Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kisfiam csak bugyiba...

3 éves kisfiam csak bugyiba kakil, és ritkán. (kb 5 naponta). Az ovitól várhatok "csodát"?

Figyelt kérdés
Mindent kipróbáltunk már... ne szereket írjatok, mert már nincs olyan, amit ne próbáltunk volna... lassú anyagcsere+ pszichés gondok.. fél a kakitól, és úgy kakil, hogy elbújik vhová és bugyiba. Most kezdi az ovit... félek, csúfolni fogják, hogy bugyiba kakil, kakiszagú, stb... Szerintetek wc-be kakilhat idővel attól, hogy látja minden gyerek wc-be kakil? ovipszichológus segíthet? Hová forduljak, mit tehetek?
2011. szept. 29. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Add neki oda a bilit, hogy azzal is el lehet ám vonulni, elbújni, és kakilhat egyedül. Utána együtt öntsétek a wc-be. 3 éves, biztos hogy megérti.
2011. szept. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt már próbáltam... :(
2011. szept. 30. 10:55
 3/10 anonim ***** válasza:

nálunk az volt, hogy nem is szólt, én vettem észre, hogy kakál a bugyiba. Ráültettem a vécére, otthagytam. Akkor simán belepottyantotta, mondta is, hogy szép nagy barna kaki. 4 hónap után beidegesedtem, hogy még mindig nem szól, aztán rácsaptam a seggére. Nem jó módszer. De azóta hajlandó szólni. Igaz, ő nem félt, csak szórakozott.


Ha fél: meséljetek. Hogy pl. a kaka megy a többi kakához a vécébe, várják őt, mennek a tengerbe együtt, valami hülyeséget találjál ki neki, vagy jutalomcsoki, ha a vécébe kakál, ilyenkor szoktak gyurmáztatást javasolni. Egyébként lehet, hazaviszi a kakát, és nem fog az óvodában kakálni. Ott nincs lehetőség elmélyülésre, futószalagon vécéznek, mosnak kezet.

2011. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is hasonló probléma volt. Leírom, nálunk mi történt, hátha segít valamit (esetleg erőt ad, hogy nem vagy egyedül). Amíg pelenkás volt a fiunk, semmi gondja nem volt a kakilással, aztán úgy lett szobatiszta, hogy a kakiláshoz pelenkát kért, elvonult egy sarokba, és ott kinyomta. Mivel ekkorra már alig volt jó rá a legnagyobb pelenka is, ill. alig fért bele a kakija, rádumáltuk, hogy próbálkozzon a vécébe, ott nem lesz kényelmetlen. Sikeresen próbálkozott is egyszer-kétszer, de aztán elkezdte azt, hogy ugyanúgy elvonult egy sarokba, ha rájött az inger – és megpróbálta visszatartani a kakálást.

Végigmentünk mindenen, már ismertük minden mozdulatát, mikor vonul azért félre… kértünk, könyörögtünk, sírtunk-rítunk, teljes pánikba estünk, hogy bélcsavarodást kap (a többi rémet le sem írom), és különben is, a mi gyerekünk miért nem képes elmenni vécére, holott semmi baja, sőt, igen fejlett, értelmes srác. A dokink megnyugtatott, hogy nem lesz semmi baja, ha 5-6 naponta kakál, így könnyebb volt megfogadni, hogy ne erőltessük az ügyet, mert ez egy olyan dolog, amivel a gyerekek „kézben tudják tartani” a szülőket. Ezek a pisi/kaki dolgok azok, amihez tényleg a gyerek döntése kell, mi, szülők nem tudunk beleszólni. „Engedjük el” a témát – javasolták, és semmiképpen ne büntessük (mondjuk ezt nem is tettük nyilván).

Persze ettől nem javult gyorsan a helyzet, de lassacskán igen, előbb-utóbb hajlandó volt elmenni vécére, ha láttam rajta, hogy épp szorítja vissza, és kértem, aztán már magától is elment (előfurdult, hogy addigra már kissé kakis a nadrágja, de nem parázom rá), most, 6 évesen (!) ott tartunk, hogy megbszéltük, 2 naponta elmegy és megpróbálja a kakilást, és általában sikerül is neki.

Ha nem, akkor nincs csokievés (nem mintha nagyon sokat enne, de az nem tesz jót az ügyben), ezt ő is elfogadta.


Ez a mi sztorink, de nyilván minden gyerek más. Én is paráztam az ovi miatt, általában megpróbálta estére időzíteni a gyerek a kakilást, de így is előfordultak „balesetek”, hiszen ha ott jött rá, és már több napja nem kakilt, nem tudta teljesen visszatartani.

Nálunk mázli volt, hogy az egyik óvónő iskolás fia ugyanezt csinálja, így az óvónő megértette a problémát. A gyerekek sosem csúfolták ezért, lehet, hogy a vegyes csoport miatt, ahol ugye mindenki más szinten van.


Nem könnyű helyzet, sok türelmet kívánok neked, nagyon átérzem a dolgot.


A nevelési tanácsadóba el lehet menni (erre gondolsz ovipszichológus alatt?), nálunk nagyon segítőkészek, biztosan tudnak tanácsot adni.

2011. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!! Rajzzal próbálkoztunk már, nem egyszer nem kétszer.. a történet és a rajz tetszik neki, de változás nincs..akkor megpróbálunk mi sem görcsölni ezen... már ha kakil, ami egyébként is nagy ünnep, dicsérem, és mondom neki, hogy tudom, hogy ő ügyes kisfiú, és ha úgy érzi,akkor wc.ben is kipróbálja majd... Mert milyen jó móka, ha a wc-be pottyan a kaki, stb...
2011. okt. 1. 14:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia.Az én fiam is ugyanezt csinálja mint a tied.3,5-éves volt, most nyáron lett nappalra szobatiszta.Az éjjelit még nem írom mert most tartunk ott,hogy 3.napja száraz a pelus.De a kaki nehezen megy eddig mindig pelust kért,most meg a gatyába megy.Ő is nehezen kakil több napig semmi,aztán amikor észreveszem rajta már a gatyába van.Fél ő is tőle ez nem tudom miért van,de még a szemét is becsukja mert nem akarja látni se.Nem tudom mi a megoldás én se.Nem erőltettünk semmit se,sőt van egy könyve is amibe látja,hogy a kisfiú kakil a wc-be és hogy megy végig a csőben.Hiába mondom,hogy nem kell félni és mindenki oda kakil a wc-be nem hajlandó.Sajnos én is megoldást keresek csak nem tudom mit kell ahhoz csinálni,hogy ezt megértse!
2011. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!! Kitartást nektek is.. reméljük megoldódik!! Én most azt választottam, hogy nem görcsölök rajta, elengedem a témát... Hátha így nem lesz megfelelési kényszere, vagy nem tudom... Sok sikert!!!
2011. okt. 2. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia.Nálunk is a kakilással volt gondunk,pisilni szépen pisilt wc-be ,de kakilni pelust kért,ha nem adtam inkább nem kakilt,sehol nem volt hajlandó kakilni,csak itthon és csak velem!!Gondolhatjátok,mennyi program elmaradt kakira várva!!Mert sajnos én is egyszer ráhagytam,hogy ha kell majd kakil,mondván ha nem görcsölök rajta,akkor jobb lesz a helyzet,mert hogy már csak azért sem kakil,mert én azt akarom.a lényeg hogy 4 napig nem kakilt ,az 5. nap már a kórházban voltunk,mert csak feküdt,vagy ordított,magától már nem tudta kinyomni,mert bekeményedett a vége .Beöntést kapott ,nem sokat segített,majd kúpot és vártuk a csodát,ami nem akart jönni,én 20 hetes terhesen ,a férjemmel ültünk 3 napig a kórházban,mire kiimádkozták a kakit belőle,nagy ordítások közepette!Na utána nem hagytam rá,ha két napig nem kakilt már adtam neki a duphalacot,és vagy 5 percenkén ismételtem neki,hogy ma kakilni kell,mert beteg lesz!!Néha már én mentem a wc-re,mert annyit mondtam!És inkább odaadtam a pelust.Lassan eljutottunk oda,hogy már csak szólni kellett és kis idő múlva kérte a pelust,vagy kérte a sziruput,de biztos phszihés dolog volt mert megitta és 5 perc múlva kakilt,annyi idő alatt meg nem hat!Aztán vettünk wc szűkítőt,meg egy tucat bilit,de ülhetett órákig a bilin nem sikerült,csak pelusba,aztán megszületett a kistesó és ő ugye már nagy fiú(3 éves),és már a kistesónak kell a pelus,meg egyébként sincs ekkora fiúkra,stb,szóval ment a duma neki! és egyszer elfogyott a pelusa,én meg már jóval előtte adagoltam neki,hogy ha elfogy,akkor nincs ,nem lehet már kapni,így muszáj lesz wc-be kakilnia.Azt mondta,hogy jó,én hittem is meg nem is,az utolsónál figyelmeztettem,hogy nincs több,ő is meggyőződött róla(persze biztonság kedvéért azért vettem neki)és azóta wc-be kakil szűkítővel,bilibe nem megy!De csak itthon volt hajlandó,azóta a sok beszélgetés hatására már a mamáknál is kakil,de vinni kell a szűkítőt!Én is naptárt vezettem,mikor kakilt,mert a doki azt mondta,hogy 3 naponta muszáj,mert kitágul a vastagbél utolsó szakasza és egész életében szorulással fog küzdeni! Mióta wc-be kakil van hogy többször is van egy nap,lassan megoldódni látszik a probléma,bár az oviba még nem hajlandó!
2011. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja ,és sajnos az ovi csak rontani szokott a dolgon!Nehéz ez az időszak nekik!
2011. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És még egy.Nekünk a LEPICOL nevű akármit javasolta a doki,de nem a tasakosat,hanem az ömlesztettet.Henger alakú dobozban van,bár mindenhol a tasakosat lehet kapni,de megrendelték a gyógyszertárban nekem.Nem hittem benne,mert már mi is mindent kipróbáltunk,de tényleg jó!
2011. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!