Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet ilyenkor tenni? Az...

Mit lehet ilyenkor tenni? Az ovónő szolt hogy a 4 éves m kislányom kivonja magát a játékból, félre vonul és összeszorítja a lábait és elkezd szorongani, vigyem el orvoshoz. Hiába mondom a lányomnak hogy nem szabad, az orvos hogy tud ezen segíteni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondtál neki? Hogy nem szabad? Ő ezt nem érti szegény, hogy mit csinál rosszul, és csak a gátlásait fokozod a tiltással.

A kérdésedre nagyon nehéz így válaszolni, mert nem ismerlek, de ha gondolod, írj magatokról, a családotokról, hogyan telik otthon egy estétek, mit szoktatok játszani a kislánnyal. Az otthoni környezetében játszik-e más gyerekekkel, van-e testvére, történt-e valami az oviban, ami kiváltotta a szorongást? Vannak-e ott barátai, vagy olyanok, akiket nem kedvel, vagy őt nem kedvelik?

Nagyon sok kérdésem lenne még, de ha nem is ezen a fórumon, egy gyermekpszichológustól biztosan kaptok segítséget.

2009. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
valóban,jó lenne,ha konkrétan erről nem beszélnél a kislányoddal,ő még nem érti és nem is tudja kontrollálni amit csinál. A helyi Nevelési Tanácsadóban ingyenes gyermekpszichológustól kérhetsz segítséget. Én javaslom,hogy gondold át az életeteket,mennyi időtök jut egymásra,milyen a házasságod,életkörülméyeitek,stb. Addig is,míg időpontot kaptok próbálj változtani a dolgokon. Pl. kevesebb dorgálás,több kellemes együttlét,gyerekprogram,több bújás...
2009. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!Szerintem meg nem olyan nagy baj, ha 4 évesen még nem vesz részt a játékban, főleg,ha nem régen kezdte az ovit.ilyenkor hagyni kell egy kicsit a gyereket békén, hagy szemlélődjön és az óvónéninek kell külön foglalkoznia vele,hogy feloldódjon...játékkal ,énekkel, simogatással, ölbevétellel./legalábbis én mindig így csinálom/

otthon beszélgess vele sokat, kérdezd meg,mi történt ma az oviban, mit játszottatok,mit ettetek..stb.

de azt ne mondd neki,hogy nem szabad..mert ő még annyira ezt nem érti...

ez olyan,mint amikor a szülő reggel azt mondja az ajtóban,hogy:JÓ légy...

de azt nem mondja el a gyereknek,hogy az mit takar..mármint a jóság:)

türelem, fel fog oldódni a kislány, lehet csak idő kell neki,amig megszokja a csoportot és az óvónénit...

ha egy évig nincs változás, én akkor szoktam a pszichológust javasolni.

2009. máj. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!