Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem tudom mitévő legyek, hogy...

Nem tudom mitévő legyek, hogy kezeljem ezt a sok sírást?

Figyelt kérdés
6 éves kislányom mindenért sír, ha csak rászólok mikor rosszalkodik már kezdi, és akkor azzal jön h nem szeretem, és mégjobban sír, ha valami nem sikerül sír, ha valami szétesik/pl. játék/ hiába mondom hogy megcsinálom mégjobban sír. Sír.
2011. okt. 16. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
lelki problémája van, ha régóta csinálja ezt akkor én elvinném pszichológushoz hátha kideríti hogy mi a baj
2011. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jajj....nem akkor rosszalkodik, mikor unatkozik? És akkor jön a sirás=hisztizés szivszaggatóan. Gondolom a játszótéren vagy uszodàban nem sir, hanem játszik....vagy? Tipikus hatéves kori "vergődés"...?
2011. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Átérzem a problémád, nekem a 6 éves fiam működik hasonlóan. Ha pl. vacsora előtt szólok neki (nyilván nem üvöltve, hanem teljesen szépen kérve), hogy mosson kezet, sírva fakad, és elkezdi magyarázni, hogy ő éppen oda indult. Nagyon bosszantó, és elkeseírtő, hogy egyszerűen nem tudom, miért van ez, és hogyan szóljak, hogy ne legyen így.

Úgy sejtem, hogy ez valami teljesítési kényszer lehet, hogy nem szereti, ha ő valamit rosszul csinál… de az a furcsa, hogy nem vagyunk vele túl szigorúak, próbálom magunkat kívülről figyelni, nem arról van szó, hogy folyton tiltjuk vagy utasítgatjuk.

Egyébként meg igen értelmes, és mindent meg lehet beszélni vele, kivéve ezeket a szitukat, mert ilyenkor mindenfélét kitalál, pl. ha megkérdezi, ehet-e csokit, és azt mondom, most ne egyen, mert mindjárt vacsora van, sírva fakad, és elkezdi magyarázni, hogy „de nem azért fakadtam sírva, mert nem ehetek, mert nem is akartam csokit enni”.

Így leírva viccesen hangzik, de meglehetősen idegpróbáló ez.

2011. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs, hogsy nem a kérdésre válaszolok, de érdekelne, hogy ezek a sírós gyerekek kisebb korukban miylenek voltak? mertt az én 3 éves kislányom is sírós....mindig is az volt. most fokozottan, mióta terhes voltam és meg is született a kistesója (6 hete). de előtte is az volt. reméltem, kinövi, ezek szeritn fölöslegesen vagxok amennyire lehet türelmes, mertt nem növi ki?..... :((( amúgy nagyon értelmes okos kislány, a koránál okosabb, de iszonyú érzékeny.
2011. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10-19 17:49-kor író vagyok megint. Az utolsóként író kérdésére reagálok.

Nem tudom, van-e összefüggés, de az én fiam mindig sírós volt, csecsemőként órákat is sétálgattunk vele fel-le éjjelente. Érdekes az is, hogy igen hamar megtanult beszélni, nagyon verbális típus, gyönyörűen, választékosan fejezi ki magát, és csak mondja, mondja, mondja…

A sírással kapcsolatban még az az érdekes, hogy a fizikai fájdalmakat sokkal jobban tűri, mint az általam ismert gyerekek általában (oltári nagy zakózások, oltás stb. sosem készteti nyafogásra), lelkileg érzékeny nagyon.

2011. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!