Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha rászeretném szoktati a...

Ha rászeretném szoktati a lányomat a bilire hogyan tegyem ugy hogy ne orditson rajta?

Figyelt kérdés
Az én lányom lassan 2 éves lesz és rászeretném mielöbb szoktatni a tisztaságra csak az a baj hogy fél az uj dolgoktól meg az uj helyzetektöl a fürdöszobába sem tudjuk bevinni mert ordit töle.Mit tegyek hogy ne féljen a bilizéstöl?
2011. okt. 23. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%

szia, nem értek egyet vele, hogy 2 évesen még ÚJDONSÁG a bili, de ezt most tegyük félre. Szerintem a bilit már ugorjátok is át, túl nagy már ehhez. és vegyél WC szükitőt. Inkább oda kellene próbálkozni. És nappal ne adj rá pelust. Akkor se ha hetekig bepisil, bekakil. Próbáld meg hogy óránként kérdezed kell e pisilni, gyakran ráülteted a WC-re, pl fürdés előtt, ébredés után, ebéd után, stb. Ha látod hogy kakilni készül, szaladj egyből a WC-re vele. Ha sikerül, nagyon dicsérd meg, hagy nézze meg a kakit a WC-ben, és hagy húzza le ő.

Tudom mit beszélek, a fiam 10 hónapos kora óta bilibe kakilt és 20 hónaposan szoba tiszta lett teljesen, a lányom 21 hónapos és hónapok óta bilizik. Egy hónapja nem hord már pelust, csak alváshoz. Sok sikert!

2011. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Fürdőszobába se tudjátok bevinni? Hát akkor hol fürdetitek???

Egyébként a bili nem helyhez kötött, a szobába is beviheted, ha ez a probléma.

2011. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
2,5 éves a lányom, nem hajlandó ráülni sem a bilire, sem a wc-re szűkítővel! Ott van mindig mikor pisilek, kakilok, látja mit hogy kell, ha végeztem becsukha a wc-t, benyomja a gombot hogy lemenjen a víz, de nem hajlandó ráülni. Egész nyáron pelus nélkül volt, nem érdekelte hogy folyik a kaka pisi a lábán! Van ilyen is, állítólag erőltetni nem szabad mert annál nehezebb, majd ha ő mondja hogy a bilibe vagy a wc-be akar pisilni, vagy nem kell a pelenka, akkor 1 hét alatt leszokik!
2011. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

kisfiam sem akart a bilibe, wc-be pisilni kakilni nem volt rá érett még soha nem erőltettem.

2,5 évesen Ő mondta hogy gatyát kér a pelus helyett azóta eltelt több hónap azt hiszem 2szer pisilt be de csak mert elfeledkezett, kakinál is mindig szól, de csak pelusba hajlandó kakilni szól ha végzett....

ezt sem erőltetem....


egész nap pelus nélkül van nincs baleset csak éjjelre kap pelust.

szerintem próbáljátok ki hogy a plüssöket ültetitek rá, hogy lássa azokat a bilin pár nap a szobájában és már nem is lesz neki idegen dolog

2011. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha ordít rajta, nem tetszik neki, akkor semmiképp se erőltesd, mert sokkal többet ártasz vele, mint segítesz! Pihentessétek a bili-dolgot, és pár hét múlva próbáljátok újra.
2011. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Ha csak lesz 2 éves, akkor sehogy. Majd kb. fél év múlva próbálkozz.
2011. okt. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Még nem érett rá. És nem értek egyet azzal, aki azt írta, hogy hagyjuk, hogy hetekig bepisiljen, bekakiljon. Az a gyereknek kudarc, és negatív dolognak fogja fel az egész szobatisztaság ügyet. Ráadásul hidegben hagyni bepisilni még akár otthon is??? Persze, mert majd egy jó kis felfázás után szívesen megy pisilni, igaz??? Az én fiam 2,5 évesen 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett nappalra-éjszakára is. Mert addigra érett meg rá.
2011. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem adsz rá pelenkát hetekig, akkor ki sem lépsz vele a lakásból? Szerintem várjál nyárig. Először meg kellene próbálni, hogy magától szóljon, ha kell neki, ha ez flottul megy, én akkor venném csak le a pelenkát. Ha tiltakozik a bili ellen, mindenképpen várjál. Mi olyan bilit vettünk, ami kis székre hasonlít és kivehető a közepe, 1000 Ft, arra ráült, a sima bilire meg nem, mert az alacsony volt. De kb. 2 hétig használtuk csak a bilit, vettünk kombinált vécéülőkét, mert untam mosni a bilit és a kicsit is nagyon érdekelte, hogy turkáljon benne.
2011. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Azért mert valakinek korán sikerül, nem jelenti azt, hogy mindenkinek sikerülhet. Mi kislányunk 15 hónapos korától nem kakilt be, és hamar leszokott a bepipilésről is, míg a kisfiunk 3 éves korában hagyta abba mindkettőt.


Én hagynám helyedben a témát, még nincs elkésve egyáltalán. Kicsit szüneteltessétek totál a témát.

Aztán pár hét múlva menjetek el a boltba, nézegessetek biliket, vagy szűkítőket, és válasszon ő, üljön rá a boltban.

Ne félj, nem lesz örökké pelusos, még ha egy év múlva is kezditek újra. Azért annál hamarabb is próbálkozhatsz, de ha nem megy, és erőlteted, csak neked és neki is rosszabb.

2011. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

Kisfiam 4 hónap múlva tölti a 3 évét és látszik rajta hogy még éretlen a dologra.

Már 1x elkezdtük 2 évesen, de a bili ki lett lőve, mert Ő is üvöltött.

Tavasszal jött a lépcsős wc ülőke ami tetszett neki, de hamar rájött, hogy lehet vele alsó hasizmozni.

Nyáron levettem a pelusát, de állandóan össze-vissza pisilte magát.

Néha ráül a wc-re, tehát a szándék megvan benne, de még nincs eredmény ill. régebben volt, de ezek szerint véletlenül. Ismerősöm kislánya is ezt az utat járta végig és végül 3. szülinapja előtt 2 nappal elment a wc-re.

Még nem teljesen ágy tiszta, de a nappali dolgok már a wc-be landolnak:-)

2011. okt. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!