Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hiperaktív kisfiam...

Mit tegyek hiperaktív kisfiam agressziójával?

Figyelt kérdés

Okos , aranyos(ha nyugodt) gyerek. Egyik pillanatról a másikra dührohamai lesznek. Eleibe ez saját maga ellen irányult, de sajnos mostmár felém és a testvére felé is. Pl ha nemet mondok valamire úgy bedühödik, hogy egy tárgyat emel rám, én ránézek kikerekedett szemmel, hogy mit csinálsz? Erre leengedi a kezét és elmosolyodik :"semmit". Ha pl játszani akar a kistesójával , de ő épp azt nem akarja játszani, pillanat alatt bedühödik és hátbavágja erősen dühből.

Annyit beszélek vele, de semmi hatása. Egy másodperc alatt bedühödik.

Félek később mi lesz, mert akármilyen szomorú is belátni az ilyen hirtelen dühös emberek csinálnak nagyon csúnya meggondolatlan dolgokat. És az a borzasztó, hogy ilyenek jutnak már eszembe. És nem tudom kezelni. Jártunk pszichológushoz sokáig, de semmi hatás nem volt. Ő is mondta, hogy sok benne az agresszió :(


2011. okt. 26. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is hiperaktív,nála is jelen van ez a probléma,engem is aggaszt.

Az agresszió mint tettekben,mint szavakban jellemzi a viselkedését néha,a kistestvérét ő is bántja.


Igyekszem türelmes lenni,mert ha indulatosan reagálom le ,akkor mégjobban bevadul,és a viselkedésemmel mintát is szolgáltatok a további agresszióra,szó nélkül nem hagyom viszont .

Néha ha olyant csinál elszakad nálam a cérna és kiborulok,rendszerint ilyenkor jön bújik,vezekel...


Nagyon nehéz,csak a szeretet erejében bízom és,hogy később jobban képes szabályozni az indulatait,szerintem mivel ez az állapotukkal jár nem szüntethető meg egy csapásra teljesen,viszont megértéssel,türelemmel megkönnyíthetjük neki,hogy minél előbb beálljon a javulás


Nekem a pszicholófgus nem győzte hangsúlyozni,hogy mennyire fontos egy ilyen gyereknél,hogy ne veréssel,agresszióval reagáljuk le az ő agresszióját,maradjunk nyugodtak és következetesek,ne szabjunk ki nagy bűntetést amennyiben rövid idő alatt képes abbahygani az agresszivitást,már azért is dícséret jár,ha még a hatalmas dühroham előtt lecsillapodik .


Nagyon nehéz ez a gyermekeknek is hidd el,ők saját magukkal is sokszor összeférhetetlenek,nyugtalanok,kiegyensúlyozatlanok,azért az agresszió kifelé is!

2011. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Huh, nem irigyellek. Valahogy le kellene kötni az energiáit, járasd focizni, vagy küzdősportolni, vagy bármi egyébre (bár nem írtad mennyi idős, lehet-e már). Tudom, hogy ez csak időszakos megoldás.


Talán az sem mindegy, hogy hogyan bünteted az ilyen kirohanásaiért, fontos lenne, hogy érezze súlyát, hogy rosszat tesz. Pl. egy büntiszéken 5-10 perc ülés egy helyben talán elgondolkoztatja.


Ez az, amit szerintem szakember segítsége nélkül megtehetsz, amúgy a pszichológus igazán adhatott volna néhány használható ötletet.

2011. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mintha az én fiamról írtál volna. És az első válaszoló is olyanokat írt amit az én fiam csinál. Én már tehetetlenségembe lekevertem neki sajnos párat és a legborzasztóbb, hogy nem is bántam meg, pedig nem vagyok agresszív típus, de amikor már totál kicsinál teljesen elvesztem a fonalat. A másik a szeretet igen sokat segít de így is sokszor ok nélkül dühöng sőt mostanában azt figyeltem meg ha egyedül játszik akkor is szétveri a vonatjait, dobálja földhöz vágja. Szóval legyen az tárgy, vagy személy ha elborul az agya semmi és senki nem érdekli sajnos. Azt mondják ezt idővel megtanulja kontrolálni és mire iskolás lesz nem lesz ilyen vészes.Sajna más ötletem nekem sincs:(
2011. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Látom nem vagyok egyedül. Pedig annak érzem magam. Én sem bántom, pedig néha nagyon komoly szinten feldühít. Egyszer viszont nálam is elszakadt a cérna, vesén rúgta a kistesót, kikapott érte. Hozzáteszem csak rontottam a helyzetünkön ami eleve nem rózsás.

Próbáltam a büntiszéket, ahogy a tv-be is van. Csak mi végülis nem székre összpontosítottunk, hanem helyiségre, hisz egy helyben nem tud ülni. Viszont öt percig bennt kellett lennie egy másik szobában. Semmi eredmény. Volt, hogy óráink mentek rá, de nálunk nem úgy működött mint a tv-ben.

Most matricázunk. Olyanért kap jutalom matricát, ami másnál természetes. Pl ma kapott, mert a kistesó nem akart vele játszani, őt ez feldühítette és nem lekevert neki pofont hanem odajött hozzám "árulkodni". Ezért megjutalmaztam. Hülyén hangzik, ugye??De mit csináljak?????

Félek a jövőtől nagyon. Fáradt vagyok, kezdek türelmetlen is lenni, kezdem unni, hogy mindenki minket bámul az oviba.

Alvásgondunkról még nem is beszéltem. Nálatok is küzedelem az alvás??

2011. okt. 26. 13:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Küzdősporton gondolkoztam, de nem lesz neki jó. Semmi fegyelem nincs benne, nem jóra hasznosítaná. Focira és valami tornára gondoltam. De itt csak 2006-os születésűk mehettek focira, ő pedig 2007.

A torna is jó lenne, imád bukfencelni, már a helyben szaltót gyakorolja az ágyról.De még nem találtam neki.

2011. okt. 26. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Alvásprobléma együtt jár egy komolyabb hiperaktivitással ezt a neurológus mondta legutóbb nekem,az enyém alvajár,pavorozik,nem tud elaludni csak elájulni végkimerülésben,100 x forgolódik az ágyában.


Nekem is vannak hullámvölgyeim,ilyenkor felteszem a kérdést magamban,hogy miért pont az én kisfiammal van ez,a jövőtől félek a leginkább,én kitartok a jelenben,csak reményem legyen,hogy később elfogadható szinten beilleszkedik a társadalomba ,képes különálló életvitelre.


Ami sokat segít,ha olyanokkal beszélek akiknél már felnőtt a hiperaktív gyermekük és sikeres,többé ,kevésbé megállja a helyét...esetleg egy-két dolog nehézséget okoz neki ,de megtalálta a helyét.


Boldognak szeretném látni a kisfiamat és néha akármit teszek ez nem sikerül,érzem,hogy ő is szenved,nem jókedvében csinálják a hiperaktív gyerekek a kitöréseiket,higyjétek el nekik is nagyon rossz!


Az enyém sírt ma,hogy "anya én nem tudok jó lenni",sokszor érzem úgy,hogy megszakad a szívem érte.

2011. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Irigyellek a hozzáállásodért. Egyelőre én nem tudom mit merre hogyan stb.Dühös vagyok, amikor éjszaka fél 12-kor még kijár a szobából, mert inni kell, pisilni kell 25-ször, kifújni, bedugult, körmöt kéne vágna meg stb. Mindenféle indokkal rohangál és nem hagyja a testvérét sem aludni. Hiába készítek be neki mindent a szobába.

Nem tudom a tesója elleni erőszakot sem kezelni és mindig olyan közel vagyok ahhoz, hogy olyat tegyek amit megbánok, mert megverni nem akarom , de néha olyan szinten kiborít. Ma reggel például ahogy ittam a kávémat hallok nyögést benntről. Hát a nagyfiam a kicsi nyakára ráfeküdt dühébe. Azt hittem ott marad szegénykém. És ez mind azért, mert nem látta tőle a tévét(amit annyira nem is nézett, csak okot kellett mondani). Ne mondjam milyen erőt kellett magamon venni. És nem tudom kezelni. Kapott érte 3 feketepontot, ami azt jelenti megint nem kapja meg az órát amire vágyik. 1 matricányira volt az órától. :( :(Teljesen tehetetlennek érzem magam. Pedig annyit szeretgetem, minden egyek kis apró dologért megdícsérem, büszke vagyok rá. De az ilyen dolgok akaratom ellenére is visszavetnek engem is. Nem tudok 1 percen belül túl lenni egy ilyen életveszélyes mutatványán. Tegnap megfogta a tesóját és lefejelte. Szegénykémnek ma is lila a feje.Hogy jut ilyen eszébe egy 5 évesnek. És azt meg azért tette, mert a kicsi ült a fotelba (hozzáteszem oda kényszerült, mert a nagy a kanapéról folyton lelöki) és a nagynak az az ötlete támad , hogy ő is oda akar ülni. Persze, hogy a kicsi nem engedte. Így le kellett fejelnie szegénykémet. De hogy honnan vesz ilyen hülye dolgot, Tv-be nem megy csak a jimjam, véletlen sincs felnőtt műsor. Itthon mi nyugodt család vagyunk :(

2011. okt. 27. 09:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Hidd el pontosan ugyanezekkel a dolgokkal szembesülök én is nap,mint nap.

A tegnapi éjszakánk is borzalmas volt,egész éjszaka üvölt,kicsit elalszik,aztán megint,kérdezgetem mi a baj kicsim,fáj valami,pisilni kell,azt mondja nem ,egyik sem,visszaalszik ,majd rövid idő múlva megint sír.


Amennyiben nagyon büntetjük a kisebb testvér bántásásért ,ezzel elmélyítjük mégjobban a testvérféltékenységet,tegnap is jópárszor feküdt rá a nagyobb a kicsire,ilyenkor azonnal elterelem onnan,közlöm,hogy ezt nem lehet,mert fáj a picinek és baja lehet tőle,igyekszem a figyelmét elterelni,még azt is fel szoktam hozni,hogy úgy örültél mikor a hugi született,nagyon akartál kistestvért.


A helyzet mint már írtam nem fog egy csapásra megoldódni,tehát hosszú távon kell felkészülni a nehézségekre,amik a hiperaktivitással járnak,nagyon nehéz,nekem is vannak mélypontjaim mikor kiborulok,sírok,mert a kisfiam nagyon jól tudja,hogy mennyire rosszul érint ha csúnya szavakat használ velem szemben,látva a kiborulásomat aztán jön,bújik,simogat...de ez nem zárja ki azt,hogy a legközelebbi vélt sérelemnél nem fog megint csúnya szavakkal illetni,ilyenkor mondom neki,hogy de hiszen most ígérted meg,hogy nem beszélsz így többet...van,hogy sírva fakad,hogy ő hiába akar nem tud jó gyerek lenni.


Mi is nyugost család vagyunk,nem igazán lát egy hangos szót sem,hogy veszekednénk a férjemmel,sőt nagyon meghitten ,szeretetteljesen élünk és mégis hiperaktív és mégsem tudjuk őt megváltoztatni teljesen,de ha türelmesek vagyunkén bízom benne,hogy idővel javulni fog a helyzet,minket már 4 éves kora előtt szakemberhez küldtek az oviból,már elmúlt 5 éves és bizony rengeteget javult sok mindenbenmsokkal,de sokkal könnyebb már vele és ez szerintem így fog folytatódni később is,de maradhatanak nehézségek amik egy életen át megmaradnak szegénynek,,mert ugye kiszámíthattalan,hogy mivé fejlődik az állapota később.

Kiszolgáltatottabbak ők 100x a többinél,úgy tűnik,mintha nagyonis talpraesettek lennének,de mégis hiányzó képességük az indulatkontroll és ez miatt nagyon sok meg nem értéssel fognak találkozni,ha a család nem áll melléjük senki másra nem számíthatnak ,néha engem is feldühít ahogy viselkedik,előfordult,hogy a fenekére ütöttem,utánna teljesen belebetegedtem,hogy amúgy sem tehet róla és akkor még én az anyukája is bántom,mondta a pszichológus,hogy eza legfőbb ,hogy SOSEM szabad bántani

a gyereket,mert nagyon sok sérülés fogja érni az állapota miatt,ne legyen még ez miatt is,hogy én elfenekelem.

Hónapokat jártam a pszichológushoz aki azt mondta a legfontosabb,hogy fogadjam el a gyereket ezzel együtt és próbáljam minimalizálni a kirohanásait,lehetőleg megelőzéssel,azzal kitapasztalom,hogyan lehet még elejét venni az indulatainak.

2011. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!