ha olyan a kedve el üldögél fél órát simán, kényelmeset szeretnék neki, és ezt gondoltam első körben annak.szóval egy méretűek a fisherek? tudnál nekem mondani esetleg méretet, mert nem találok sehol sem:( köszönöm

2011. nov. 1. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Elso valaszolonak:

ebbe fel tud maszni a gyerek egyedul, sot, ki is tud maszni. Legalabbis mindket gyerekem 14-15 honapos koruktol mar le tudta rola venni a talcat egyedul akkor is, ha a szeken kivul voltak, akkor is ha benne.

Ennek is dontheto a hattamlaja eleg jol, nem ul benne mereven a gyerek, az meg a masik, hogy egy csak fixen fekvo babanak nincs szuksege etetoszekre, legalabbis nem lenne szabad azelott kezdeni a hozzataplalast, hogy a gyerek fel tud ulni.

(Megjegyzem, en nem Magyarorszagon vagyok, de itt az egyik fo hatar a hozzataplalasnal az ulesi tudas, ami vegulis logikus.)

A tripp trappot en is neztem, de szinten szemelyes velemeny: 1 eves kor alatti gyereket nem raknek bele, OK, lehet venni hozza nyugodtan a piciknek valo szettet, de annak ertelme nem sok van, mert abban kb csak fel eves korig fer el a baba (megneztem, beleprobaltuk az akkor 4 honapos fiamat es igen karcosan fert bele), egy 6-12 honaposnak mar kicsi, viszont a tripp trapp onmagaban meg nem annyira fiatal baba barat. Eleg merev, valljuk be.

Egy eves kor utan mar szuper, egy maszivabban ulo es erdeklodobb, jobb egyensulyu babahoz.

De akkor meg mindig ott van, hogy arra a fel evre kellene valami...

2011. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Merni most nem tudok neked, mert mi epp egy hetig nem vagyunk otthon, videkre utaztunk. Ha hazaertunk es nem felejtem el, akkor megmerem neked.


Igen, en ugy lattam, hogy ebbol a tipusbol mindegyik kb egyforma meretu, mert aruhazakban is szoktam latni es akkoranak tunnek, mint a mieink.

A mienk ilyen felepitesu, ugy latom, hogy az is ilyen, amit te keresel: [link]

2011. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, én maradnék a fisher pricenál, csak tapasztalatokat szeretnék vele kapcsolatban, hogy milyen ez a csodavilág etetőszék. köszönöm tényleg a válaszotokat!! ha valaki tudna méretet írni megköszönöm
2011. nov. 1. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!