Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekem 5. -es és egyre...

Gyermekem 5. -es és egyre többet hazudik. Söt rajta kaptam hogy pénzt is elvett itthonrol. és egyre többször csinálja ezt . Kihez fordulhatok ilyen esetben? én már nem tudok mit csinálni, kifogytam mindenböl.

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát egy biztos, hogy ez a probléma nem most kezdődött.


Pszichológus, család segítő, ilyesmi lehet a megoldás.

2011. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Körül kellene nézni az iskolában is. Lehet, hogy valaki zsarolja.
2011. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
6 évig egyedül neveltem,akkor ismerkedtünk meg a mostani párommal,van egy közös gyerek most jön a következö.költözés ,iskola váltás,lehet hogy nem birja feldolgozni.beszélgettünk vele de semmit nem mondott.a tesoknak is örül,van külön szobája annak még inkább.nem értem.kb 2 honapja kezdett ilyen lenni.
2011. okt. 20. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl sűrűek neki az események. Pszichológus, mielőtt nagyobb baj lesz.
2011. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Így hívja fel magára a figyelmet. Persze nem úgy gondolom, hogy tudatosan kigondolta, hogy ezt fogja csinálni, hanem hogy így csapódott le nála.

Megérzésem "bejött".

Pszichológus.


És addig is próbáld meg különlegesen kifejezni iránta a szeretetedet szavakkal és tettekkel is. Mondd meg neki, hogy örülsz, hogy ő van Neked. Próbálj meg legalább kéthetente egyszer egy olyan programot csinálni vele, amikor csak kettesben mentek el, a többi gyerek és párod nélkül. Akár csak egy-másfél órára. Egy cukrászda, vagy állatkert, vagy csak egy bringázás, bármi, amit szeret.


Hajrá!

2011. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Én is ezt csináltam 11 évesen, mikor a kishúgom megszületett. a lopott pénzen csokit vettem mert "nekem ez jár" hiszen "a szüleim nem engem szeretnek".

Nevelési tanácsadó sokat segített, főleg azért, mert az az idő amíg utaztunk, vagy vártunk csak az enyém és anyukámé volt!

2011. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy érzi, hogy Ő nem számít! Nem azért, mert Te elrontasz valamit, egyszerűen csak sokan lettetek. Eddig csak az Övé voltál, nem kellett "osztoznia" senkivel. Mostanra viszont van egy társad, no és a tesók. Úgy érzi elveszített. Én is végigcsináltam ezt. Engem konkrétan büntetni akart a fiam a pénzzel. Nagyon sokat vitt el otthonról. Nála az apjának is volt szerepe a dologban. Nem tudom, hogy nálatok az édesapja látogatja-e. Ha igen, lehet, hogy féltékenységből mond neki olyan dolgokat, ami által feljogosítva érzi magát a fiad arra, hogy ezt minden lelkifurdalás nélkül megtegye. Próbálj csak vele foglalkozni naponta egy-két órát. Tudom nehéz, és így is sokáig tart megoldani a dolgot, de éreznie kell, hogy Ő is épp olyan fontos mint a tesó.
2011. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagy élje a saját életét.
2012. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!