Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek akkor ha a 15...

Mit tennétek akkor ha a 15 éves lányotok hetente minimum egyszer részegen jönne haza, naponta legalább egy doboz cigit elszívna és volt már rendőrségi ügye is?

Figyelt kérdés
Az elején mondom az eset nem velem hanem egy nagyon kedves ismerősömmel történik. A lány valmelyik nap is részegen hazament és majdnem nekiment az anyjának.
2010. ápr. 17. 12:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
nem engedném el sulin kivül sehova, nem adnék neki pénzt hogy ne tudjon cigit venni. (15 lány)
2010. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Valamit nagyon elszúrt a nevelésben. Nem feltétlenül szigorra gondolok. Rá kéne jönni hol rontotta el, miért nem tiszteli a lánya, és miért ilyen rossz dolgokban keresi az önmegvalósítást. Őszinteség, türelem, szeretet, megértés, elfogadás általában ezek hiánya okozza a problémákat.
2010. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Mély önvizsgálatot tartanék, mit is ronthattam el szülőként. Leülnék beszélgetni a gyerekkel - már persze, ha egyáltalán hajlandó lenne beszélgetni velem - és igyekeznék megtudni, mi a baj az életében, mit hiányol, miért próbálja így felhívni magára a figyelmet. Mivel ebben a korban nagyon fontosak a kortársak, barátok, lehetőségként még az elköltözés gondolata is felmerülne bennem - hogy kiemeljem ebből a rossz társaságból - és egy másik helyen teljesen új életet kezdhessen. De elsősorban beszélgetni kellene vele, több figyelmet fordítani rá. Ha egyedül vagy a család nem boldogul ebben a helyzetben, akár szakember segítségét is kérném. Mert ha így folytatja, a lejtőn nincs megállás: ivás, drog - egyre keményebb drogok és lehet, hogy a 30 évét sem fogja megélni.
2010. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
49%
Ha az én gyerekem lenne és így jönne haza akkor lebasznám keményen és ahogy irtad ha nekem jönne úgy felpofoznám hogy megjegyezné egy életre és nem azért mert durva vagyok hanem mert ha valaki nekimegy a saját szülőjének annak ez jár aztán persze elmagyaráznám neki hogy ne utáljon ezért és ha idösebb lesz akkor rájön hogy ez nevelő célzatú pofon volt ami kicsit felébreszti hogy nem körülötte forog a világ!
2010. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
hajaj, úgy érzem, mire idáig fajultak a dolgok már majdnem késő... itt az anya az ég világon semmit nem tehet már, mert sz@rt se ér a szava, már bocsánat. Apa, nagybácsi, nagynéni, egy külsős kellene, akinek még van tekintélye - mert a cél elsősorban a lány életének helyes útra terelése, nem az anya-lánya kapcsolat ápolása. Úgy gondolom az a második lépés. Az első, hogy valaki olyan hasson a lányra, akitől azt el is fogadja.. még mielőtt börtönbe kerül!
2010. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Manapság sok ilyen eset van. Sajnos a rossz társaság és a menőnek lenni, az beleviheti cigizésbe piálásba.Van ismerősöm akikkel együtt iszogattunk 16 évesen de leszokott róla, és mára kinn él külföldön, stb. Nem a családi háttérrel volt a gond, talán mert megarta mutatni hogy ő is valaki figyelelmünk akarta felkelteni. Egy suli váltás szerintem jót tenne. szigorúbbnak kell lenni az iskolai követelményekkel, ellenőrizni kellene az ellenőrzőt, esetleg beszélni tanárral, hogy nézzenek valami külön órát. Gitározás az tök jó! Majd az érettségire kell koncentráltatni, mert az utolsó évben behozhatatlan lemaradásai lesznek!!!
2010. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

15éves koromba ugyan ez voltam, csak fiúban :)

csak én nem ittam, hanem szívtam.

2010. ápr. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg nem tudom ez a viselkedés mire jó. Én is ittam és dohányoztam is 15 évesen! Havi 1 doboz cigaretta, alkohol pedig mértékkel, hogy soha ne veszítsem el az eszem. Persze a szüleimre se támadtam rá. ha hazajöttem egy buliból akkor elmentem szépen lefeküdni aludni.

Meg lehet találni a középutat. Szüleim sem ellenezték, éppen ezért, mert látták, hogy tartom a mértéket. Ez a korszak pedig pár év és vége.

2010. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok /mindent mértékkel/. Szerintem én próbálnám megbeszélni vele, mert nekem is volt egy ilyesmi korszakom és akkor az volt a baj, hogy úgy éreztem nem figyelnek rám és valahogy fel kell hívni anyuci figyelmét...

16/L

2010. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
mivel a szülőkm eddig sem tudtak hatni a lányra,és erre most is kevés az esély,speciális nevelőintézetbe adnám,ahonnan nem tud lelépni és rendbeteszik az agyát.
2010. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!