Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lenne neki a legjobb?

Hogyan lenne neki a legjobb?

Figyelt kérdés
Váláskor 6 éves volt a kislány. Anyja neveli, ketten élnek. Az ex ferj 2000 km-re él. Szülőknek mar évek ota van masik, jol mukodo parkapcsolata. //a gyerek anno " veletlen" jott egy amúgy is rossz házasságba...// Apjaert odavolt, de a nagy táv miatt nem találkoznak mar. Megis, mi lenne egy ilyen szituban levő gyereknek a legjobb? Ha apja felkeresi, milyen gyakran és hogyan kellene? Nagyon messze van és folyton dolgozik. Anyjával nem beszélnek soha. A gyerek sajnos problémás, mert akaratos, nagyszájú, szemtelen, látszik, h olyan, mint aki "neveli".. Igy hogyan kellene/ lehet felé közeledni?
2011. szept. 21. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Először is elfelejteni ezt a "látszik, hogy olyan mint aki neveli" típusú beszólásokat, amik gondolom az anya felé irányulnak. Nincs jogotok ilyet mondani, mikor az apa felé sem néz 2000 km-ről. Tudjátok is ti, milyen a gyerek, vagy hogy milyenek a körülmények.


Az apuka szégyellje magát, egy normális szülő nem engedi, hogy bárminemű távolság elszakítsa a gyerekétől, főleg, hogy gondolom önként és dalolva ment oda, ahol van, nem a gyerek küldte el.

2011. szept. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Én csak a sajnálatos igazságot írtam le. Tisztelet a kivételnek, te biztosan az vagy! Ez másik szitu, és én jó szándékból kérdeztem! Tényeg az érdekel, egy ilyen nehéz helyzetet mégis hogyan lehet szépen alakítani? Nem lehurrogni kell, kedves első válaszoló :-D ...
2011. szept. 22. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne veszekedj vele!Az a legfontosabb!Mert az csak haragot szít a lányod szemben is.Amikor úgy látod rajta,hogy fogékony a beszélgetésre beszélgessetek.Bármiről légy a barátnője és ne a nevelője.Mond el neki a saját gondolataidat és érzéseidet is.Érezze,hogy egy szinten vagytok.Ez ronda mondat volt bocsi de remélem érted mire gondolok.Csak,hogy ne úgy járjon haza,hogy na ma is biztos összeugatok az anyámmal,hanem végre nyugalomban leszek ha haza megyek.Ha egyedül akar lenni hagyd.Próbálj megbízni benne de mond el a félelmeidet egyes dolgairól.Ha például buliba megy oké menj megbízok benned de tudd,hogy aggódok érted!Mert te vagy nekem a legfontosabb!És nagyon fontos az ölelés szerintem.A gyereknek akármekkora is az anyja melegsége megnyugvást és biztonságot ad!Én mindig úgy válok el a lányomtól,hogy megölelem.És naponta többször is odamegyek hozzá.:)És mondom,hogy szeretlek!Egy kicsit adj lejjebb te is a szigorból és ő is nyugodtabb lesz!És csináljatok közös programokat.Pizzázás film nézés.Csak fokozatosan!Remélem helyre jön a kapcsolatotok.Az apja pedig ha máshogy nem is legalább telefonon tartsa vele a kapcsolatot.Erre te is megkérhetnéd az apját.Muszáj kommunikálnotok hisz a lányotokról van szó!!!!!
2011. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hány éves most a lány?

Nem azért nagyszájú stb...,mert kamaszodik?

Az apa helyében igyekeznék felvenni a kapcsolatot anyával,lánnyal egyaránt telefonon,neten,levélben ...

És nem adnám fel,de nem kezdenék bírósággal meg gyámhivatallal fenyegetőzni.Elmondanám,hogy ott mit mondtak,de nélkülük szeretném...

én.

2011. szept. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!