Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem szól, ha vécére...

Miért nem szól, ha vécére kell menni?

Figyelt kérdés
3 éves, 3 hónapos, nyár óra ezzel szenvedünk. Nekem kell lesnem, különben bekakál. 2 óránként pisiltetem. Így óvodába sem veszik be. Már komolyan mindent eljátszottam vele 5 hónap alatt a jutalomtól a büntetésig, de nem érdekli.
2011. okt. 27. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyéb téren a korának megfelelő az érettsége?

A család rendben van?

Ilyen dolgok jutnak eszembe, de lehet, hogy más oka van.

Ha egy gyereknek problémája van az ürítéssel, annak legtöbbször valami olyan oka van, ami nem kapcsolható magához az ürítéshez.

De ezt Neked kell megtalálni. Ha egyedül nem megy, akkor kérj szakszerű segítséget (pszichológus).

2011. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha rászólok, minden további nélkül megy vécére. Kérésre is pisil. De nem szólna magától. Más, bonyolultabb dolgot ha kérek, végrehajt pl. tedd a mosogatóba a tányért, szennyest a tartóba, hozzál pelenkát a tesónak a szobából, pakolj a szalagra a boltban, ezeket megérti. Óvodába sem járhat így. Nevtanba akarom vinni, de nem lehet csak úgy odaállítani, kell írásos kérés a védőnőtől, ő most pár napig nem ér rá ezt megcsinálni.
2011. okt. 27. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szervi baja nincs?Mondtad már a gyerekorvosnak,mert a barátnőm kislányának valami szervi gond volt,amit orvosoltak és megoldódott a probláma.De azt nem tudom mi derült ki.Érdemes lenne rákérdezni a gyermek orvosnál.
2011. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Büntetni soha nem szabad ezért, mert csak szorongást váltasz ki belőle!
2011. okt. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az szobatisztaság-problémák általában pszichés eredetűek. A családban bekövetkezett nagy változások miatt szokott előfordulni. (költözés, szülők válása, otthon agresszív veszekedések, kistestvér születése stb.) Mindenképp vidd el szakemberhez, ott majd segítenek.

Én azonban kipróbálnám azt is, h apu-anyu is egyaránt mindig mondja egymásnak és a kis lurkónak is mikor épp megy WC-re. Mondjátok ki hangosan, h 'Na nekem pisilnem kell, megyek a WC-re!' -hátha megszokja, és ő is így tesz majd. :) Sok sikert!

2011. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma megyünk nevtanba, hogy adjanak valami tanácsot. Lehet, a szobatisztaság csak az egyik probléma, egy szakember mondta, mikor a másik gyerek mozgásfejlődését nézte, hogy vigyük nevtanba.
2011. nov. 2. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!