Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vissza a gyermekpszichiátriára...

Vissza a gyermekpszichiátriára :- (?

Figyelt kérdés

Kisfiammal az oviban komoly viselkedésproblémák vannak (dührohamok),itthon is nagyon nehéz vele,már megfordultunk vele gyermekpszichiátrián 1X ,akkor annyit mondtak,hogy ha továbbra sem javul a helyzet jelentkezzünk be újra hozzájuk.

Halogattam idáig,bíztam a javulásban,de már lassan egy éve voltunk és sokat romlott a helyzet .

Nagyon meg vagyok ijedve,hogy valamilyen komoly pszichiátriai betegsége van a fiamnak és emiatt ennyire kezelhetetlen,félek amennyiben visszamegyünk akkor már lemoshatatlan ,hogy pszichiátriai beteg és gondozott.Lehet,hogy csak én vagyok pánikolós és nincs vele semmi komoly,mások azt mondták,hogy ők már nem bírnák azt amit művel.

A körzetiorvostól kell beutaló vajon,vagy hivatkozhatok az előzményekre,hogy már jártunk náluk?



2011. okt. 30. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Leírnád pontosan mit csinál a fiad?Milyenek ezek a dührohamok, és mi váltja ki?Mennyi idős?
2011. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

5,5 éves.

Gyakorlatilag egész nap jellemzik ezek a dührohamok,sokszor teljesen váratlanul is elkezd velem kiabálni ,csúnyán beszélni amikor valami nem sikerül neki,például a kisautójával nem sikerül úgy játszania ahogy akar.

Ha valamit nem engedek meg,vagy egy kicsit várakoznia kell rá akkor azonnal kiabál,elkezdi ütni a kezemet,vagy csípni,néha a játékait zuzza össze ilyenkor,az előző nap még örömmel kapott játék másnapra egy dühroham alkalmával apró darabokra lesz törve.

Hiába a szép szó,a határozottság.

Nagyon szomorú vagyok,hogy ennyire szeretem és ezt érdemlem mégis.

2011. okt. 30. 20:22
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljesen tehetetlennek érzem magamat,egyszerűen nincsen megoldás ezekre a dührohamokra és csak egyre rosszabbak.
2011. okt. 30. 20:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mikor kezdődtek nála ezek a gondok? Babának milyen volt?
2011. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne oda vigyétek!!!!!

Tesóméknál is hasonló volt a probléma.

Nem is tudom hová vitték pontosan(holnapra megkérdezem, ha érdekel. Talán kineziológiához hasonló, de tuti nem az), mert a kisfiú nagyon agresszívan viselkedett. Visszavezették egész kisfiú korához a probléma gyökerét, és humánus kezelést kezdtek nála. Nincs gyógyszer, meg ilyesmi.

Na majd utána kérdezek náluk, hátha segít nektek is az info.

2011. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Babának nehezen megnyugtatható,sírós,rosszul alvó,rosszul evő volt,nagy mozgásigénnyel.
2011. okt. 30. 22:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy esetleg hiperaktív? Az egyik ismerősöm anyukájával beszélgettem nemrég, és a kisgyerekkor jött szóba. Ő mesélt ilyeneket a fiáról, pszichológushoz vitték, ott kiderítették, hogy hiperaktív, és így is nevelték, a dührohamok pedig megszűntek. Szerintem ne pszichiátriára vigyétek, ott maximum begyógyszerezik, pszichológus lenne a jó megoldás.
2011. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy Aspergeres, őket is jellemzik ezek a dührohamok.

Vannak terápiák a dühkezelésre, kudarc elviselésére.

Egyébként pedig a legnagyobb csodatevő dolog a szeretet.

Öleld meg, szeresd, bíztasd, csináljátok meg együtt.

Azt mondta a rádióban egy kisfiú, hogy anyukája látja ha ökölbe szorul a keze, jön a roham,átöleli és addig simogatja az anyukája míg ki nem enged, akkor megcsinálja a feladatot és együtt örülnek, hogy na ugye, sikerült.


Nem tudom hogy pszichiátriára kell e menni, de hidd el, vannak nagyon jó módszerek, amik segítenek a fiadon. Ha pszichiátrián akkor oda vidd. Mert ő szenved a legjobban. Gondolod ő neki boldogság, ilyen dühvel, belső feszültséggel élni? Ne másokkal tőrödj.

2011. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Esetleg bipoláris betegség? Ha visszamentek, ártani nem árthat, és minél hamarabb kezelik, annál jobb.
2011. okt. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem ezt érdemled, se te, se a gyerek. Viszont a bajt nem érdem szerint osztják.

Bár az lenne a legnagyobb gond a gyerekkel, hogy születik róla egy akármilyen diagnózis, ami alapján esetleg még segíteni is lehet rajta, hiszen épp úgy szenved magától, mint a környezete. Sőt, ő napi 24 órát van a saját bőrében.

Egyébként az orvosi papírt annak mutatod meg, akinek akarod, szerintem ők nem küldenek hivatalból értesítést a gyerek óvodájának, csak ti kaptok egy zárójelentést. Köti őket az orvosi titok.

Ha viszont a Nevelési Tanácsadóba utalja a gyereket az óvoda, esetleg az továbbküldi a Tanulási Képességet vizsgáló Szakértői bizottsághoz, nekik kötelező megküldeni a diagnózist a küldő intézménybe is.

Ha nem beutalással, hanem saját elhatározásból viszed a fenti helyekre, ők sem értesítik automatikusan az óvodát.

2011. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!