Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3éves kisfiam egyre kezelhetet...

3éves kisfiam egyre kezelhetetlenebb. Teljesen kimerít, mindennaposak a hisztik, a buszmegállóban a műsor. Ha ráütök a kezére, odatartja a másikat. Átvette az irányítást otthon is. Amúgy értelmes kisfiú, a bölcsődében nincs rá panasz. Kinövi?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2,5 éves, ugyanezt produkálja, vele sincsen gond a bölcsiben. Egyszerűen korlátokat állítunk neki, ha valami rosszat tesz, bántja a testvérét, rosszalkodik sarokba állítjuk, bár még így is sokszor a képembe röhög. Ne engedjétek át az irányítást a gyereknek, annál rosszabb, mert ő azt egyből észreveszi! Tudom, nagyon nehéz, mi is ezt a korszakot éljük, de el fog múlni, egyszerűen most próbálkozik be mindennel, ezért kellenek a korlátok. Feltétlenül következetesnek kell lenni, ha egyszer valamit nem szabad, azt később sem szabad engedni! Türelem kell hozzá, bár nekem is sokszor elszakad a cérna, pedig napközben itthon sincs!
2009. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,tudom türelem, csak az egyre kevesebb..idegileg fáradok ki tőle:)okos kölyök,mert mindenki gyengéjét megtalálja
2009. ápr. 29. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Első voltam. Ilyenek a gyerekek, tényleg rengeteg türelem kell hozzá, túl lesz majd ezen a korszakon. Nálunk most éppen semmi sem jó neki, bármit csinálok. Mert ugye egy anya rosszat akar a gyerekének?! Remélem hamar elmúlik náluk ez az idő, mert tényleg nagyon nehéz! Kitartás!
2009. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ne is mondd! Az enyém is 3 lesz és mint az ördög. Ha nem úgy van valami ahogy ő kitalálja már rugdos, harap, sír, lefekszik a földre. Borzasztó korszakában van. Próbálok én is következetesnek lenni, de nálunk az a baj h a férjem nagyon engedékeny. Ez meg csak olaj a tűzre.
2009. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Az én fiam 2 és fél éves, de ő is nagyon hisztis. Ő egész nap itthon van, nem jár bölcsibe, de amint valami nem úgy van, ahogy szeretné, jön a földreborulás.

Leírom, nálunk melyik problémára mi vált be.

Alvás: van egy plüss mickey egere és egy kockásfülű nyula. Az egér általában alszik, és nem szabad felkelteni, a nyuszi pedig csak jó fiúk mellett marad. Ez nagyjából bevált:)

Evés: ha szépen megeszi az ebédet, akkor kap utána egy kis édességet, ugyanis imádja a hasát.

A boltba eltereljük a figyelmét valamivel, amit a vásárlás végén ő tehet vissza a helyére, amiért agyon dicsérgetjük, ettől is dagad a mája:)

Itthon pedig ráhagyjuk. Ha hisztizik, kivonulunk, pár perc múlva csicseregve utánunk jön:)

A nagyi meg nem vigyázhat rá, mert elrontja, szó szerint 2 hétig megállás nélkül üvölt, ha nála volt előtte.

Szóval, csak kitartás és türelem!

2009. ápr. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Sziasztok, az én egyéves fiam ugyanez. A hiszti egésznap, de megállás nélkül. Hiába ülünk le vele játszani, semmi nem jó neki. Nem tudom mit csináljak vele... kint az udvaron, csak a locsoló izgatja, meg veteményes széttúrása, a macskákat üti vágja, nem tudom honnen szedi ezeket, nem tőlünk.
2009. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Én is azt vártam, hogy kinövi. 9 éves.

Még mindig képes olykor a földön fekve üvölteni.

2009. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, a locsoló!Ez nálunk is nagy játék!Akkor a legnyugisabb ha az udvaron vagyunk egész álló nap.De akkor aztán nagyon nehéz becsalogatni.A fűnyíró, a rotagép,a kerti szerszámok jöhetnek:))

A válaszokat mindenkinek köszönöm!Kicsit nyugodtabb vagyok, nemcsak nálunk van hajcihő...

2009. ápr. 30. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!